Žinia apie neištikimybę - visuomet, kaip perkūnas iš giedro dangaus. Jis turi kitą! Amžinus klausimus „Kodėl taip nutiko?“ ir „Kaip jis galėjo?“ keičia pats svarbiausias „Kaip gyventi toliau?“
Bet kokiu atveju, sužinojus apie neištikimybę, kyla tikra jausmų audra, vienos emocijos keičia kitas: nuo šoko ir netikėjimo iki neapykantos ir noro atkeršyti. Tačiau egzistuoja tam tikros bendros klaidos, kurių reikėtų vengti, jeigu nusprendėte išsaugoti šeimą.
Pirma klaida. Pradėti ieškoti savo trūkumų
Neištikimybės įrodymų dar nėra, yra tik spėjimai ir abejonės, tačiau moteris siekia pateisinti vyrą, paaiškinti jo elgesį. Sakoma, kad žmona viską sužino paskutinė. Dažnai taip ir būna. Bet ne todėl, kad žmona nieko nepastebėtų, o todėl, kad ji nenori pastebėti. Jei faktas, kad vyras buvo neištikimas, pasitvirtina, šoką pakeičia agresija, nukreipta prieš save.
Patarimas:
Neverta, sužinojus apie vyro neištikimybę, pradėti analizuoti savo trūkumus. Žinoma, tam tikra savikritikos dozė yra naudinga, tai padeda tobulėti bei kontroliuoti situaciją. Stresas negali trukti amžinai, iš šios būsenos svarbu išsivaduoti, ir būtent savo elgesio analizė yra atraminis taškas. Tačiau šiuo atveju klaidų paieška nėra apgalvotas elgesys, o tik įskaudinto žmogaus reakcija.
Antra klaida. Savo agresiją ir pyktį išlieti ant vyro
Antra jausmų stadija - agresija neištikimo vyro ir jo laimingos varžovės atžvilgiu. Tai saugo psichiką nuo perdegimo, yra tarsi savigynos reakcija.
Patarimas:
Išgyvenamų emocijų pike noras atkeršyti būna toks didelis, kad tinkamos atrodo visos priemonės: vyro darbo vietoje keliami skandalai, draudimas matytis su vaikais. Tačiau praktikoje iliuzija, kad atkeršijus taps lengviau, dažniausiai nepasitvirtina. Atsiranda naujų problemų. Mažiausiai, kas gali nutikti: vyras jausis įskaudintas, jūs pakenksite jo reputacijai darbovietėje. Po tokių scenų (ypač, jei žiūrovų buvo daug), santykiai dar labiau pablogėja.
Trečia klaida. Galvoti, kad šeimyninis gyvenimas baigėsi
Praėjus agresijai, keršto troškimui prasideda trečia stadija: atsiranda tuštumos pojūtis, nėra jokių minčių apie ateitį. Dabartyje tiek daug sunkių išgyvenimų, jog atrodo, kad tai - pabaiga. Viskas, kas geriausia jau buvo, o ateityje tik skausmas, nuoskauda, nusivylimas. Žinoma, taip, kaip anksčiau, jau nebus. Buvusių santykių nebesugrąžinsi, tačiau tai visai nereiškia, kad nauji santykiai bus blogi.
Patarimas:
Atminkite, kad neištikimybė dar nereiškia, kad santykiai baigėsi. Tai labiau yra signalas, kad tarp sutuoktinių kažkas buvo ne taip, kad šeimyniniame gyvenime kažko trūko. Ir toli gražu ne visos šeimos, kuriose sutuoktinis buvo neištikimas, išyra. Tačiau apie tai dažnai pamirštama.
Ketvirta klaida. Bandyti du kartus įbristi į tą pačią upę
Bėgant laikui atsiranda noras viską grąžinti į savo vietas. Tuomet atrodo, kad neištikimybę galima atleisti ir užmiršti. Kokie šalti šeimyniniai santykiai bebuvo anksčiau, neištikimybės fone jie įsižiebia su nauja jėga. Nieko nuostabaus čia nėra. Žmogaus psichika siekia pastovumo, siekia grįžti į tą būseną, kai sutuoktiniai buvo kartu.
Patarimas:
Nebandykite sugrąžinti praeities! Kartais moteris tiki, kad savo meile ji gali susigrąžinti vyrą (ir tai dažnai pavyksta). Kitoms atrodo, kad meilė sumažina nuoskaudas, kad mylint lengviau atleisti. Atleisti - taip, tačiau padaryti, kad viskas būtų kaip anksčiau, neįmanoma.
Penkta klaida. Baimė prarasti vyrą
Kai šeimyniniai santykiai pradeda vėl gerėti ir pagaliau suprantate, kad grįžti į praeitį neįmanoma, kaip bebūtų paradoksalu, sugrįžta sielos skausmas, o kartu su juo - nauji įtarimai ir baimė prarasti vyrą: „O jeigu jis dar nenutraukė to romano? O jei jis vėl man bus neištikimas?“
Patarimas:
Taip neįsikabinkite į praeitį. Baimė prarasti vyrą gali būti tokia stipri, kad moteris pradeda elgtis nelogiškai: ji ima ieškoti priekabių, primena jam jo paklydimus, kelia skandalus.
Klaidingi patarimai
1. Niekuomet nelaikykite emocijų viduje. Jei vyras taip elgėsi, jūs turite visas teises kalbėti pakeltu tonu. Būtinai išsiaiškinkite visas neištikimybės smulkmenas, detales, niuansus: kur, kaip, kokia poza.
2. Neleiskite sau galvoti apie kažką malonaus, nuolat iš naujo apmąstykite situaciją. Atminkite, kad vyro grįžimas iš darbo - puiki priežastis naujiems skandalams.
3. Išlaisvinkite vyrą nuo bet kokių pareigų namuose: nuo šiol jis čia yra niekas. Jūs pati galite susitvarkyti su namų ūkiu, todėl dulkių siurblys ir nešvarūs indai jam yra tabu.
4. Nedelsiant nustokite bendrauti su savo draugėmis - visos jos kelia realų pavojų. Netgi tuo atveju, jei susitinkate su jomis kavinėje be vyro.
Nustojus ieškoti priežasčių savyje, labai svarbu surasti jėgų naujų santykių, santykių po neištikimybės, kūrimui. Ištrinti nuoskaudą iš atminties sunku, tačiau vis dėlto pasistenkite peržengti šią ribą. Iš praeities į būsimą šeimyninį gyvenimą pasiimkite tik tai, kas padėtų jį iš naujo atkurti, pagerinti. Išsaugokite pasitikėjimą savimi. Vyras gerbs jus, jei būsite asmenybė. Žmona, kuri pasitiki savimi ir geba įveikti gyvenimiškus sunkumus jam visuomet bus patrauklesnė nei nuolat verkianti ir visko bijanti pilka pelytė.