Pasroviui plaukiantieji sūkuriai
Veiksmingiausia strategija, norint išvengti sūkurių keliamo pavojaus – į juos nepakliūti. Jei plaukiate upe baidarėmis, nuplukdykite baidarę į pakrantę ir eidami pasroviui patikrinkite, ar nėra sūkurių ar pavojingų srovių, tik tuomet lipkite į baidarę.
Jei jau plaukiate upe ir priešais jus staiga susiformuoja sūkurys, stipriais yriais sukite į šoną nuo pasroviui judančio sūkurio. Kai sūkurys bus už jūsų, išnaudokite savo pagreitį ir greičiau irkluodami išsilaisvinkite nuo sūkurio.
Stabilieji sūkuriai
Stabiliųjų sūkurių lengviausia išvengti, bet iš jų sunkiausia ištrūkti. Nors šis sūkurys jau yra nusinešęs daugelį gyvybių, geriausias būdas išgyventi stabilių sūkurių keliamą pavojų – neįklampinti į jį valties ir leisti verpetui ją „išspjauti“. Irkluokite į išorinę sūkurio pusę, judėdami vandens srovės kryptimi. Būdami išoriniame verpeto krašte, plaukite kartu su vandens srove, kad nepakliūtumėte į jo vidų.
Vertikalieji sūkuriai
Vertikalieji, arba kitaip – hidrauliniai sūkuriai susiformuoja, kai bangos besirisdamos atsimuša į savo pačių vandenį. Kaip ir visi kiti sūkuriai, vertikalieji gali būti stabilūs arba laikini. Juose bangos atsimuša pačios į save ir paviršiuje susiformuoja baltos putos. Šio sūkurio išvengsite nerdami į žemiau, po putojančiu paviršiumi esantį vandenį. Žemiau esantis vanduo yra ramesnis ir teka pasroviui. Jei vilkite plūduriavimo įrenginį, galite irtis ir rankomis.
Kaip išvengti pavojaus?
Plaukiodami baidarėmis ar valtimis, visuomet vilkėkite gelbėjimosi liemenę ar kitą plūduriavimo priemonę – tokiu būdu liksite vandens paviršiuje net ir patekę į sūkurį. Nepaleiskite valties ar baidarės – taip turėsite daugiau šansų išlikti vandens paviršiuje ir neužstrigti po vandeniu. Išplaukti iš sūkurio ar verpeto paprastai yra labai alinantis užsiėmimas, todėl išsikapstę galite nebeturėti jėgų plaukti – tuomet labai pravers galimybė plūduriuoti. Be to, jei liksite prie valties ar baidarės, gelbėtojams bus lengviau jus pastebėti.