Į brangiausių pasaulio šalių keliautojams šalių penketuką patenka Japonija, Šveicarija, Singapūras, Islandija ir Norvegija ir visai nebūtina atsisakyti malonumo pakeliauti po šiuos kraštus tik dėl pinigų, reikia tiesiog tai daryti pigiai.
Japonija
Tokie miestai kaip Tokijas ar Osaka ir laikomi pačiais brangiausiais pasaulyje. Pavyzdžiui, buto nuoma be baldų Tokijuje prasideda nuo 4500 JAV dolerių, o puodelis kavos čia kainuoja 5 ir daugiau JAV dolerių. Keliauti po šiuos miestus nepaprastai brangu: minimali suma, kurios per dieną užtektų vienam turistui yra 60-75 JAV dolerių, bet jeigu norite daugiau pamatyti ir skaniau pavalgyti, sumą reikėtų padidinti bent jau iki 100 JAV dolerių.
Japonija (nuotr. Shutterstock.com)
Kaip sutaupyti pinigų keliaujant po šiuos miestus?
Keliauti autobusais čia pigiau nei traukiniais, ir nors jūsų kelionė užtruks gerokai ilgiau, sutaupysite ne vieną dolerį.
Pirkite maistą bei užkandžius iš automatų. Maisto produktai čia pakankamai kokybiški ir palyginti nebrangus. Sušių gerbėjams, patariame eiti ne į tradicinius suši restoranus, bet į konvejerinius suši restoranus (kaiten-sushi).
Alkoholiniai gėrimai Japonijoje taip pat nepaprastai brangūs. Siūlome užsukti į taip vadinamus „alaus sodus“, čia galite gerti visus gėrimus, už fiksuotą kainą. 90 minučių, praleistų „alaus sode“ kainuoja 10 JAV dolerių.
Neturėdami pakankamai pinigų nakvynei viešbutyje, pagalvokite apie galimybę miegoti traukinių stotyje ar panašioje vietoje, kur netoliese yra tualetas. Taip taupo dauguma į Japoniją atvykusių turistų.
Šveicarija
Ženeva ir Ciurichas – vieni iš brangiausių Europos miestų. Vienam turistui apytiksliai per dieną reikėtų 100-125 JAV dolerių, įskaitant prasimaitinimą, transportą ir apgyvendinimą. Nakvynė paprastame bendrabutyje jums gali kainuoti apie 40-50 JAV dolerių, tuo tarpu dvigulė lova dviem žmonėms kainuotų dvigubai daugiau.
Pasivaikščiojimas Rigi kalno prieigose, Šveicarija (nuotr. SCANPIX)
Kaip sutaupyti pinigų keliaujant po šiuos miestus?
Jei ketinate nemažai keliauti po Šveicariją, patariame įsigyti 15 dienų neriboto laiko „Eurroail“ keliavimo pasą. Be to, jis suteikia nuolaidas nurodytuose šalies muziejuose ir kitose lankytinose vietose.
Apsvarstykite galimybę apie apsigyvenimą stovyklavietėje. Nusikalstamumas Šveicarijoje yra neabejotinai žemas, tad galite drąsiai įsikurti specialiai įrengtuose kempinguose vos už 10 JAV dolerių žmogui.
Šveicarijoje ieškokite prekybos centrų „Coop“, juose salotos bei sumuštiniai dienos pabaigoje parduodami už pusę kainos. Valgyti restoranuose - čia nepaprastai brangu, o jeigu dar mėgstate išgerti, tai tik dar labiau paplonins jūsų piniginę.
Singapūras
Nedidelėje Pietryčių Azijos valstybėje, Singapūre, kainos be proto aukštos, ir jeigu dienai galite skirti tik 50 JAV dolerių, jų pakaks susimokėti už nakvynę studentų bendrabutyje bei užkandžiams iš gatvės įsigyti. Pridūrus prie minėtosios sumos transportą ir vieną kitą pramogą, biudžetą reikėtų padidinti kelis kartus.
Singapūras (nuotr. SCANPIX)
Kaip sutaupyti pinigų keliaujant po šią šalį?
Geylang, Mažosios Indijos, Bugis, Rytų Pakrantės ir Balestier regionuose vyrauja mažiausios kainos už apgyvendinimą. Studentų bendrabutyje naktis vienam žmogui kainuotų apie 15 JAV dolerių.
Maistą pirkite gatvės kioskuose Mažojoje Indijoje ir Kinų kvartale. Čia dauguma maisto produktų parduodami sumažintomis kainomis. Valgyti Singapūro restoranuose – neišpasakytai brangu.
Jei ketinate daug keliauti, įsigykite Singapūro turisto pasą, su kuriuo galėsite keliauti neribotai visomis viešojo transporto priemonėmis. Jis kainuoja 80 JAV dolerių.
Čia gausu nemokamų turistų lankytinų vietų: botanikos sodai, viešieji baseinai, bažnyčios, šventyklos ir kita.