• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bet koks židinys turi tris pagrindinius elementus: kaminą, kuryklą (uždarą arba atvirą) ir portalą (apdarą). Be įprastinio, malkomis kūrenamo židinio, galima rinktis dujinį židinį – puikų variantą, nemėgstantiems vargti su pakuromis, malkų paruošimu, saugojimu, kamino valymu ir pan. ar elektrinį, šiuolaikinę įprastinio imitaciją, kurio privalumai yra tie, kad jis gai veikti bet kokiu oru, dieną ir naktį. Tačiau bet kokia jų projektavimo klaida gali baigtis liūdnomis pasekmėmis: nuo estetinio šeimininkų nepasitenkinimo iki negalėjimo židiniu naudotis. Todėl geriau netaupyti pačiam bandant sumontuoti židinį, o pasikliauti specialistais ir ši nauja svarbi būsto detalė tarnaus ilgus metus.

REKLAMA
REKLAMA

Židinys – dalis būsto kultūros

Renkantis namų aukuro simbolį, reiktų galvoti apie tai, ar jis bus stilistiškai giminingas jūsų namų architektūrai ir dekorui, nepamirštant, kad židinys vaidins centro vaidmenį interjero organizavime. Tradiciškai židinys buvo rengiamas kambario kampe, dabar aprūpintas gera trauka ir apsaugos priemonėmis atviras židinys neretai įsikuria patalpos centre. Šis variantas puikiai organizuoja aplinką ir šiuolaikiniame interjere tampa stilistiniu pagrindu, nulemiančiu baldų ir viso supančio dekoro stilių. Tokiam židiniui pastatyti naudojamos visos naujausios technologijos – nerūdyjantis plienas, ketus, varis, ugniai atsparus ir veidrodinis stiklas, keramika.

REKLAMA

Apdaila, kaip svajonės išsipildymas

Be abejo, techninė židinio charakteristika labai svarbi, bet visdėlto židinys –daugiau nei banalus apšildymo agregatas. Tai elementas, organizuojantis apliką, kaip brangakmenis pritraukiantis žvilgsnį. Jo grožį gali pabrėžti profesionali apdaila – portalo dekoras. Dažniausiai židinio stilių apsprendžia tai, kokios medžiagos naudojamos jo apdailai.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo klasikos iki Art Deko

Klasikiniame stiliuje, kai portalas yra stačiakampio be pagrindo formos, naudojamos medžiagos, pavaldžios rankiniam apdorojimui – marmuras, oniksas, nefritas, dolomitas, o taip pat ir šias uolienas imituojantys dekoratyviniai akmenys. Apdailoje – raižyba, kalyba, ketaus liejiniai. Tokie židiniai dažnai puošiami bareljefais, kolonomis ir skulptūrinėmis kompozicijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antikos stiliaus linijų grynumas, baroko vazos, rokoko kriauklės, vertikalūs gotikos ritmai, ampyro monumentalumas, Art Nuvo augaliniai motyvai ir Art Deko moderno atgarsiai – visa tai įsikūnija akmenyje, stikle ir keramikoje. Šiandieninė židinių portalų architektūra nebijo drąsių formų ir medžiagų kombinacijų.

REKLAMA

Kuklus kaimo žavesys

Rustikinio (kaimiško) stiliaus požymiai – uždaro stačiakampio portalas, neapdoroto akmens (dažniausiai poringų uolienų) naudojimas, medis, plytos ir gipsas. Tai kaimiško gyvenimo stilius, jaukus „kantri“ su jo trauka arčiau žemės ir prie tų paprastų džiaugsmų, kuriuos ji dalija.

REKLAMA

Triuškinantis stereotipus

Hai – Tek stilius, vos tik atsiradęs, iš karto patraukė židinių gamintojų dėmesį. Ši kryptis leido plačiai pritaikyti naujus derinius, tokius, kaip stiklo ir skirtingų metalų, nutolti nuo stereotipų, visiškai transformuojant nuomonę apie židinio pavidalą, neatpažįstamai keičiant jo kontūrus ir formas. Hai –Teko dėka atsirado židiniai, kabantys virš grindų ar tarsi „išaugantys“ iš jų, lyg kokie stalagmitai, židiniai, į kuriuos žiūrint kyla klausimai: ar neprieštarauja jų egzistavimas fizikos dėsniams?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokį stilių bepasirinktumėt savo židinio apdailai, atsiminkite, kad visada svarbu saikas ir skonis. Židinys – ne „vienkartinė“ faneros dekoracija: įrengdami jį savo namuose, žengiate atsakingą žingsnį, tolygų pačio namo pirkimui – viskas rimta ir ilgam.

Konsultavo šildymo įrengimų specialistė Dalia Palšienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų