• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norite, kad šeimyninis gyvenimas nesusituokus būtų lengvesnis?

1. Aptarkite savo lūkesčius.

Dažniausia konfliktų priežastis – nutylėti lūkesčiai. Kiekvienam poros partneriui reikėtų apgalvoti ir suprasti, ko jis nori iš ateities, ir pasidalinti tuo su savo antrąja puse. Jeigu kuris nors dėl to jaučiasi nepatogiai – tai ženklas, kad šioje vietoje reikia suklusti.

REKLAMA
REKLAMA

Blogai, jeigu vienam partneriui atrodo, kad tai tiesus kelias į santuoką, o kitas galvoja, kad jis tiesiog taupo nuomos pinigus ir po ranka visada turi kompaniją. Svarbiausia abiems turėti tą patį požiūrį.

REKLAMA

2. Atskirkite bendrus ir individualius pinigus.

Abiems partneriams svarbu nuspręsti, kaip jie valdo savo finansus. Svarbu apie tai kartu pasikalbėti ir netgi užrašyti. Atsižvelkite į kiekvieno iš jūsų skolas ir kreditus. Kol nesate apsisprendę dėl bendros ateities – nesidarykite jungtinės mokėjimo kortelės. Vienas nenumatytas jūsų draugo ar draugės žingsnis – ir būsite ilgam prasiskolinę... Išlaikykite bent jau tam tikrą dalį finansų atskirai vienas nuo kito.

REKLAMA
REKLAMA

3. Kalbėkitės, kalbėkitės, kalbėkitės...

Specialistai teigia, kad vienas dalykas yra visiškai aiškus: kuo daugiau kalbėsitės prieš kartu apsigyvendami, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų santykiai bus sėkmingi.

Galbūt galite susirašyti specialų planą, kuriame aptartumėte, ką darysite tokiu atveju, kai vienas iš jūsų ar jūs abu neteksite darbo, kaip apmokėsite stambius pirkinius, tokius, kaip baldai, kaip taupysite atostogoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kur kas geriau visa tai aptarti ramiai ir surandant abiems priimtiną sprendimą, negu daryti tai kritiniu atveju, įsiliepsnojus konfliktui.

Taip pat labai svarbu aptarti tai, ko dažniausiai vengiama: ką darysite, jei vienas iš jūsų nuspręs skirtis? Aptarkite tai, kam atiteks būstas (kas liks jame gyventi), baldai, naminiai gyvūnėliai ir visa kita. Tai suteiks ramybės jums abiems, o kartu – ir taip reikalingą stabilumo jausmą.

Parengė gyd. psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė

www.psichoterapija-jums.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų