Skirtingai nei pelėms, žiurkėms išgyventi reikia nuolatinio vandens. Todėl žiurkės, rinkdamosi vietą lizdui, iš esmės ieško trijų dalykų:
- Šiluma ir apsauga, kad patenkintų pagrindinius savo poreikius, žiurkėms reikia sauso, šilto ir apsaugoto būsto.
- Maistas ir vanduo, žiurkėms reikia nuolatinio maisto ir vandens, todėl jos lizdus statosi tokioje vietoje, kur jos gali lengvai prie jų prieiti.
- Medžiagos, kad susikurtų tobulą lizdą, žiurkėms reikia daug įvairių medžiagų. Namams apšiltinti jie naudoja lapus, žolę, lazdas ir buitines atliekas (kartoną, laikraščius ir pan.).
Žinoma, žiurkes savo sode pamatę savo akimis, aiškiai nustatysite, kad žiurkės yra problema. Tačiau žiurkės, atlikdamos savo užduotis, dažniausiai pasislepia, todėl pamatyti pačią žiurkę nėra įprasta. Todėl vietoj to galite pasikliauti šiais požymiais, kurie yra aiškūs žiurkių problemos signalai, rašo integrumservices.co.uk.
Požymiai, kad jūsų sode lankosi žiurkės
Žiurkių išmatos
Išmatos yra dažniausias bet kokių graužikų buvimo indikatorius, todėl labai svarbu atskirti žiurkių išmatas nuo pelių išmatų. Žiurkės yra ganėtinai išrankios, per vieną naktį jos išmeta iki 40 išmatų! Mūsų laimei, tai reiškia, kad jos palieka pėdsakus visur, kur tik nueina.
Žiurkių išmatos paprastai būna alyvuogės dydžio ir formos, jų galima rasti didelėmis grupėmis. Pelės išmatos yra daug mažesnės, pailgos ir smailiu galu.
Įkandimo žymės
Žiurkės yra graužikai, todėl jų priekiniai kandžiai niekada nenustoja augti. Dėl to žiurkės nuolat graužia viską, kas joms pakliūva po ranka. Todėl ieškokite mažų dantų žymių ant medinių daiktų, kartoninių dėžių ir plastikinių dangų.
Žiurkės visada juda, nesvarbu, ar jos ieško kito maisto, ar žymi savo teritoriją. Mūsų laimei, tai reiškia, kad jos po savęs palieka savo veiklos pėdsakus, mažyčius pėdsakus purve, iš kurių galite suprasti, jog žiurkės lankosi jūsų sode.
Kaip apsisaugoti nuo žiurkių sode
Kad išvengtumėte žiurkių antplūdžio sode, galite imtis kelių veiksmų.
- Tvarkykitės. Tvarkingai nušienauta veja, apkarpyti krūmai ir piktžolių trūkumas reiškia, kad žiurkės neturi daug vietos pasislėpti.
- Jei mėgstate kompostuoti arba sode laikote šiukšliadėžes, pritvirtinkite jas dangčiu, kurio nebūtų lengva nuimti.
- Paukščių ir naminių gyvūnų maistas gali pritraukti kenkėjus. Pasistenkite juos laikyti graužikams skirtuose konteineriuose arba jiems nepasiekiamoje vietoje.
- Jei sode auga vaismedžiai, surinkite ant žemės nukritusius vaisius. Jiems pūvant išsiskiriantis cukrus pritraukia įvairių rūšių kenkėjus, įskaitant žiurkes.
- Jei įmanoma, pašalinkite iš sodo vandens šaltinius. Pasirūpinkite, kad jūsų vandens čiaupas nebūtų prakiuręs, o jei pastebėjote, kad jis pritraukia kenkėjus, net pašalinkite vandens įrenginį.
Natūralios atgrasomosios priemonės
Kai kurie augalai, vaistažolės ir prieskoniai veikia kaip natūralios žiurkes atbaidančios medžiagos. Jei galite, pabandykite juos išdėlioti savo kieme, kad žiurkės neapsigyventų jūsų sode.
Pavyzdžiui, žiurkės nekenčia medetkų, narcizų ir levandų; šių gėlių kvapas neleis joms pasprukti. Kitas graužikų atbaidymo būdas: česnakų svogūnėlių sodinimas, nes stiprus kvapas gadina jų nosį.
Taip pat galite išbandyti prieskonių lentyną, nes juodieji ir kajeno pipirai, raudonėliai ir šalavijai, tai išbandytos ir patikrintos natūralios graužikus atbaidančios medžiagos. Vėlgi, pabarstykite jais savo sodą, kad žiurkės būtų sulaikytos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!