Pamėginkite dažniau mylėtis.
Teigiama, kad dažnesni lytiniai santykiai padeda pagerinti savikontrolę, prailginti lytinio akto trukmę ir padidinti abipusio pasitenkinimo galimybes. Per reti lytiniai santykiai, priešingai, mažina galimybes tinkamai kontroliuoti procesą, didina greito susijaudinimo tikimybę ir t.t. Paprastai tariant, didesnis dažnis ir praktika gali padėti ir geriau save suprasti, ir geriau valdyti kulminacijos artėjimą. Įvairūs tyrimai rodo, kad intymių santykių dažnis turėtų būti ne retesnis kaip kartą per savaitę.
Keiskite pozas ir treniruokitės.
Pasirodo, kad nemažai gali priklausyti ir nuo pozų. Statistika rodo, kad lytinio akto trukmę prailginti gali tos pozos, kai vyras būna viršuje. Žinoma, kiekvienai porai reikėtų atrasti tai, kas geriausia tik jai. Kitas būdas – elgesio terapija. Gali būti naudinga „start-stop“ metodika, kai mėginama sustoti tuomet, kai jaučiama, kad artėja kulminacija. Atslūgus kulminacijai, tęsiama toliau. Kitas populiarus būdas – užspaudimo technika, kai varpos galvutė stipriai suspaudžiama ties apyvarpe iš karto po to, kai tik pajuntama, kad artėja kulminacija. Šis suspaudimas nykščiu trunka apie 10-15 sekundžių ir padeda prailginti lytinį aktą labai didelei daliai vyrų, kurie išgyvena priešlaikinės ejakuliacijos problemą.
Nukreipkite savo mintis tinkama linkme.
Vyro lytinis pajėgumas ir savijauta labai stipriai susiję su jo emocine sveikata ir mintimis. Labai svarbu ir tai, apie ką vyras galvoja intymumo akimirkomis. Mes nepatariame galvoti apie kažką atgrasančio ir nemalonaus, tačiau raginame bent jau pamėginti negalvoti apie kažką labai jaudinančio. Be to, reikėtų pasistengti mesti iš galvos tokias mintis, kaip „man ir vėl nepavyks“, „ aš negaliu“, „ką pagalvos mano antroji pusė“. Papildomas nerimas tik dar labiau padidina priešlaikinės ejakuliacijos tikimybę. Tad labai svarbu atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi.
Pamėginkite pasiruošti iš anksto.
Neretai prieš numatomą lytinį aktą siūloma savarankiškai pasiekti ejakuliaciją, kad antrasis kartas truktų ilgiau. Žinoma, dėl to gali išnykti lytinių santykių spontaniškumas, tačiau kai kuriems šis būdas gali būti labai naudingas. Supratinga partnerė galėtų netgi padėti.
Rinkitės specialius prezervatyvus ir kitas priemones.
Barjerinė apsauga, t.y., prezervatyvai, sumažina varpos galvutės jautrumą. Tai ypač aktualu tiems, kuriuos priešlaikinė ejakuliacija kamuoja būtent dėl šios priežasties. Papildomai galima naudoti ir kitas priemones – įvairius kremus, purškalus ar tepalus, kurie dar labiau sumažina varpos jautrumą. Vis dėlto šios priemonės mažina spontaniškumą ir partnerės jautrumą, nors prezervatyvai labai skatintini dėl lytiškai plintančių ligų profilaktikos.
Kreipkitės į gydytoją ir pasikalbėkite apie specialių vaistinių preparatų vartojimo tinkamumą būtent Jums.
Lietuvoje yra vienintelis geriamas vaistas, kuris skirtas šiai problemai gydyti. Jis priklauso vaistų, vadinamų selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šis vaistais pailgina laiką iki sėklos išmetimo ir gali pagerinti ejakuliacijos kontroliavimą. Tai gali padėti sumažinti nusivylimą ar nerimą dėl greitos ejakuliacijos. Jis skiriamas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti suaugusiems vyrams, kurių amžius yra nuo 18 iki 64 metų. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.