Kad ir kokia skaudi statistika bebūtų, beveik pusė šalies santuokų baigiasi skyrybomis. Visgi santykių ekspertai išduoda, jog svarbiausia yra pasiruošimas ir keli esminiai žingsniai, kurie galėtų padėti palengvinti emocinę kančią vaikams.
Specialius patarimus parengė asociacijos moterims, išgyvenančioms skyrybas, įkūrėjos Liza Caldwell ir Kimberly Mishkin. Pagrindinis moterų patarimas – prisiminti, kad esate savo žingsnių ir veiksmų kontrolieriai, tad pasirūpinkite, kad sprendimai nebūtų paremti emocijomis. Labai lengva skyrybų metu meilę iškeisti į piktesnius jausmus, tačiau venkite blogų antrosios pusės apibūdinimų, nors tuo metu viduje siaustų visai kiti jausmai. Taip pat nuolat vaikams priminkite, kad sprendimas niekaip nesusijęs su jais, o paremtas noru pakeisti gyvenimo būdą, vietą.
„Mes labai dažnai sulaukiame klausimų: „Ar po skyrybų mūsų vaikams viskas bus gerai“. O atsakymas – viskas priklauso nuo jūsų“, - sako Liza Caldwell. Pasak tyrėjos, daugelis tėvų skyrybų metu didžiausią dėmesį skiria turto dalyboms, nevengia kelti stresinių situacijų, kaltina vienas kitą. Tai esminės klaidos, kurios gąsdina santarvėje ir ramybėje gyvenusius vaikus.
Visgi abu sutuoktiniai turi ramiai nuspręsti, ar yra pasiruošę santuoką užbaigti draugiškai, ramiai ir be jokių išskirtinių konfliktų, nes kitu atveju organizacijos įkūrėjos pataria kreiptis pagalbos į specialistus.
„Jūs nesukontroliuosite savo visų emocijų, veiksmų, tačiau prisiminkite, kad naujame gyvenimo etape didžiulius pokyčius patiria ir vaikai“, - kalba Kimberly Mishkin, kuri išryškina, jog svarbiausia – sekti savo veiksmus. Jei jums skambina piktas ir ant jūsų šaukiantis buvęs vyras, jūs galite veltis į konfliktą, šaukti, arba padėti ragelį, atsiprašyti savo vaiko ir nusiraminti.
Skyrybos – sunkus, išgyvenimų kupinas laikotarpis, kuriame nebus lengva valdyti tiek savo žodžius, tiek veiksmus. Visgi galite pradėti mokytis, save kontroliuoti dar prieš žengiant esminį žingsnį, nes didesnė pagarba, ramybė gali padėti net išvengti lemtingo sprendimo.