Ruošiantis keliauti tenka priimti nemažai „rimtų“ sprendimų: į kurią šalį vykti, kiek pinigų pasiimti, kada nustoti laukti to „auksinio“ pasiūlymo ir tiesiog pirkti bilietus. Tačiau be to yra gausybė smulkių detalių, kurios gali paversti jūsų kelionę gerokai ramesne. Pateikiama 10 labai paprastų žingsnių, palengvinsiančių jūsų būsimas atostogas.
Mašiną statykite priekiu į išvažiavimą
Tai yra ypač svarbu statant mašinas požeminėse stovėjimo aikštelėse ar oro uostuose. Skubant, pastačius mašiną priekiu į sieną, lengva palikti įjungtas šviesas ar apšvietimą salone.Tai jums kainuos sugadintus nervus ir nusėdusį akumuliatorių. Pabandykite įsivaizduoti, kaip prasisprausti prie sienos mėginant atidaryti kapotą?
Kelionei į oro uostą skirkite papildomo laiko
Net jei keliaujate mašina ir norite ją palikti stovėjimo aikštelėje. Lietuvoje tai nėra taip svarbu, tačiau kitose pasaulio šalyse, kur oro uostui priklausančios stovėjimo aikštelės rengiamos gerokai toliau nuo jo, reikia pasilikti bent 20-30 minučių. Vietos šiose aikštelėse paprastai būna gerokai pigesnės, tad norintys sutaupyti, turėtų pasitikrinti, kur iš tikrųjų palieka automobilį.
Svarbiausi daiktai – į rankinį bagažą
Statistika rodo, jog beveik kiekvieno skrydžio metu pametamas ar užlaikomas vienas lagaminas. Tad viską, kas iš tiesų jums svarbu, turėkite rankiniame bagaže. Ir ne tik fotoaparatus bei kameras, bet ir kitus ne tokius pigius ir ne taip lengvai pakeičiamus daiktus: lengvą lietpaltį, sportinius batelius, etc.
Be to, tinkamai susikrovę daiktus pro oro uosto apsaugą praeisite daug greičiau. Pavyzdžiui, verta iš anksto sudėti visus skysčio buteliukus į vieną maišelį lagamino viršuje.
Visada turėkite savo viešbučio kontaktus
Jei a) pasimes jūsų lagaminas b) pavėluosite į lėktuvą ar skrydis bus atidėtas c) vykstate ten, kur niekad nesate buvęs – visais šiais atvejais turite turėti visą informaciją apie viešbutį. Atsispausdinkite prieš išvykdami, išsisaugokite mobiliajame telefone ir visada turėkite su savimi – net jei pasimes lagaminai, bent jau žinosite, kur praleisite naktį. Sveika pasirūpinti ir žemėlapiu, kurį galėtumėte parodyti taksi vairuotojui.
Prieš vykdami į kokią nors šalį, patikrinkite, ar neturite jos pinigų
Daugelis po kelionių parsiveža monetų, kurių niekada neišsikeičia. Patikrinkite namus – net keli užsilikę eurai ar doleriai tikrai pravers.
Saugokite įlaipinimo pasą
Esate vienas iš tų, kurie tik išlipę iš lėktuvo išmeta įlaipinimo pasą? Persigalvokite: jo gali prireikti norint gauti savo keliautojo mylias, draudimą ar dėl įvairių mokesčių
Išsyk pasirinkite vietas
Kiekviena minutė, kuomet jūs neturite paskirtos vietos, reiškia, jog kažkas jau gauna jūsų krėslą prie lango/praėjimo. Geriausia registruotis internetu 24-ios valandos prieš skrydį. Tiesa, registracijos metu pasirinkti vietas leidžia ne visos kompanijos, o kai kurios reikalauja už tai ir susimokėti.
Pažymėkite savo krepšius
Gėlėtų krepšių bei maišų laikai baigėsi. Beveik visi perkame lagaminus tose pačiose parduotuvėse, tad atrodo jie identiškai. Išeitis – ryškus ženklas. Gali būti kaspinas, pakabukas, lipdukas – bet kas didelio ir ryškaus, leidžiančio atpažinti lagaminus vos tik jiems pasirodžius.
Taip nereikės tikrinti mažomis raidelėmis ant lagaminų užrašytų pavardžių.
Atsiminkite skrydžio numerį
Tai svarbu, nes ne visose šalyse pasakomas pilnas skrydžio pavadinimas: kai kur apsiribojama tik skrydžių numeriais.