Apie tai, kokias pagrindines klaidas renkantis šukuoseną daro moterys, kurioms virš 50-imt metų, papasakojo 30-imt metų šioje srityje dirbanti plaukų stilistė ir koloristė Nijolė Baranauskienė-Kryvosheia.
Esminė plaukų dažymo klaida
Pradėjus kalbėtis apie tinkamų šukuosenų parinkimą, Nijolė paaiškino, kad moterys, sulaukusios 40-50 metų patiria tam tikrą plaukų krizę. Pasak jos, su tuo susijusi amžių išduodanti tendencija – žilų plaukų pasirodymas.
„Žinote, tendencija yra tokia, kad kada yra sulaukiama 50-ies, praktiškai neišvengiama turėti žilų plaukų.
Moterys tai stipriai akcentuoja, jos nenori, kad tie žili plaukai matytųsi, labai jautriai reaguoja, bijo, kad jie jas sendina ir nenori išduoti savo amžiaus.
Pilka spalva atsiranda, nes su metais yra nebegaminamas melaninas, plaukas keičia struktūrą, jie darosi kietesniais, netenka apsaugų, praranda savo jaunystės blizgesį.
Tada žmogui susidaro toks bendras vaizdas, kad jis pasidarė pilkas ir, kaip jam atrodo, pasenęs“, – apie pokytį pasakojo plaukų stilistė.
Ji pridėjo, kad tai ir lemia esminę padaromą klaidą – per didelį žilų plaukų maskavimą, įrankiu pasitelkiant tamsius plaukų dažus:
„Didžiausios moterų padaromos klaidos tuomet – dažyti plaukus tamsiai ir dažyti juos namuose. Tuomet, kai tik žili plaukai atauga – jie iškart matosi.
Šiuo metu yra rekomenduojama labai stipriai nebėgti nuo savęs. Dabar bandoma sugrįžti prie natūralumo ir dažyti plaukus kaip įmanoma natūralesniais atspalviais, kad nebūtų tokio dirbtino uždažymo.“
Per trumpi ir per ilgi plaukai
Dar viena dažnai pasitaikanti vyresnių moterų šukuosenos pasirinkimo klaida – per trumpai nukirpti plaukai. Plaukų stilistė tikino, kad tuomet moterys atveria visas savo problemines vietas, kurias reikėtų maskuoti.
„Labai sendina per trumpai nukirpti plaukai, kai atsiveria kaklo zona ir matosi pas moteris tos vadinamos „kaklo kuprelės“.
Taip pat trumpai nukirpti plaukai parodo, kad veido oda smunka „žemyn“, o grožio tikrai neprideda „nusmukę žandai““, – argumentavo plaukų stilistė.
Moteris pridėjo, jog grožio taip pat neprideda brandžiame amžiuje moterų auginamos ilgos kasos. Pasak jos, tai rodo, kad moterys negeba priimti savo amžiaus:
„Lygiai taip pat sendina ir per ilgos kasos, kada yra neišlaikytas balansas ir proporcijos.
Tada moterys labai nenori paleisti jaunystės, gyvena prisiminimais, jaučia kažkokį tokį laiką. Tai čia atsiveria jau tokie psichologiniai momentai.
Tad tie per ilgi plaukai, kurie yra nesudėlioti į formą, sendina. Jie parodo, kad moteris nėra susitaikiusi su savo amžiumi.“
Dirbtinės šukuosenos
Plaukų stilistė Nijolė taip pat paakcentavo ir dirbtines šukuosenas. Ji teigė, kad laikai pasikeitė ir tos šukuosenos, kurios būdavo populiarios praeitame šimtmetyje – nebėra madingos dabar.
„Moteris sendina ir joms netinka visos dirbtinės šukuosenos. Tai, kas buvo tendencinga 80-aisiais ir 90-aisiais nebėra gražu ir madinga – tai visaip suvelti, prisukti plaukai, kai nepataikyta į formą.
Šiuo metu yra protingiau atlikti gerą kirpimą. Tokį, kad kiek įmanoma lengviau būtų galima plaukus susitvarkyti namuose. Yra netgi toks šūksnis „plauk ir eik“ – tai tokios šukuosenos dabar madingos“, – pasakojo apie šukuosenas specialistė.
Ji pridėjo, kad labai svarbu atsižvelgti į esminius veiksnius, kurie keičiasi bėgant metams:
„Su amžiumi kinta viskas – svoris, plaukų spalva. Tai dėl to reiktų atsirinkti, kaip žmogus norėtų matyti save vėliau.“
Turėjo patarimų visoms
Su tomis, kurios nori turėti spindinčius ir tinkamai pakirptus plaukus, Nijolė pasidalijo keliais patarimais. Vienas iš jų – kas 10 metų atlikti spalvinę analizę.
„Dabar atsirado nauja paslauga, kuri leidžia pažinti save iš naujo. Tai galima padaryti kas dešimtmetį. Tai kviesčiau visas susipažinti su savo plaukais, įsivertinti, kokius plaukus turi.
Tai reiktų su specialistu peržiūrėti šiuos plaukų reikalus, atsižvelgti į gyvenimo būdą, darbą ir kaip pačios moterys norėtų save matyti. Specialistas gali pagelbėti atrandant balansą tarp norų ir galimybių.
Šiai dienai yra siūloma tokia spalvinė analizė. Mes nusistatome, kokiam spalviniam tipui žmogus priklauso. Tuomet parenkama tinkama spalva. Ji turi išryškinti mūsų turimus bruožus, o ne juos gesinti.
Spalvų tikslas būtų užduoti gerą emociją. Jeigu spalva tinka – iškart sužiba žmogaus akys, o oda tampa vaiskesnė“, – patarė Nijolė.
Ji pridėjo, kad moters kirpimas turėtų būti toks, kad kirpyklos durų slenksčio dažniai minti nereikėtų:
„Labai rekomenduojama nevaikščioti dažnai į kirpyklas. Dažyti ir kirpti tik taip, kad atrodytų gyvybingai, bet natūraliai.“
Nepatinku nežiūrėkit.