Ji nėra pakankamai didelė, kad kas nors į ją tilptų, be to, jei ten ką nors ir įsidėtumėte, ko gero, būtų itin nepatogu sėdėti. Taigi, kam ji iš tiesų reikalinga?
Pirmiausia, kišenėlė nėra skirta pasidėti daiktams. Ji taip pat nėra puošmena, kad kelnaitės atrodytų gražiau. Kišenėlės skirtos tam, kad apsaugotų jūsų lytinius organus, rašo thelist.com.
Atsakė, kam reikalinga kišenėlė
Moteriškas apatinis trikotažas dažnai gaminamas iš sintetinių medžiagų, pavyzdžiui, nėrinių. Nors nėriniai atrodo seksualiai, jie nėra itin pralaidūs orui, oda nekvėpuoja, o tai reiškia, kad bakterijos ir prakaitas užsilaiko kelnaitėse.
Kišenėlės paprastai gaminamos iš medvilnės – orui pralaidaus natūralaus pluošto audinio – ir padeda apsaugoti lytinius organus, kad nesusilaikytų drėgmė.
Kišenėlė ne tik užtikrina geresnę higieną, bet ir sumažina nemalonių ligų, tokios kaip makšties ar šlapimo takų infekcijos, riziką, nes kišenėlės yra pralaidžios orui.
Kišenėlė atlieka ir kitą funkciją. Kadangi sintetinės medžiagos nėra itin patogios, gali dirginti odą, kišenėlė yra minkšta ir švelni, tad apsaugo nuo nemalonios trinties.
Jei nesate medvilninių kelnaičių mėgėjos, ekspertai pataria rinktis iš poliesterio ar nailono pagamintas kelnaites – šios medžiagos tamprios ir gražiai priglunda prie kūno, be to, daugelyje jų yra medvilninės kišenėlės.
Tačiau specialistai įspėja nesirinkti siaurikių – jei esate visiškai sveika ir neturite polinkio į lytinių takų infekcijas, šis pasirinkimas saugus. Tačiau kai kuriems jų būtina vengti, nes dėvint siaurikes lengviau patenka bakterijos.
Be to, dėvint siaurikes mėnesinių metu gali dar labiau padidėti infekcijų rizika, nes menstruacijų metu pasirodančios išskyros padidina makšties pH, todėl bakterijoms lengviau daugintis. Siaurikės taip pat gali sudirginti jautrią tarpvietės odą ir didinti hemorojaus riziką.
Specialistai primena, kad kelnaites reikia keisti kiekvieną dieną. Jei kelnaitės yra neskalbiamos, jose kaupiasi bakterijos ir prakaitas, o tai didina įvairių infekcijų riziką.