„Tik Tok“ vartotoja Cecilia šiuo metu siekia magistro laipsnio ir rašo kursinį darbą tema apie garsiųjų rašalo dėmių testo taikymą. Internete paplitusiame merginos vaizdo įraše, Cecilia dalinosi, kad daugelis žmonių geba atpažinti „Rorschach“ testą iš matymo filmuose ar televizijoje, tačiau daugelis nesupranta, kaip apskritai šis testas veikia.
„Tai tikras išbandymas. Visgi, nėra vieno standartinio atsakymo ar interpretacijos, kuri pasakys tikslią jūsų patirtį ar patirtą traumą“, – sakė Cecilia.
Netikėti vaizdiniai
Pasak merginos, jeigu du žmonės, žiūrintys į rašalo dėmes, abu mato drugelius, tai reiškia, kad jie gali matyti visiškai tą patį vaizdą dėl kelių skirtingų priežasčių. Vaizdo įraše Cecilia taip pat parodė ir rašalo dėmę iš arčiau apie kurią kalba.
„Ką matote žvelgdami į šią nuotrauką?“ – klausė ji. Remdamasi informacija iš knygos „The Body Keeps the Score“, Cecilia paaiškino, ko psichologai ir kiti psichikos sveikatos specialistai ieško atlikdami šį testą.
Knygos autorius Bessel van der Kolk teigė, kad viena žmonių grupė labai jautriai reagavo į „Rorschach“ testą. Žvelgdami į jį, karo veteranai matė mūšį. Vietoje paprastų vaizdų jie įžvelgė išgyventos traumos atvejus bei juos išsamiai apibūdino.
Cecilia nurodė, kad tie, kurie turi panašią patirtį, rašalo dėmėse gali matyti savo traumos priminimus, rašoma thesun.co.uk.
„Trauma atima jūsų vaizduotę, nes esate įstrigę praeityje“, – paaiškino Cecilia. „Vaizduotė leidžia mums palikti kasdienį gyvenimą.“
Komentarų skiltyje vartotojai sureagavo į tokią merginos apžvalgą. Dauguma vartotojų teigė, kad taip pat sugebėjo dėmėse įžvelgti porą piktų žmonių, rėkiančių vienas ant kito.
Tačiau kiti komentatoriai dalinosi ir kitokiais matomais vaizdiniais: ateiviais, demonais, pagyvenusiomis moterimis. Visgi, niekas nerašė komentaro, kad šiame teste neįžvelgia nieko. Svarbu ne tai, ką matote, o tai, kaip sugebate interpretuoti šias rašalo dėmes.