Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad paštomatais siųsti galima toli gražu ne viską, rašoma pranešime spaudai.
Jokiu būdu nedėkite šių daiktų į paštomatus
„Be įvairių nelegalių prekių, tokių kaip narkotinės ar psichotropinės medžiagos, paštomatais pirmiausiai draudžiama siųsti ir juvelyrinius dirbinius, monetas ar brangiuosius metalus.
Kita draudžiamų siųsti daiktų kategorija – įvairūs ginklai ir sprogstamosios arba nuodingos medžiagos.
Galiausiai atskiro aptarimo vertas maisto produktų siuntimas paštomatais. Nors tą daryti tikrai galima, tačiau svarbu atsižvelgti į tuomet esančią oro temperatūrą.
Pavyzdžiui, per vasaros karščius siunčiant šviežias sodo gerybes, pastarosios gali greitai nuvysti, nes paštomatų dėžučių temperatūra nesiskiria nuo lauko“, – sako klientų patirčių valdymo vadovas Mantas Sirutavičius.
Jis primena, kad už siuntos turinį atsako siuntėjai. Todėl kylant abejonėms, ar į paštomatą galima dėti vieną ar kitą daiktą, jie gali paskambinti bendrovės klientų aptarnavimo specialistams arba apsilankyti atnaujintame post.lt polapyje.
Siunčiant per paštomatus svarbu ne tik netyčia neišsiųsti draudžiamo daikto, bet ir pasirūpinti tvirta siuntos pakuote.
Be to, ją renkantis reiktų atsižvelgti ir į siunčiamo daikto fizines savybes. Pavyzdžiui, keramikos, stiklo ar elektronikos gaminiai turėtų liki originaliame įpakavime ir su ja įdėti į siuntos pakuotę.
Siuntimui rekomenduojama naudoti gofruoto kartono dėžes arba tvirtus popierinius vokus. Siuntų jokiu būdu nepatariama vynioti tik į ploną laikraštinį popierių, arba plastikinius maišelius – toks pakavimo būdas neapsaugo siuntų turinio.
Tvirtai supakuotą siuntą svarbu tinkamai užklijuoti lipniąją juosta, geriausia tai daryti apjuosiant per visą siuntos apimtį, mažiausiai trijose vietose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!