Beveik šimtas objektų, puošusių imperatoriškuosius Pekino rūmus yra pristatomi Niujorko Metropoliteno meno muziejuje, parodoje „Privatus imperatoriaus rojus: Uždraustojo Miesto lobiai“.
Ekspozicijoje, kuri veiks iki gegužės 1 dienos yra 90 dekoratyvinių objektų, tokių kaip freskos, baldai, budizmo simboliai, priklausantys asmeniniam imperatoriaus Kianlongo (1711-1799) būstui, kurie niekados dar nebuvo viešai eksponuojami.
Parodos kuratorius Maksvelas Hernas pasakoja, kad eksponuojami meno kūriniai atspindi imperatoriaus norą integruoti meną, kultūrą ir gamtą taip pat, kaip jo susižavėjimą Vakarais bei budizmo tikėjimu.
Visi objektai yra pasiskolinti iš Pekino muziejaus rūmų, kur jie buvo neseniai restauruoti, ir kaip teigia parodos organizatoriai, po šios parodos, turbūt, daugiau niekada nebe išvyks iš Pekino.
Imperatorius Kianlongas buvo ketvirtasis King (Quing) dinastijos palikuonis, kuris savo valdymo metais (1736 - 1795) liepė įrengti specialius namus kur pasitraukęs iš sosto, jis praleistų likusią gyvenimo dalį. Ši vieta vadinasi Kianlong sodas.
Tam tikslui jis pasamdė geriausius amatininkus, kurie išgražino namų vidų ir išorę ornamentais, kas buvo neįprasta prieš jį buvusių valdovų namuose.
Imperatoriui, dekoracijos ir menas jo namuose buvo tarsi jo valdymo simbolis, daugiau skirtas ateities kartoms nei jo amžininkams.
Be abejonės imperatorius mirė dar prieš pasitraukdamas iš sosto, o sodas liko beveik nepakitęs, o tai leidžia įvertinti kinų, 18 amžiaus, estetinį skonį ir menininkų sugebėjimus.
Kad lankytojai galėtų plačiau susipažinti su „Privačiu imperatoriaus rojumi“, Niujorko muziejus suorganizavo papildomų užsiėmimų: tai vaizdo projekcija leidžianti virtualų pasivaikščiojimą po imperatoriaus namus ir taip pat 18 - 19 amžiaus kinų meno paroda, priklausanti Niujorko Metropoliteno muziejaus fondams.