Dažniausiai santykiuose moteris „be priežasties“ ginčus pradeda tuomet, kai nebūna tiesmuka kalbėdama apie jausmus.
Vietoj to, kad tiesiogiai išreikštų savo nepasitenkinimą ar nuliūdimą, dailiosios lyties atstovė ima klausinėti retorinių klausimų, reikšti nepritarimą. Tačiau iš tiesų dažniausiai tai nėra tikroji partnerės siunčiama žinia.
Pateiksime pavyzdį: vyras grįžta namo vėlai. Moteris tiesiogiai nepasako „Man nepatinka, kad turiu tavęs laukti“ arba „Aš jaudinausi, kad tau kažkas nutiko“- ji pradeda kelti retorinius, truputį erzinančius klausimus: „Ką man galvoti, kai taip ilgai negrįžti?", „Ar tau neatrodo, kad turėjai paskambinti?".
Kai moteris nusiminusi, balso tonas dažniausiai atskleidžia, jog ji nelaukia atsakymo ir partnerio elgesį laiko nusižengimu. Tuo tarpu vyrui klausimas „Kodėl negalėjai paskambinti?“ skamba kaip perspėjimas. Partneris jaučia įkyrų siekį padaryti ji atsakingesniu. Reaguodamas vyras tarsi užima gynybinę poziciją, o štai partnerė nenujaučia įskaudinusi mylimąjį.
Moterims reikia pripažinimo, vyrams – pritarimo. Paprastai kuo labiau stipriosios lyties atstovas myli išrinktąją, tuo daugiau jam reikia šios pritarimo gyvenime. Ji, staiga atsisakiusi pritarti vyrui - skaudina.
Moteris gali išmokti nesutikti su partnerio elgesiu, tačiau ir toliau pritarti tam, kas jis yra. Iš tiesų, draugystės pradžioje santykiai dažniausiai būna tokie sėkmingi dėl to, jog vyras būna mylimosios malonėje, tarsi jos herojus. Šis faktas, žinoma, pamalonina vyrą. Tačiau vos partneriui prasižengus, jis malonės netenka. Tada moteris jaučiasi turinti teisę nesutikti su vyro elgesiu ir tvirtinti, jog ji žino, koks šis yra iš tikrųjų.
Kai moteris kelia retorinius klausimus, pamiršdama tiesmuką jausmų išsakymą, vienintelis vyro girdimas dalykas dažnai būna pranašumas jos balso tone. Tai partnerį gali įžeisti ir nuvilti. Tokioje situacijoje dažnas vyras net nebesiteisina, tiesiog klausosi jos vardijamų problemų ir patvirtina moters blėstančius jausmus.
Poroje dažna dailiosios lyties atstovė turėtų išmokti atsisakyti įspėjimų, pamokslavimų, priekaištų. Apie nesutarimus kalbant drauge atsiranda didesnė galimybė priimti objektyvų sprendimą bei neprarasti meilės.