Ministro pirmininko atstovas, paskelbęs vaizdo įrašą socialinėje žiniasklaidoje, sakė, kad tai buvo neteisingas sprendimas, rašo mirror.co.uk.
Jis teigė: „Jis pripažįsta savo klaidą ir atsiprašo už tai. Premjeras mano, kad visi turėtų prisisegti saugos diržus ir dar kartą sakau, kad buvo padarytas klaidingas sprendimas. Jis trumpam atsisegė saugos diržus, kad nufilmuotų savo vaizdo įrašą, kurį matėte, bet jis sutinka, kad tai buvo klaida“.
Ponas Sunakas įkėlė vaizdo įrašą, kuris, buvo nufilmuotas Lankašyre, į savo oficialią „Instagram“ paskyrą, kurioje turi 1,3 milijono sekėjų. Lankašyro policijos atstovas PA naujienų agentūrai sakė: „Mes žinome apie tai ir situaciją išnagrinėsime“.
Sulaukė pasipiktinimo
Leiboristai sukritikavo poną Sunaką už tai, kad paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jis važiuojančiame automobilyje sėdi neprisisegęs saugos diržo. Vaizdo įraše aišku, kad automobilis juda, o už premjero matosi neprisisegtas saugos diržas. Saugos diržo prisisegimas yra teisiškai privalomas visiems vairuotojams ir keleiviams.
Leiboristų atstovas spaudai sakė: „Rishi Sunakas nežino, kaip prisisegti saugos diržą, kaip elgtis su savo debeto kortelę, nežino nei apie traukinių teikiamas paslaugas, ekonomiką, tačiau valdo šią šalį. Šis sąrašas papildomas kiekvieną dieną ir jį matyti darosi be galo skausminga“.
Oficialioje vyriausybės svetainėje rašoma: „Privalote prisisegti saugos diržą, jei jis yra pritvirtintas jūsų naudojamoje sėdynėje – šiam reikalavimui yra tik kelios išimtys“.
Jame priduriama, kad jums gali būti skirta iki 500 svarų sterlingų bauda, jei neprisisegsite saugos diržo. Leidžiama neprisisegti saugos diržo, kai važiuojate atbuline eiga, važiuojate greitosios pagalbos tarnyboje arba vairuojate krovininę transporto priemonę.
Žmonės gali būti atleisti nuo šios prievolės ir dėl medicininių priežasčių. Vaizdo įraše ponas Sunakas linksmai praneša apie asignavimus iš išlyginamojo fondo. Jis sako: „Iš viso skelbiame daugiau nei 2 milijardus svarų sterlingų finansavimui, kuris bus skirtas projektams 100 skirtingų vietinių bendruomenių visoje JK remti. Dabar esu išvykęs ir šiandien matau, kaip tai realiai vyksta visoje šalyje“.
Ponas Sunakas priduria: „Galite sekti, kaip mes judame pirmyn, važinėdami po šalį čia, internete arba vyriausybės svetainėje, kur interaktyviame žemėlapyje galite pamatyti viską, ką mes darome“.
Daugiau vaizdo įrašų jis nepaskelbė, todėl neaišku, ar vėliau prisisegė saugos diržus, kai važinėjo po šalį. Kelių saugumo labdaros organizacijos „Brake“ duomenimis, prisisegę saugos diržą gali iki 50% sumažinti riziką žūti įvykus avarijai.
Anglijoje ir Škotijoje automobilių užpakalinėse sėdynėse saugos diržus prisisega tik 91 % keleivių, lyginant su 98 % vairuotojų ir 97 % keleivių, sėdinčių priekinėse sėdynėse.