• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Iš kur atsirado kiaulių maras? Ar suvalgius užkrėstos mėsos, galime susirgti?“ – klausia Angelina S. iš Švenčionių.

REKLAMA
REKLAMA

Atsako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė.

REKLAMA

Afrikinį kiaulių marą sukelia Asfarviridae šeimos Asfivirus rūšiai priskiriamas virusas. Šis sukėlėjas veisiasi Ornithodorus genties erkėse, tačiau šių erkių Lietuvoje nėra. Jos gyvena Afrikoje, todėl sakoma, kad afrikinis kiaulių maras yra šio žemyno liga.

Afrikinis kiaulių maras – ypač pavojinga kiaulių ir šernų liga, nes vaistų nuo jos nėra. Kad liga neplistų, sergančias kiaules ar šernus būtina sunaikinti.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą iš Afrikos į Europą afrikinio kiaulių maro virusas pateko 1957 m. su maisto atliekomis. 2007 m. afrikinis kiaulių maras išplito Kaukazo regiono šalyse, Rusijoje, pernai ligos protrūkiai nustatyti Baltarusijoje, Gardino srityje, vos už 40 km nuo Lietuvos sienos. Sergantys gyvūnai ligą perduoda sveikiems. Virusas gali plisti ir su daiktais, drabužiais, transportu, pašarais, jį gali platinti ir minėtos erkės.

Žmonėms nei virusas, nei užkrėsta mėsa nepavojinga – suvalgę tokios mėsos jokių sveikatos sutrikimų nepastebėtumėte. Tačiau nustačius šernų ar kiaulių mėsoje afrikinio kiaulių maro virusą, ši mėsa naikinama todėl, kad nebūtų naudojama maistui gaminti ir šitaip nebūtų platinamas kiaulių maro užkratas. Šiuo metu oficialiose prekybos vietose – parduotuvėse ir turguose – parduodama mėsa yra nuolat tikrinama ir pirkėjai gali būti tikri, kad ji saugi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų