Geresniais ekonominiais laikais daugiau žmonių galėjo džiaugtis karjera net jeigu jie ir kentėjo nuo Piterio Peno sindromo, tačiau dabar tai darosi vis mažiau įmanoma.
Štai kokie Piterio Peno sindromo dažniausi bruožai:
Nenoras pradėti dirbti arba toliau dirbti, kai esi nemotyvuotas. Jeigu tu nori sunkiai dirbti tik tada, kai tu nori, tu norėsi tikrai nelabai dažnai. Sunkus darbas turi būti tai, ką tu tiesiog darai. Tai ne sprendimas, kurį turi priimti. Tai yra pamatas.
Mėgėjiškas darbas. Tai yra nenoras susikoncentruoti ties tuo, kad taptum kurios nors srities ekspertu. Talentingi žmonės gali pasiekti meistriškumą daugelyje sričių, tačiau dauguma žmonių negali.
Ryšių baimė. Neskyrimas laiko tam, kad išvystytum gilius saitus su teisingais žmonėmis, ko dažnai reikia, kad gautum gerą darbą.
Pasikliovimas ilgalaikėmis svajonėmis: tapimas save išlaikančiu aktoriu, menininku, dokumentinių filmų režisieriumi, aplinkosaugos aktyvistu mados dizaineriu ir t.t. Taip, tam tikri žmonės iš tikro to pasiekė, bet jeigu tu nesi ypač talentingas ir neturi ryšių, tavo šansai yra maži. Visgi kai kurie žmonės užsikabina už savo ilgalaikių svajonių ir kartais tai tampa dingstis, kad jie nedirbtų tam, kad pasiektų realistiškesnę karjerą.
Piktnaudžiavimas alkoholiu ar narkotikais.
Dėl savo nesėkmės kaltinami kiti: tėvai, sutuoktinis ar buvęs darbdavys. Daug žmonių, kurie buvo siaubingai išnaudoti – įskaitant, pavyzdžiui, dauguma išgyvenusių Holokaustą – paskui turėjo visiškai normalius gyvenimus. Tu tikriausiai kentėjai daug mažiau. Jeigu tu nekenti nuo stiprio psichinės ligos, tu taip pat greičiausiai gali triumfuoti prieš savo praeitį.
Nepakankamai kruopšti darbo paieška. Štai kaip atrodo kruopšti darbo paieška: identifikuoji 50 žmonių, kurie neskelbia, jog jiems trūksta darbuotojų, tačiau turi galią įdarbinti tave tavo tiksliniam darbui ar sukurti tau tokią vietą. Tu ne tik jiems prisistatai, tačiau pasistengi per tam tikrą laiką su jais užmegzti santykius. Tu taip pat turite prižiūrėti savo Linkedin profilį ir meistriškai aplikuoti į geidžiamiausias profesijas (tai yra, turėti pasidarius portfolio, po darbo interviu išlaikyti kontaktą su galimu darbdaviu ir pateikti, pavyzdžiui, parašyti nedidelį planą, ką darytum, jei tave pasamdytų).
Pabaigai
Ar kuris nors iš minėtų Piterio Peno sindromo elgesio modelių tinka ir tau? Jeigu taip, ar tai yra signalas nubusti? Ar tu tiesiog priimsi, kad sėkmė karjeroje tau nėra tokia svarbi, kad įdėtum atitinkamas pastangas? Šiandien, labiau nei kada anksčiau, sako M. Nemenko, dirbantis karjeros konsultantu jau 30 metų, sėkmingai karjerai reikia arba būti išties itin sėkmingu ir talentingu, arba iš tikro būti suaugusiu.