• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mintis apie galimas kirmėles organizme turbūt ne vieną žmogų verčia nusipurtyti. Šie įkyrūs parazitai  kelia baimę ir, pasirodo, slepiasi mylimuose augintiniuose.

Mintis apie galimas kirmėles organizme turbūt ne vieną žmogų verčia nusipurtyti. Šie įkyrūs parazitai  kelia baimę ir, pasirodo, slepiasi mylimuose augintiniuose.

REKLAMA

„Pirmas mūsų užduodamas klausimas, kai žmogus galvoja, kad turi parazitų yra: ar turite gyvūnų?“ – sako „Eurovaistinės“ vaistininkas Vygintas Milašius.

Anot jo, naminių gyvūnų laikymas yra pagrindinis signalas, pagal kurį sprendžiama, ar į vaistinę atėjęs pacientas gali būti užsikrėtęs kirmėlėmis.

Naujo gyvūno priėmimas į šeimą, ypač tuo atveju, kai gyvūnas pasiimamas iš prieglaudos, taip pat turėtų atkreipti šeimininkų dėmesį.

Vaistininko teigimu: „Dažniausiai žmonės, kurie augina naminius gyvūnus, vaistus nuo kirmėlių geria kartą per metus, profilaktiškai.“

REKLAMA
REKLAMA

Kitas labai svarbus simptomas, kurį pabrėžia V. Milašius, yra griežimas dantimis. Pasirodo, jog pacientui įvardijus šį įprotį, kuris ne vienam žmogui gali pasirodyti niekuo nesusijęs su parazitais, vaistininkas turi suklusti. Tai gali reikšti kirmėles organizme.

REKLAMA

Žinoma, kartais parazitus galima pastebėti ir tiesiogiai: „Labai dažnai kirmėlės aptinkamos išmatose. <...> Taip pat jas galima įtarti tada, kai jau pasireiškė kažkam iš artimųjų,“ – pastebi V. Milašius.

Svarbiausia lankytis pas gydytojus

Vaistininkas tvirtina, kad įtariant kirmėles, geriausia yra kreiptis į gydytojus ir atlikti tam skirtus tyrimus.

„Dažniausiai yra daromas išmatų tyrimas, tačiau, kiek žinau, dabar tai įmanoma nustatyti ir su kraujo tyrimu. Duomenys nebūna visiškai tikslūs, tačiau pasako, ar yra galimybė, jog žmogus užsikrėtęs,“ – pasakoja vaistininkas.

REKLAMA
REKLAMA

V. Milašius taip pat pataria profilaktiškai vaistus gerti kuo rečiau.

Anot jo: „Vaistai apkrauna mūsų kepenis, tad protingiausias variantas yra bent kartą per metus, kad ir įprasto medicininio patikrinimo prieš darbą metu, išsitirti, o tik tada skubėti į vaistinę.“

Dažniausiai žmonės nuo kirmėlių gydosi namuose. Kita vertus, toks gydymas yra labai platus.

„Mes nežinome konkrečios kirmėlės rūšies, o skirtingos rūšys yra gydomos skirtingomis vaistų dozėmis. Todėl vaistai skirti plataus spektro gydymui,“ – paaiškina vaistinės darbuotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, nesiimant jokių veiksmų prieš parazitus, žmogaus gali laukti liūdnos pasekmės: „Organizmas silpna, o blogiausia, kas gali nutikti, yra mirtis.“

Vaikai – pažeidžiamiausia grupė

V. Milašius pabrėžia, kad didžiausia grėsmė kyla vaikams.

„Jeigu jie žaidžia smėlio dėžėje, o aplinkui yra daug laukinių gyvūnų, pavyzdžiui, kačių ar šunų, tai yra didelė rizika, kad vaikai užsikrės parazitais.

Vaikai viską mėgsta dėti į burną, o katės ir šunys labai dažnai smėlio dėžėse tuštinasi, ar žymi teritoriją,“ – pastebi vaistininkas. Ir priduria: „Daugiausia viskas priklauso nuo to, kiek žmogus turi kontakto su gyvūnais, ir ar gyvūnai švarūs.“

Autorius: Orinta Sereičikaitė 

tai koks tas simptomas.a?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų