22-ejų metų dirbantis kaunietis Matas tv3.lt portalui papasakojo, kad keliauja dažniausiai žiemos metu, nes visų paslaugų kainos atpinga, o ir turistų pasitaiko daug mažiau.
„Dar kai studijavau, pasirinkdavau keliauti sausį, nes po tų didžiųjų švenčių skrydžiai pasitaiko pigesni, viešbučiai ir ne tik. Visada maniau, kad tai yra gan patrauklus laikas kažkur išvaryti, „paturistauti“, žodžiu.
Ten, pavyzdžiui, skridom šiais metais sausio mėnesį su draugėmis į Kiprą ir pasirinkom važinėti po kelis miestus ir juose vis pabūti. Tai bilietai iki 100 eurų kainavo lygtais, pirmyn ir atgal. Man tai atrodo visai įkandama kaina, aišku, bent jau aš asmeniškai, daugiau už, tarkim, 150 eurų žiemą neskrisčiau į ten.
Vis tiek, man atrodo, geriau, kad ir kaip karšta, tą kelionę pasidaryti vasaros metu ir jau nepagailėt didesnės sumos. Nors žiemą maistas nebrangus buvo, restoranuose ar kavinėse, bent jau Kipre, tai kainos tada sausio mėnesį tikrai nesikandžiojo, yra brangesnių vietų netgi Lietuvoje.
Aišku, dar reikia paminėt, kad Kipre gan šilta buvo sausio mėnesį, bet oras kartais reikalavo užsimesti kažką šilčiau, džemperį, megztinį“, – teigė jis.
Matas neslepia ir neigiamų aspektų, keliaujant šaltuoju metų sezonu.
„Norėjom bent į porą klubų apsilankyti. Viename iš kurortinių miestų, kur buvom apsilankę, Aja Napa lygtais vadinosi, ten ne darbo sezonas buvo, ir beveik visos parduotuvės, visi barai, klubai tiesiog užsidarę, tai šioks toks nusivylimas buvo“, – papasakojo apie savo keliavimo patirtį Matas.
Atskleidė, kodėl geriau atostogas rinktis Egipte nei Lietuvoje: ne tik pigiau
55-erių metų Dalė su vyru 2025 m. sausio mėnesį planuoja vykti į Egiptą ir jau ne pirmus metus. Šioms atostogoms, kad galėtų išvykti pailsėt, pora taupė apie metus laiko. Jos teigimu, kainos ir orų santykis labiausiai lėmė jos ir vyro pasirinkimą.
„Iš tikrųjų, kadangi ne pirmą kartą keliaujame į čia, konkrečiai į Hurgadą, tai mes žinom jau iš tiesų, ko tikėtis.
Pasirenkame tai, manau, kaip ir kiti pasirenka, dėl poilsio, šilumos, kol Lietuvoj šalta, bjauri tokia žiema būna, ne tokios užkeltos kainos kaip vasarą, nes Lietuvoje atostogauti brangiau.
O kalbant apie kainą konkrečiai, tai vienam žmogui per kelionių agentūrą tai už maždaug 600 eurų nusipirkome, kur jau viskas įskaičiuota. Į kainą įeina ir maistas, parvežimas, skrydžiai, viešbutis. Manau, ne per daug jau tikrai“, – įvardijo moteris.
Kur ir kodėl žmonės žiemą pasirenka keliauti?
Kelionių žinovas ir kelionių organizatoriaus „Makalius“ vadovas Rimvydas Širvinskas paaiškino, kad lietuviai žiemos laikotarpiu nori trijų dalykų: keliauti ten, kur šilta, keliauti ten, kur egzotika, ir į ten, kur būtų galima užsiimti žiemos sportu.
„Iš tikrųjų žiemos laikotarpiu, ko žmonės labiausiai nori, tai yra trijų dalykų. Tai viena keliautojų dalis, kuri nori išvykti pasišildyti, nes išsiilgo saulės ir šilumos, tai keliauja daugiausiai tiesioginiais skrydžiais, ten, kur šilta. Ir būtent keliautojų susidomėjimas priklauso nuo to, kokie tą sezoną yra siūlomi skrydžiai. Tai numeris vienas kryptis yra Egiptas.
Į Egipto net kelis kurortus yra skrendama, taip pat ten geras kainos ir kokybės santykis, viskas įskaičiuota, jūra Raudonoji, nardymas. Žodžiu, tiek pasyviam, tiek aktyviam poilsiui tinkama kryptis.
Toliau rikiuojasi Kanarų salos, jos tiesioginiais skrydžiai yra pasiekiama tiek su skrydžių bendrovėmis, tiek su kelionių organizatoriais, tai Gran Kanarija, Tenerifė. Taip pat ant bangos ne pirmus metus yra Jungtiniai Arabų Emiratai su Dubajumi.
Žmonės keliaujant ir į šiek tiek artimesnį užsienį, kur yra šiltas pavasaris, galima sakyti. Jei pasiseka su orais, tai Maltoje galima gerokai šilčiau pabūti, negu Lietuvoje, ir Kipras. Tai va būtent tiesioginiais skrydžiais pasiekiamos dvi kryptys, kurias lietuviai gal ir praleidžia pro akis, bet kainos neįtikėtinai geros ir gali būti.
Toliau keliauja egzotiškai. Numeris vienas egzotinė kryptis – Tailandas. Tuomet Šri Lanka, Maldyvai, Karibai su kruiziniais laivais. Balio sala, gal kiek mažiau populiari, nes lietingas sezonas, nes ten labai pigus periodas tuo metu“, – kalbėjo jis.
Keliautojų mėgstamos „atpigusios šalys“ žiemos laikotarpiu
Anot kelionių žinovo, lietuviai mėgsta išvykti į užsienį savaitgaliui, nes viešbučių kainos, kitų paslaugų žymiai atpinga. Dar kiti kelionių entuziastai renkasi ekstremalesnes kryptis, pavyzdžiui, keliones į kalnus, užsiiminėti slidinėjimu.
„Kita keliautojų dalis yra kurie nori savaitgaliui ištrūkti ir žiemą yra itin geras metas pigioms kelionėms ir savaitgalio išvykoms, nes labai atpinga viešbučiai Romoje, Milane, Barselonoje. Tokiuose didmiesčiuose ir skrydžiai, ir viešbučiai, taip pat ir eilės prie turistinių lankytinų objektų labai stipriai sumažėja.
Na ir dar viena keliautojų dalis žiemą, kurie užsiima žiemos sportu. Tie, kas niekada neslidinėjo, pro akis tą informaciją dažniausiai praleidžia, bet tie, kas yra užsikrėtę žiemos sportu, tai jau kiekvienais metais planuojasi ir kažkokią slidinėjimo kelionę kalnuose.
Austrija, Italija, gal kas arčiau automobiliu, tai į Lenkijos ar Slovakijos kalnus nuvyksta, bet Prancūzija, Italija, Austrija yra populiariausios kryptys, būtent kalbant apie slidinėjimą“, – komentavo tv3.lt portalui R. Širvinskas.
Lietuviai gali sau leisti daugiau nei vieną kelionę per metus
Pasak R. Širvinsko, nepaisant pigių žiemos kelionių, lietuviai dažniausiai renkasi keliauti vasarą, kada vaikams prasideda vasaros atostogos. Jis taip pat pastebėjo, kad lietuviai mėgsta ir išgali išskristi į dvi keliones per metus, matomas didesnis žmonių įsitraukimas į keliones.
„Pats populiariausias kelionių laikotarpis vis tiek yra vasara, kadangi 60 procentų keliaujančių yra šeimos su vaikais, tai joms yra patogiausia keliauti kuomet vaikams yra atostogos.
Ypatingai, kai sugriežtino mokyklose atleidimo nuo pamokų sąlygas, atostogos tai nėra pateisinama priežastis neit į mokyklą. Tai žiemą šeimos nebent derinasi prie žiemos atostogų. Kitu laikotarpiu tas susidomėjimas yra mažesnis nei vasarą.
Kad žmonės gali sau leisti daugiau nei vienas atostogas per metus, tai čia yra faktas. Ir iš tiesų daugėja žmonių, kurie išvyksta bent du kartus atostogų į užsienį: tiek vasarą, tiek paskui žiemą.
Tokių žmonių tikrai didėja, matosi iš didesnio vietų siūlomo skaičiaus lėktuvuose nei anksčiau, pavyzdžiui, jei lyginsim su tuo periodu prieš pandemiją, tai tikrai tas susidomėjimas yra didesnis“, – pastebėjo jis.
Kelionių augimas į tolimas šalis
Anot kelionių specialisto, lietuviai nebebijo skristi į kraštus, kurie yra kitame pasaulio gale, ir šiek tiek įsidrąsino. Lietuviai mėgsta egzotines kryptis.
„Kur tikrai yra labai augimas, tai tolimose kryptyse. Galbūt per tuos trisdešimt ir daugiau nepriklausomybės metų, lietuviai jau iškeliavo, pamatė visus aplinkinius kraštus ir įsidrąsino važiuoti toliau, ko anksčiau galbūt prisibijodavo.
Tai tikrai sparčiausiai šiuo metu užsipildo egzotinės kryptys, egzotinės kelionės. O norintys sutaupyti, keliauja ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Lenkijos, Varšuvos oro uosto, kur egzotinėmis kryptimis tikrai galima pigiau nukeliauti“, – išanalizavo R. Širvinskas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!