Apleista branduolinė jėgainė Kinijoje, kuri buvo paversta į turistinį objektą, sutraukia mases lankytojų, - praneša užsienio žiniasklaida.
Projektas pavadinimu „China 816" visuomenei buvo atskleistas tik 2002-aisiais. Tai – didžiausias pasaulyje dirbtinis urvas, sukurtas atlaikyti žemės drebėjimus ir vandenilio bombos ataką.
Šiuo metu į jį plūsta daugybė Kinijos turistų. „Branduolinio urvo“ lankymas net buvo įtrauktas į krašto gynybos mokymo programą.
„China 816" statyba prasidėjo 1966 m. Teigiama, kad įrengiant urvą darbavosi net 60 000 žmonės. Projektas, kaip bebūtų, 1984 m. buvo sustabdytas, tačiau išliko įslaptintas.
Didžiausio turistų dėmesio 80 metrų aukščio urve susilaukia branduolinis reaktorius su daugybe senų kompiuterių. Iš viso urve yra net 18 kavernų (ertmių) ir 130 tunelių. Jo ilgis – 21 kilometras.
Panaši idėja, beje, pradėta plėtoti ir mažame Teufeno miestelyje Šveicarijoje. Ten smalsiems turistams duris atvėrė „Null Stern Hotel“ (Nulio žvaigždučių viešbutis – lt.). Jis kaip meno projektas buvo sukurtas apleistame branduoliniame bunkeryje. Manoma, kad šis „viešbutis“ duris atvers dar liepos penktąją.
„Null Stern Hotel“ viešbutyje, kuris, anot jį kūrusių menininkų, yra gyva atsvara Dubajuje ar Stambule statomiems septynių žvaigždučių viešbučiams, lankytojai miegos tikrose bunkerio lovose, o karštas vanduo bus ribojams.
Tačiau nakvynę viešbutyje be patogumų jau išsipirko 1000 svečių. Jie už kiekvieną parą viešbutyje paklojo po penkis šveicarų frankus (~11 lt.)