Ginčų metu žmonės dažniausiai labai įsikarščiuoja ir pasako dalykus, kurių paprastai niekuomet nepasakytų. Nors poroje ginčai neišvengiami, net jų metu reiktų galvoti, ką sakote. Juk netyčia išsprūdusi frazė gali padaryti žalos, kurią reiks labai ilgai taisyti.
Praėjusį kartą elgeisi taip pat!
Svarbu nepamiršti, kad maži nesutarimai, kurie nuolat kartojasi, gali virsti didelėmis problemomis. Pasak psichologų, reikia nepamiršti, kad jei kažką kažkam jau atleidote, tai nereiktų to prisiminti ir naudoti kaip argumento kituose ginčuose.
Tu visuomet vėluoji!
Tiesiog verdate iš pykčio, nes jis vėl atvyko pusvalandžiu vėliau nei buvo žadėjęs? Tikėtina, kad jei iš to darysite didelę problemą, taip gali nutikti ir vėl, tvirtina ekspertai. Vietoje to, kad kaltintumėte ar teigtumėte, kad tai niekada nepasikeis, pabandykite partnerį įtikinti, kaip svarbu, jog jis vertintų jūsų laiką.
Kodėl širsti?
Jis sumurma vos vieno žodžio atsakymą į tavo klausimą, kaip praėjo diena, o vertinant pagal tai, kaip jis knisasi po šaldytuvą ieškodamas užkandžio, atrodo, kad jis gali susiginčyti su bet kuo. Kuo daugiau jį spausite, tuo dagiau įsitrauksite į kova, kurios prieš tai nebuvo.
Turime pasikalbėti tuojau pat
Labai tikėtina, kad vietoje to, jog tai pasakytumėte, rašote tokius laiškus arba sms žinutes. Tačiau jei esate skirtingose vietose, tikrai yra geriau pasilaikyti mintis sau tol, kol galėsite pasikalbėti akis į akį.
Tai tavo kaltė!
Jei įvyko kažkas, ko, vadovaujantis jūsų, o ne jo planu, būvo galima išvengti, kaltinimai nėra vienintelis sprendimas. Pirmiausia svarbu koncentruotis ties klausimu, kaip išspręsti problemą arba bent pagerinti esamą situaciją. O vėliau jau galima pereiti ir prie paaiškinimo, kaip jautėtės dėl jo elgesio.