• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moterys, pasiimkite apatinius ir pažiūrėkite į jų vidinę dalį. Ką matote? Nors galbūt niekada anksčiau to nepastebėjote, jūsų kelnaitės turi papildomą audinio sluoksnį, įsiūtą į tarpkojį.

Moterys, pasiimkite apatinius ir pažiūrėkite į jų vidinę dalį. Ką matote? Nors galbūt niekada anksčiau to nepastebėjote, jūsų kelnaitės turi papildomą audinio sluoksnį, įsiūtą į tarpkojį.

REKLAMA

Kai kuriais atvejais vienas audinio galas gali būti paliktas atviras, todėl apatiniuose drabužiuose susidaro savotiška „kišenė“.

Taigi, įdomu, kodėl moteriškos kelnaitės turi kišenę? Štai, kam reikalingas papildomas audinio sluoksnis, kokia jo paskirtis ir kodėl reikia pirkti apatinius drabužius su kišenėle kelnaitėse, rašoma leonisa.com.

Kas yra kelnaičių kišenėlė?

Pirmiausia turime išsiaiškinti, kas yra kišenėlė. Merriam-Webster apibrėžia kišenėlę kaip „paprastai rombo ar trikampio formos įdėklą, kuris yra skirtas išplėsti ar sutvirtinti audinį“.

Kelnaičių kišenėlės yra šiek tiek kitokios. Šis terminas reiškia papildomą audinio sluoksnį, įsiūtą į moteriškų apatinių kelnaičių tarpkojo dalį.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriški apatiniai drabužiai taip pat gali turėti kišenėles, tačiau jos daug dažniau naudojamos moteriškose kelnaitėse.

Jas galima rasti beveik visų rūšių moteriško apatinio trikotažo gaminiuose – nuo berniukiškų kelnaičių iki bikini dalį dengiančių kelnaičių ir tamprių.

REKLAMA

Audinys gali būti užsiūtas iš abiejų pusių arba paliktas atviras iš vienos pusės, suformuojant kišenę. Tačiau šios kišenės neskirtos daiktų laikymui. Iš tikrųjų jų paskirtis visai kita!

Kodėl moteriški apatiniai turi kišenę?

Kelnaičių kišenė naudojama keliais tikslais. Pirma, papildomas audinio sluoksnis sutvirtina apatinius tarpkojo srityje, kuri dažnai yra siauriausia apatinių drabužių dalis. Tai prailgina apatinių drabužių tarnavimo laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Papildomas audinio sluoksnis taip pat padeda sulaikyti išskyras, prakaitą ir kitus dalykus, todėl visą dieną kelnaitės išlieka sausos. Svarbu, kad apatiniai būtų su kišenėle, nes ji taip pat padeda išvengti išskyrų pratekėjimo per apatinius ir drabužių sutepimo.

Kelnaitėse esanti vadinamoji kišenėlė taip pat padeda jūsų moteriškiems lytiems organams kvėpuoti. Daugybė moteriškų kelnaičių rūšių yra pagamintos iš sintetinių medžiagų, pavyzdžiui, nailono, poliesterio, spandekso ir kt.. Nors šios medžiagos turi daug privalumų, įskaitant elastingumą, jos nėra labai pralaidžios orui, priešingai nei medvilnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sintetinis apatinis trikotažas dažnai turi papildomą medvilnės sluoksnį, kuris įterpiamas, kad kvėpuojančio audinio sluoksnis būtų prie pat kūno. Tai padeda užtikrinti ventiliaciją ir neleidžia apatiniams sulaikyti prakaito ir bakterijų, todėl sumažėja odos sudirgimų, bakterinių infekcijų ir kt. nemalonumų riziką.

Jei kada nors susimąstėte, kodėl nėriniuoti ar permatomi apatiniai turi tvirtą medvilninį tarpkojį tarpkojo srityje, štai kodėl!

REKLAMA

Dėl kišenėlės apatiniai drabužiai taip pat gali būti patogesni dėvėjimui. Audinys amortizuoja jautriausias jūsų vietas ir užtikrina, kad apatiniai drabužiai dienos metu į jas nesitrintų.

Be šios dalies kelnaitės gali tapti nepatogios dėvėti kelių valandų ar minučių bėgyje. Jei tarpkojis įsiūtas tinkamai, dėvėdami apatinius net nepajusite jo, todėl galite net nepastebėti, kad jis ten yra.

Kodėl kai kurių kelnaičių kišenėlės paliekamos atviros?

Daugelio kelnaičių tarpai yra užsiūti abiejuose galuose, taip sukuriant antrąjį audinio sluoksnį, kuris yra visiškai lygus. Tačiau kai kuriais atvejais priekinė siūlė paliekama atvira. Labai retais atvejais abi siūlės gali būti paliktos atviros, kad galėtumėte įkišti pirštą pro visą tarpkojį.

REKLAMA

Nors jos gali atrodyti kaip kišenė, atviros kelnaičių siūlės nėra skirtos kam nors laikyti. Kai kurie žmonės tvirtina, kad palikus atvirą vieną galą atvirą, pagerėja oro srautas tarpkojo srityje, tačiau iš tikrųjų nesvarbu, ar kišenėlė užsiūta tik iš vieno galo, ar iš abiejų. Svarbiausia, kad apatinės kelnaitės apskritai turėtų kišenėlę.

Atviros kišenėlės gali būti nenaudingos jums, bet gali būti naudingos apatinių drabužių gamintojams. Palikus vieną kelnaičių kišenėlės galą atvirą, galima sutaupyti medžiagų ir gamybos sąnaudų, todėl apatinius drabužius galima gaminti pigiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai kodėl apatinio trikotažo pakuotės, perkamos iš pagrindinių plataus vartojimo prekių mažmenininkų, dažnai turi atvirą kišenėlę. Aukštesnės kokybės prekių ženklai paprastai susiuva abi kelnaičių klosčių puses, kad dar labiau sutvirtintų apatinius drabužius.

Atviros kišenėlės gali užsikabinti už daiktų arba atplyšti, todėl sutrumpėja kelnaičių nešiojimo laikas ir jas tenka greičiau keisti. Visiškai užsiūtas papildomas medžiagos sluoksnis nėra būtinas, tačiau jis gali būti naudingas.

REKLAMA

Kodėl kai kurios kelnaitės neturi kišenėlės?

Nors didžioji dauguma moteriškų kelnaičių turi kišenėlę, kartais galite susidurti su kelnaitėmis, kurios jos neturi. Kai kuriais atvejais taip gali būti dėl to, kad apatinis trikotažas jau pagamintas iš medvilnės, kuri leidžia kūnui kvėpuoti.

Nors dėl kišenėlės apatiniai gali būti patogesni ir toje vietoje gali būti daugiau paminkštinimų, medvilninių apatinių drabužių atveju, ji nėra tokia būtina kaip sintetinių apatinių drabužių atveju.

REKLAMA

Kai kurie besiūliai apatiniai drabužiai taip pat neturi kišenėlės. Tačiau kai kurios besiūlės kelnaitės iš tiesų turi kišenėlę, o „besiūlės“ tiesiog reiškia, kad nėra siūlių ant juosmens ar kojų.

Pirkdami besiūlius apatinius, būtinai atidžiai perskaitykite gaminio aprašymą ir išnagrinėkite gaminio nuotraukas, kad nustatytumėte, ar kelnaitės turi kišenėlę, ar ne. Jei nustatysite, kad apatinis trikotažas pagamintas iš sintetinio audinio ir neturi kišenėlės, dukart pagalvokite apie jo dėvėjimą, ypač ilgą laiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai, kai kurie apatiniai drabužiai, ypač apatinis trikotažas iš nėrinių ar kitos permatomos medžiagos, neturi kišenėlės. Nors šie apatiniai gali būti labai seksualūs, dėl to, kad neturi kišenėlės, jų nereikėtų dėvėti ilgą laiką, nes dauguma apatinių drabužių yra pagaminti iš sintetinių medžiagų, tokių kaip nailonas ir poliesteris, kurios blogai kvėpuoja.

Kitaip tariant, nėriniuotos kelnaitės be kišenėlės neturėtų būti dėvimos kasdien ar ilgą laiką. Jei planuojate jas netrukus nusimauti, viskas gerai, bet nedėvėkite jų visą dieną. Pasilikite jas ypatingoms (ir trumpoms) progoms, o visą likusį laiką dėvėkite apatinius su kišenėlėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų