Nors šventinį vakarą dangus buvo apniukęs, to negalima pasakyti apie renginio dalyvių nuotaiką. Gausus į renginį susirinkusių bravoro bičiulių būrys, tarp kurių linksminosi ir vokiečių bendruomenės Lietuvoje nariai, tik patvirtino – festivalio Kaune atmosfera prilygo garsiajai Miuncheno šventei.
Vokiečiams – rimtas pareiškimas
Jaukiai įsitaisę trijose šildomose net 1 500 kv. m ploto palapinėse, kuriomis būtų galima uždengti 3,5 krepšinio aikštelės, „Volfas Engelman“ „Oktoberfesto“ svečiai galėjo visiškai nesijaudinti, kad lauke lijo ar pūtė smarkus vėjas.
Nuotaika viduje buvo pakili. Į viršų kilo Miuncheno šventės simboliu vadinami tradiciniai litriniai bokalai, pripildyti tiek specialiai festivaliui bravoro pagaminto, tiek iš Vokietijos atvežto proginio „Spaten“ alaus. Tačiau ne tik jo ragavo „Oktoberfesto“ dalyviai. Šventinės virtuvės šefai siūlė garuojančias, taip pat specialiai į Kauną iš Vokietijos atvežtas „Bratwurst“ veršienos dešreles su bulvių salotomis, itin išalkusiems – kiaulienos karkas, taip pat tradicinius sūrius šventės riestainius – „pretzelius“.
Šio Miuncheno festivaliui įprasto maisto, „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Mariaus Horbačausko teigimu, šventės dalyviai ragavo noriai. Pasak pašnekovo, lūkesčiai netgi buvo viršyti – renginio dalyviai įveikė visus paruoštus valgius, o po penktadienio vakaro neliko ir gėrimų.
„Tačiau „Oktoberfestas“ nėra tik maistas ir alus. Tai bendrystės, bendruomeniškumo, vienybės šventė, skirta pabūti su bendraminčiais, aludarystės tradicijoms puoselėti, tiesiog kartu laikui gerai praleisti. Todėl noriu labai padėkoti visiems, kurie dalyvavo ir savo energija, pozityvumu, šypsenomis sukūrė tokią šventę, kad visi kartu į Kauno gyvenimą įliejome garsiosios Miuncheno šventės tradicijų. Taip pat esu dėkingas svečiams už kantrybę, kai teko šiek tiek daugiau laiko praleisti eilėse – kitą kartą šie nesklandumai nepasikartos. Tuo bus galima įsitikinti 2022-aisiais, nes planuojame vėl organizuoti „Oktoberfestą“ Kaune“, – teigia M. Horbačauskas.
Įkvėpimo sėmėsi Miunchene
M. Horbačausko išsakytus žodžius tik patvirtina šventės svečiai. Vieni jų negalėjo atsiklausyti vokiškų melodijų, atliekamų grupės „Allegretto“. Kiti – atsigrožėti tradiciniais bavariškais apdarais, kuriais buvo pasipuošę šventės organizatoriai. Treti tikino, jog šiame „Oktoberfeste“ dalyvauja jau antrąsyk ir visus metus laukė, kol „Volfas Engelman“ vėl sukvies savo bičiulius prie ilgų, vaišėmis nukrautų festivalio stalų.
Todėl, pasak M. Horbačausko, bravoras kruopščiai ir ilgai ruošėsi, kad galėtų tradicinę Miuncheno šventę surengti Kaune, nes Vokietijoje turėjęs vykti renginys šiemet dėl pandemijos antrąsyk buvo atšauktas.
„Esame ištikimi „Oktoberfesto“ gerbėjai ir vokiškąjį festivalį lankydavome kasmet. Stebėjome, kaip šventė organizuojama, konsultavomės su ekspertais, į šventę Kaune atsivežėme tradicinio maisto, alaus. Norėjome, kad mūsų festivalis būtų surengtas pagal geriausius papročius. Šis pripažinimas mums ir yra didžiausiais įkvėpimas tęsti lietuviškojo „Oktoberfesto“ tradicijas. Todėl jau dabar planuojame, kad kitąmet vėl galėsime visus sukviesti į dar didesnę, įspūdingesnę ir tikrai nepamirštamą šventę. Nemažai žmonių mums rašė po šio penktadienio, kad tradicijas būtina tęsti. Todėl 2022-aisiais „Oktoberfestą“ tikrai kartosime, planuojame netgi poros dienų renginį, į kurį kviesime atvykti kuo daugiau svečių iš kitų miestų, rinktis traukinius ar autobusus, nes esame šalia stočių. Kaunas taip pat siūlo patogias apgyvendinimo galimybes, tad priežasčių nedalyvauti festivalyje beveik nelieka“, – šypsosi M. Horbačauskas.