Jei įtariate, kad jūsų partneris jums meluoja, atkreipkite dėmesį į jo elgesį. Šiek tiek pastabumo, nuojautos – ir jūs nesunkiai galite suprasti, ar jis (arba ji) vedžioja jus už nosies...
1. Klausykite savo intuicijos. Tam, kad suprastumėte, ar jūsų partneris jums meluoja, nereikia ypatingų protinių sugebėjimų. Suprasti, ar žmogus jums meluoja, visada galima stebint jo elgesį. Pasitikėkite savo instinktais – jei jaučiate, kad kažkas ne taip, greičiausiai ir yra kažkas negerai. Vidinis balsas jums gali sakyti, kad jis (ar ji) niekada jums nemeluos , kad tai neįmanoma, tačiau verčiau tikėkite savo intuicija – juk ji retai apgauna.
2. Skirkite intuiciją nuo paranojos. Nors intuicija gali padėti atpažinti, kada žmogus meluoja, tačiau dauguma žmonių nekreipia į ją dėmesio. Žmonės mano, kad intuicija neverta pasikliauti, nes jie painioja intuiciją su savo baimėmis, o baimė ir nesaugumo jausmas verčia mus viskuo abejoti. Pavyzdžiui, jūs bijote, kad partneris jūsų neišduotų, todėl galite abejoti juo net tada, kai jis sako tiesą. Sunku paneigti, kad kartais būname per daug įtarūs, todėl svarbu jausti ribą tarp to, ką sako jūsų intuicija, ir kur prasideda paranojiški įtarinėjimai.
3. Stebėkite partnerio kūno kalbą. Vienas svarbiausių dalykų, kurio negalima pamiršti – kūno kalba niekada nemeluoja. Jei jūsų partnerio kūno judesiai (tai, ką jis ar ji daro su rankomis, galva, kaip juda jo žvilgsnis) skiriasi nuo įprastinių jo judesių, jis greičiausiai meluoja. Kadangi kalbantysis žino, kad tai, ką jis sako, yra melas, jo kūno kalba nesąmoningai pasikeičia.
4. Jis (ji) vengia akių kontakto. Tai vienas iš svarbiausių ženklų, kuris parodo, kad jis (ji) meluoja. Jei jūsų partneris vengia su jumis akių kontakto, greičiausiai jis (ji) meluoja. Jei partneris žino, kad meluoja, vengia žiūrėti į akis, nes bijo, kad jūs suprasite jo (jos) melą.
5. Jo (jos) rankų ir kūno judesiai suvaržyti. Atkreipkite dėmesį į jo (jos) rankų judesius. Nesvarbu, ar jūs žinote tai, ar ne, tačiau, kai jūs kalbate, kalba ir jūsų kūnas. Jei jo rankų judesiai suvaržyti, o kūnas įsitempęs, gali būti, kad jis jums meluoja. Jei žmogus sako tiesą, jo rankos (ir visas kūnas) judės tuo pačiu metu, kai jis kažką sako. Jei žmogus meluoja, jo rankų (ir kūno) judesiai bus apriboti arba jis (ji) visai nejudės. Taip yra todėl, kad, kai žmogus meluoja, jis galvoja apie tai, kad turi elgtis natūraliai, todėl varžo savo judesius.
6. Jis (ji) liečia nosį arba trina akis. Dar vienas ženklas, kad jis (ji) meluoja, jei jis (ji) dažnai liečia kurią nors savo veido dalį, pavyzdžiui, liečia nosį ar trina akis, kai kalbasi su jumis. Meluojantys žmonės rankas naudoja kaip priemonę, kuri gali paslėpti jų melą.
7. Uždavus klausimą, jis (ji) tyli. Jei jūs užduodate klausimą, jis (ji) kelioms sekundėms nutyla. Jei žmogus meluoja, į užduotą klasuimą negali atsakyti iš karto, nes jam reikia pagalvoti, kokį įtikinamą melą jums pasakyti.