I. Lukoševičiūtė sako, kad iš prigimties yra energinga ir veikli, todėl mėgsta išmėginti naujas veiklas – muilo gėlių kūryba ir buvo vienas iš tokių bandymų, kuris prasidėjo būtent „Covid-19“ pandemijos metu.
„Vieni dejavo iš baimės, kiti iš nuobodulio, treti piktinosi susidariusia situacija šalyje, o aš buvau iš tų, kurie ieškojo būdų, kaip neišeinant iš namų galėtų save realizuoti, ką gražaus galėtų nuveikti pandemijos laikotarpiu.
Tuo metu leidau laiką savo sodyboje Jiezne, apsupta pavasario gėlių ir žydinčių medžių, kurie natūraliai įkvėpė mane šiai veiklai.
Mano muilo gėlių puokštės yra kuriamos ne masinei gamybai ar pardavimui, o tik pagavus įkvėpimui, pagal pajautimą, kai norisi save išreikšti kuriant, todėl į kūrybą įdedu daug meilės, aistros ir pačių gražiausių jausmų.
Muilo gėlėmis galima ne tik grožėtis, bet ir dekoruoti aplinką – jos gali subtiliai papuošti miegamąjį, vonios kambarį, spintelę. Jų paskirtis gali būti labai įvairi: muilo gėles galima dovanoti įvairiomis progomis artimiesiems, draugams, kolegoms, mokytojams ar netgi sau.
O priežiūros visai nereikalauja, jos yra ilgaamžiškos, bet atrodo beveik kaip gyvos gėlės. Tuo jos ir yra ypatingos“, – pasakoja Indrė.
Pirmosios puokštės – gražiausi atradimai
Kaunietė prisimena, kad pirmųjų muilo puokščių kūrimas truko labai ilgai, bet tuo pačiu buvo labai smagu, nes tai – naujas procesas, atradimai.
„Idėjos mane tiek jaudino ir motyvavo, kad dažnai kurdavau iki ankstyvo ryto. Mokiausi pati iš savęs, norėjau užfiksuoti bei perteikti viską ir nuotraukomis, todėl susikūriau savo „Instagram“ ir „Facebook“ muilo gėlių puslapius.
Viską analizavau pati, todėl kiekvienas trūkumas ar dvejonė virsdavo pačiais gražiausiais atradimais, per kuriuos tik tobulėjau. O pirmąją muilo gėlių puokštę pagaminau draugei gimtadienio proga.
Jaučiausi nuostabiai, kaip užkopusi į kalno viršūnę, nes norėjau be galo ją pradžiuginti. O ar gali būti kitaip, kai įdedi daug pastangų, meilės ir laiko“, – pasakoja moteris.
Gėles kurianti Indrė sako, kad kartais tenka pagalvoti, kaip teisingai perteikti tai, kas užgimė galvoje: „Pavyzdžiui, gėlių išdėstymas bei harmoningas skirtingų gėlių, spalvų ir formų suderinimas. Tai reikalauja pajautimo, atsipalaidavimo ir vietos fantazijoms.“
I. Lukoševičiūtė atvirauja, kad gėlių kompozicijas kuria spontaniškai, dažnai bandymo keliu.
„Spalvų specialiai neatrenku, spalvas ir gėlių derinius dėlioju taip, kaip išjaučiu, kaip man tuo metu atrodo gražiausiai. Kadangi akytės jau įgudę, spalvas pasirenku daug harmoningiau negu kuriant pirmąsias muilo gėlių puokšteles.
Kai kuriu, visuomet būnu viena. Tai veikia stebuklingai. O kai darai tai, kas nuoširdu ir patinka, ypatingų metodų ir technikų nereikia. Viską galima išmokti, svarbiausia – kilnus tikslas. Tuomet tiesiog belieka mėgautis pačiu procesu“, – atskleidžia moteris.
Gėlių kūrimas – terapija
I. Lukoševičiūtė pasakoja, kad gėlių kūrimas jai tarsi laikas su savimi, sielos terapija, meditacija, kur gali pasinerti gilyn į save, sudėti pačius gražiausius jausmus: meilę, nuoširdumą, džiaugsmą bei dėkingumą.
„Kai kuriu iš širdies, pagauta įkvėpimo, nėra nieko, kas galėtų pakirpti sparnus mano įkvėpimui, todėl ir nėra jokios grėsmės prarasti motyvaciją.
Šeima pažįsta mane puikiausiai, mato mano pastangas, todėl mane visada palaiko. Draugai ir kolegos vadina auksaranke, darbštuole, grožisi, teiraujasi, kaip randu laiko tarp savo visų veiklų, iš kur išmokau kurti muilo gėles, prašo pamokyti.
Klientai taip pat žavisi, negaili komplimentų, nuoširdžiai dėkoja ir kitiems rekomenduoja. Tai puikiai atspindi, kad ne tik aš džiaugiuosi, bet šį jausmą dovanoju ir kitiems. Tai yra be galo gera ir stebuklinga“, – širdį atveria pašnekovė.