Į Lietuvą drąsiai atžingsniavus pavasariui vis daugiau keliautojų šluosto dulkes nuo lagaminų ir planuoja būsimas keliones. Dažnas neslepia, kad labiausiai pasisekusios atostogos būna tada, kai pavyksta suderinti jų kainą ir kokybę, bet tik nedaugelis žino paslaptį, kaip tai padaryti sėkmingai.
Pokrizinis turizmo sezonas bus labai intensyvus
Naujienų portalo Balsas.lt konferencijoje viešėjęs Rimvydas Širvinskas-Makalius teigė, kad ateinanti atostogų sezonas žada būti labai aktyvus, nes iš Kauno oro uosto viena pigių skrydžių bendrovė labai smarkiai išplėtė keliautojams siūlomų krypčių sąrašą. „Dalis skrydžių populiariomis atostogų kryptimis iš Kauno oro uosto pradėta vykdyti dar kovo mėnesį, o gegužę jų smarkiai padaugėjo. Iš Lietuvos nesunkiai galima pasiekti Kiprą, Maljorką, Maltą, Rodo ir Koso salas. Šiemet turizmas daug intensyvesnis nei buvo pernai.“
Pašnekovo teigimu, atostogų sezoną jau atidarė ne tik savarankiški keliautojai, bet jau vykstama ilsėtis su kelionių organizatoriais į Turkiją ir Graikijos salas.
Atostogų Lietuvoje ir užsienyje kaina tokia pat
Paklaustas, ar toks kelionių suintensyvėjimas reiškia, kad tautiečiai skelbia ekonominės krizės pabaigą, pašnekovas atsakė: „Matyt, lietuviai suprato, kad atostogas galima leisti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: kaina bus tikrai panaši, o užsienio kurortuose geras oras – garantuotas.“
Ne paslaptis, kad dažnas organizuodamas atostogas bando sutaupyti. Apie tai, kaip planuoti atostogas, kad jos nevirstų finansiniu bankrotu, R. Širvinskas pasakojo: „Atostogas reiktų pradėti planuoti likus 6-8 savaitėms iki pačios kelionės, nes tokiu atveju galima tikėtis įsigyti pigesnių bilietų, o kai iki kelionės lieka mažai laiko, bilietai vėl ima brangti. Šis sezonas turi vieną išskirtinumą, jei šiuo metu planuojate kelionę, jums tikrai pavyks įsigyti bilietus už palankią kainą, nes kainos šiek tiek mažesnės dėl to, kad nėra užpildomi lėktuvai.“
Ankstyvos organizatorių vilionės
Susidomėjusius kelionėmis į užsienį jau viduržiemį kelionių organizatoriai pradėjo vilioti puikiais „vasaros kelionių išpardavimais“. Kiek galima pasitikėti tokio pasiūlymu ekonomišku?
„Matyt, kelionių organizatoriai pratina planuoti atostogas kuo anksčiau. Pernai naujojo kelionių sezono pasiūlymai buvo pristatyti tik kovą, o 2012-ųjų sezono naujienos imtos siūlyti klientams jau gruodį. Galbūt taip kelionių organizatoriai norėjo užbėgti už akių pigių skrydžių bendrovių pasiūlymams“, – kalbėjo pašnekovas ir pridūrė, kad sezono pradžioje, kur keliautojų srautai nėra tokie dideli, pasinaudojus paskutinės minutės pasiūlymais galima praleisti savaitę Turkijoje už 900 litų, kai turistai apgyvendinami viešbutyje su maitinimo tipu „viskas įskaičiuota“.
Europos didmiesčiai atbaido turistų gausa
Apie tai, kur šiemet patariama keliauti savarankiškiems turistams, pašnekovas sakė: „Nuoširdžiai patariu vasaros sezonu nekelti kojos į Barseloną, Romą, Paryžių ir ypač Londoną. Vasarą ten būna tiek daug turistų, kad, pvz., eilėje prie Efelio bokšto gali tekti laukti pusdienį ir taip sugaišite daug brangaus laiko. Pačiam teko lankytis šiuose miestuose praėjusią vasarą ir supratau, jei dar noriu kada nors jais žavėtis, turizmo sezonu geriau čia nekelti kojos.“
Dar tik planuojantiems kelionę R. Širvinskas patarė: „Savarankiškai kelionę susiplanuoti tikrai paprasta – iš oro kompanijos puslapio įsigyjate bilietą ir susirandate viešbutį. Vienas patarimas – pirmiau reikia rūpintis bilietais ir tik paskui viešbučiu, nes nebrangūs bilietai gali būti greitai išpirkti, o viešbutis savo vietoje stovės ir toliau“, – juokavo pašnekovas ir pridūrė, kad savarankiškas keliavimas turi didelių privalumų.
„Keliaudami savarankiškai patirsite kur kas daugiau įspūdžių nei keliaudami su kelionių organizatoriais, kurie paėmę jus iš oro uosto už rankutės nuves iki autobuso, nuveš į viešbutį. Žinoma, tikrai nemenkinu kelionių organizatorių darbo, kartais ir pats naudojuosi jų paslaugomis, bet jei atostogaudami norite patirti daugiau įspūdžių, o lietuviai atostogų turi labai mažai, patariu organizuoti kelionę patiems. Pirmą kartą taip išvykti gali būti baisoka, antrą kartą – įdomu, o trečią ir ketvirtą – tiesiog eisit savo keliais.“
Pašnekovo teigimu, lankytinais objektais reiktų pasidomėti dar prieš kelionę, nes atvykus į vietą tai padaryti ne visuomet yra sąlygų. „Kartą padariau klaidą – nuskridau į Briuselį prieš tai nepasidomėjęs, ką šiame mieste galima pamatyti, ir net nežinojau, kaip iš oro uosto nusigauti iki viešbučio. Tai kėlė šiokį tokį stresą, o jo kelionėje neturėtų būti.“
Daugiau praktinių patarimų keliautojams – vaizdo siužete.