Kalkių nuosėdų sankaupos yra dažnas dalykas, ypač jei jūsų naudojamas vanduo yra kietas. Kalkių nuosėdos žmogaus sveikatai pavojaus nekelia, bet laikui bėgant gali sugadinti virdulį. Dėl šios priežasties geriausias pasirinkimas yra reguliariai jas pašalinti iš virdulio, ir dar geriau, jei pavyksta rinktis natūralias priemones.
Ar kalkių nuosėdų šalinimui iš virdulio galima naudoti valgomąją sodą?
Daugeliui kalkių nuosėdų šalinimo metodų reikia specialių chemikalų, kurie yra pilami į virdulį, kuris vėliau išskalaujamas. Tačiau jei norite rinktis natūralią alternatyvą, tokių galimybių yra. Taip pat ir norintiems sutaupyti tereikia iš spintelės pasiimti valgomosios sodos dėžutę, rašoma express.co.uk
Valgomoji soda yra viena universaliausių priemonių virtuvėje – ja taip pat galima per naktį pašalinti kalkių nuosėdas. Šiuos natūralius baltus miltelius kalkių nuosėdų šalinimui galima naudoti dviem skirtingais būdais. Juos galima ištirpinti ir pasigaminti kalkių valomojo skysčio arba pastos, kuria greitai išvalysite kalkes. Kad ir kokį metodą bepasirinktumėte, svarbu prieš pradedant valyti atjungti virdulį nuo elektros energijos.
Įsisenėjusioms kalkėms
Jei kalkių virdulyje prisikaupė itin daug, gali tekti imtis kiek stipresnių priemonių. Tokiu atveju rekomenduojama vieną arbatinį šaukštelį sodos sumaišyti su dviem lašais vandens, kad susiformuotų tiršta masė. Jos užtepkite ant dantų šepetėlio ir nušveiskite virdulio paviršius su kalkėmis – jos atsikabins, o tada beliks tik įpilti vandens ir užvirti.
Nepriekaištingai švarai
Jei įsisenėjusių kalkių nėra, o virdulį valote tik profilaktiškai, tuomet pakaks silpnesnio sodos tirpalo. Vieną arbatinį šaukštelį sodos ištirpinkite pusėje litro vandens ir jį supilkite į virdulį. 15 minučių pavirinkite, o tada dar 15 minučių palaikykite mišinį virdulyje. Tuomet išskalaukite šaltu vandeniu.
Kaip dažnai reikėtų valyti virdulį?
Jau žinote pagrindinius kalkių šalinimo iš virdulio metodus, bet kaip dažnai reikėtų juos taikyti? Kalkių sankaupos gadina virdulius, todėl ekspertai rekomenduoja jas valyti kas du ar tris mėnesius. Jei jūsų gyvenamojoje vietoje vanduo yra itin kietas, šio darbo imtis gali prireikti dažniau.