„Mums iš karto labai reikėjo plano. Kelios dienos buvo „išbalansuotos“, o tada supratome, kad nežinome, kas už ką atsakingas, kas ką ir kaip turime daryti. Stresiuko ir nuovargio tikrai buvo“, - karantino pradžią prisiminė psichologė Jūratė Bortkevičienė.
Laidoje Jūratė ir jos vyras Justinas kalbėjo, kad karantino sunkumus šeimai įveikti padeda aiškus darbų pasidalinimas ir pabuvimas atskirai: Jūratei svarbu kartas nuo kartu užsidaryti su knyga, jos vyras atsipalaiduoja sportuodamas ar bent kelioms valandoms išvažiuodamas į ofisą (žinoma, laikantis visų saugumo reikalavimų!). Psichologės dukra Luknė pripažino, kad nuolat namuose būnantys tėveliai „kartais „biški“ nusibosta“ ir tuomet ji broliuku laiką leidžia savo kambaryje.
Laidoje kalbėjusio santykių eksperto Dariaus Ražausko teigimu, karantinas kai kurioms šeimoms padėjo suartėti, tačiau dažnam šis laikotarpis tapo tikru santykių išbandymu. „Daugeliu atveju mes turime stresiuką, kuris kaupiasi kaupiasi kaupiasi ir jeigu buvimas namuose užsitęsia ne savaitę ir ne dvi, dažnai galima ir iki skyrybų „nuvažiuoti“, - kalbėjo santykių ekspertas.
Darius Ražauskas karantiną sunkiai išgyvenančioms šeimoms paaiškina, kad žmonėms itin svarbi socializacija su visuomene, o apribojus šią galimybę stresas ir įtampa ima kauptis bei galiausiai prasiveržia namuose, šeimos rate. Santykių ekspertas pataria dažniau „nuleisti garą“: kasdien bent pusvalandį sparčiu žingsniu pasivaikščioti gryname ore, nepamiršti reguliaraus fizinio aktyvumo, skirti laiko buvimui vienumoje, o antrai pusei parašyti popierinį laišką!
Kviečiame žiūrėti naujausią „Tėvų darželio“ laidą, kurioje išgirsite dar daugiau naudingų patarimų, padėsiančių įveikti karantino „dovanotus“ santykių išbandymus: