Justinos svajonė traukiniais aplankyti Europą gimė prieš dešimtmetį, kai dar besimokydama mokykloje pažiūrėjo filmą „Kelyje“ (angl. „Eurotrip“). Nuo tada merginos galvoje kirbėjo idėja suburti draugus ir kartu leistis į nuotaikingą kelionę po Senąjį žemyną. Svajonė išsipildė sutikus bendraminčius, kurie taip pat ieškojo kitokio, dar nepabodusio, keliavimo būdo.
Įspūdžių – su kaupu
„Keliavimas traukiniais tinka drąsiems žmonėms – tiems, kurie nebijo iššūkių, netikėtumų, nori išbandyti kažką naujo. Tokiose kelionėse, net ir kruopščiai viską suplanavus, situacija kinta – reikia greitai prie jos prisitaikyti. Tenka būti ir alkaniems, vytis autobusą ar nuolat taikytis prie traukinių grafiko. Tačiau čia ir slypi kelionės žavesys“, – pasakoja Justina.
Pasak merginos, keliavimas traukiniais reikalauja geros koordinacijos ir planavimo, todėl ji nepataria važiuoti didelėmis grupėmis, kur kiekvienas turi savo nuomonę ir idėją, kokias vietas reikia aplankyti ir kiek laiko ten užgaišti. Geriausia, pasak merginos, keliauti dviese arba trise.
„Vienas iš svarbiausių geros kelionės traukiniais komponentų yra linksmas ir patikimas pakeleivis. Idealiausiai tam tinka žmogus, su kuriuo jau esate kartu atostogavę, žinote jo įpročius, pomėgius. Tokiu atveju, net jei ir pasitaikys netikėtumų, žinosite, kad šalia esantis draugas esant reikalui jums padės, o kažkam nepasisekus galėsite tiesiog linksmai pasijuokti ir keliauti toliau. Pakeleivių, kuriems penkių žvaigždučių viešbučio komfortas svarbiau nei geri įspūdžiai, geriau atsisakyti, nes teks visos kelionės metu klausytis burbėjimų“, – juokiasi mergina.
Kelionė traukiniais: pigiau ir greičiau nei lėktuvu, patikimiau ir patogiau nei automobiliu
Pirmą kartą keliaudama „InterRail“ traukiniais Justina su draugais aplankė tris Europos valstybes: Vokietiją, Austriją ir Italiją, tačiau keliaudami antrą kartą kelionę draugai pradėjo ne nuo Vokietijos, bet Lenkijos. Tą kartą aplankytų šalių skaičius buvo žymiai didesnis – Lenkija, Vengrija, Kroatija, Juodkalnija, Serbija. Pasak merginos, kelionė traukiniais turi labai daug pliusų. Bene didžiausias iš jų – galimybė visiems vienodai mėgautis kelione.
„Dažnai keliauti tenka naktimis, todėl, jei reiktų važiuoti mašina, kažkam tektų pasiaukoti ir pusę nakties be miego vairuoti. Be to, daug patikimiau važiuoti traukiniu nei blaškytis po svetimas, nepažįstamas vietas, kurios dažnai būna kalnuotos, prastai asfaltuotos ir ne vienam vairuotojui kelia stresą. Važiuojant traukiniu galima pailsėti, pamiegoti, pabendrauti su kartu keliaujančiais draugais, o ir naujų susirasti daug lengviau“, – teigia keliavimu užsikrėtusi mergina.
Daug kas išgirdęs pasiūlymą keliauti traukiniais iš karto atsisako, tvirtindami, jog keliauti lėktuvu yra daug greičiau. Tai tiesa, tvirtina mergina, jei kalbame apie skrydį iš taško A į tašą B ir savaitės poilsį viename mieste, tačiau jei norisi apžiūrėti kelias vietas traukiniais keliaujant laiko tikrai galima sutaupyti. Pavyzdžiui, traukinių stotys visada yra miesto centre, iš kur patogu keliauti toliau ar apžiūrėti vietovę, o lėktuvai, ypač pigių oro linijų, leidžiasi apie 50 ar net 100 km nuo miesto, kur važiuoti iki centro reikia valandą ar kelias. Be to, traukiniuose nereikia laukti bagažo, eiti pro visus patikros punktus ar atvažiuoti keletą valandų prieš skrydį.
Didžiausi iššūkiai laukė Balkanuose
Traukiniai Lietuvoje ir Vakarų Europoje, tarkime, Vokietijoje, beveik nesiskiria. Viskas įrengta pakankamai moderniai, minimalistiškai. Tačiau traukiniai Balkanuose merginai ir jos kompanijai sukėlė nemažą įspūdį.
„Įsivaizduokite, ten vis dar yra normalu rūkyti ne tik viešose vietose, bet ir traukinyje prie vaikų. Kartais net būdavo sunku užmigti, kai šalia kažkas pūsdavo dūmus. Apskritai Balkanų šalyse traukiniai važinėja daug rečiau nei kitose Europos valstybėse, dažnai vėluoja, yra lėtesni, dažnai juose niekas nekalba angliškai“.
Ypač keliaujant po Balkanų regioną (Kroatiją, Juodkalniją, Bulgariją, Slovėniją ir kt.) Justina pataria susiplanuoti viską taip, kad užtektų laiko pakeisti planus, bet tai galioja ir kelionėms po visą Europą. Geriau viską apžiūrėti ramiai ir turėti laisvo laiko nei visą kelionę bėgioti, norint visur suspėti. Taip pat labai svarbu pasiimti kuo mažesnį bagažą, nes teks visą laiką jį tempti ant pečių. O, jei yra galimybė, daiktus pasidėti traukinių stotyje ar kitoje saugioje vietoje.
Beje, tuos, kurie taip pat svajoja išbandyti tokią kelionę ir patirti ne mažiau nuotykių nei Justina, „DPD Lietuva Facebook“ kviečia registruoti draugą „Patikimiausių draugų“ rinkimuose iki gegužės 31 d. Patikimiausio draugo titulą pelnęs žmogus laimės kelionę dviem „InterRail“ traukiniais.
Ateityje – nauji nuotykiai
Justina sako, kad tai tikrai nebuvo paskutinės jos kelionės. Šiuo metu mergina planuoja kelionę į JAV, kur visą vasarą ruošiasi dirbti ir keliauti. Kaip ir Europoje, JAV mergina planuoja išbandyti keliones traukiniais.
Įkvėpta kelionių, Justina pradėjo rašyti tinklaraštį, kurį skaito ne tik tie, kurie patys keliauja traukiniais, bet ir tie, kurie taip atostogauti nedrįsta. Paskaityti apie visus Justinos ir jos kompanijos nuotykius galima: www.thoothootrip.onepress.com