• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 18 d. 16 val. VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje vyks parodos Ab urbe condita...(nuo miesto įkūrimo...) atidarymas. Parodoje bus eksponuojama 60 miestų vaizdų ir planų iš bibliotekos Retų spaudinių skyriuje saugomų dokumentų.

REKLAMA
REKLAMA

(technologijos.lt nuotr.)(technologijos.lt nuotr.)

Pristatysime XV–XVIII a. graviūrose pavaizduotus pasaulio miestus: antikinius, įvairių Europos, Azijos, Centrinės Amerikos, Afrikos valstybių sostines, kitus garsius ir daugumai žinomus miestus.

REKLAMA

„Miestų vaizdai – iš paukščio skrydžio, profiliniai, panoraminiai ir kt. – yra ne tik akiai gražūs XV–XVIII a. grafikos kūriniai, bet suteikia mums be galo daug ir įdomios informacijos apie senovinius miestus, jų raidą, architektūrą, suplanavimą, pastatus, įtvirtinimus ir gynybinį pajėgumą.

REKLAMA
REKLAMA

Priemiesčių ir apylinkių vaizdai bei tuometinio gyvenimo scenos ir gyventojų apranga padeda geriau įsivaizduoti anų laikų papročius bei žmonių tarpusavio santykius“, – kalbėjo VU bibliotekos direktorė informacinei ir kultūros paveldo veiklai doc. dr. Marija Prokopčik.

Parodoje pateikta nemažai miestų, kurie XVII–XVIII a. nebuvo vaizduojami labai dažnai ir tais laikais buvo laikomi „egzotiškais“ – Kairo, Delfų, Kartaginos, Šibeniko, Maskvos, Saratovo ir Astrachanės, Jerevano, Bagdado, Nagasakio, Meksiko ir kt., požeminių Romos bei Kijevo – miestų vaizdų bei planų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eksponuojama ir kitos Europos bei pasaulio valstybių sostinės: Atėnai, Roma, Madridas, Stokholmas, Londonas, Budapeštas, Paryžius, Briuselis, Jeruzalė ir kt. Mūšių ir miestų įtvirtinimų planai (mūšiai dėl Vienos, Budapešto, Kalamatos, Jotapatos, Klaipėdos) – įdomus tyrinėjimų šaltinis, atskleidžiantis Europos ir pasaulio istorijos, miestų, gyvenviečių, pilių bei tvirtovių augimą, plėtrą ir jų gynybinių įtvirtinimų tobulėjimą.

REKLAMA

Be abejo, neužmiršti liko ir Lietuvos bei kaimyninių šalių miestaiparoda prasideda nuo Vilniaus, Kauno ir Biržų miestų vaizdų, kiek tolėliau galima rasti Klaipėdos, Rygos, Karaliaučiaus, Gardino, Gdansko miestovaizdžius.

Visi eksponatai – tai originalūs XV–XVIII a. spaudiniai, daugiausiai vario graviūros, kurias sukūrė ir išleido visame pasaulyje garsūs dailininkai, graveriai bei leidėjai: S. Münsteris, G. Braunas, J. Blaeu, V. Coronelli´s, A. Celarijus, N. de Feras, J. Ottensas, G. Ch. Kilianas, F. B. Werneris, J. B. Homannas ir kt. autoriai.

Kviečiame pasižvalgyti po pasaulį ab urbe condita, pakeliauti po paslaptingus senovės miestus, pasigrožėti puikiomis senųjų miestų formomis ir aukštu jų vaizdų kūrėjų meistriškumu... Paroda veiks VU bibliotekoje iki 2011 m. spalio mėnesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų