Išsiskirti su mylimu žmogumi nėra lengva. Tačiau kai draugystė virsta kančia, tenka priimti sprendimą ir nutraukti santykius, kurie nesuteikia džiaugsmo. Kažkas labai teisingai yra pasakęs: „Užtenka kelių sekundžių, kad žmogų įsimylėtum, bet gali praeiti metų metai, kol pagaliau jį pamirši“.
Ar išsiskyrimas būtinas?
Pirmiausia, pagalvok, ar tikrai verta skirtis. Paklausk savęs, dėl ko nori nutraukti draugystę? Yra skirtumas tarp ketinimo išsiskirti ir realaus išsiskyrimo. Gerai viską apgalvok ir apsispręsk.
Kad būtų lengviau, paimk popieriaus lapą ir surašyk priežastis, kodėl nori išsiskirti. Galbūt jis tavęs nesupranta, skiria per mažai dėmesio, santykiai tapo monotoniški... Užsirašydama galėsi lengviau paaiškinti vaikinui, kodėl nebenori būti su juo. Tiesa, nepamiršk ir jo teigiamų savybių. Galbūt jų visgi daugiau nei priežasčių nutraukti santykius? Neskubėk. Neleisk, kad pykčio kibirkštėlė sugriautų jūsų santykius. Apsisprendimui gali prireikti daugiau laiko nei manai.
Kaip sprendimą pranešti partneriui?
Jei visgi nusprendei viską pabaigti, teks pranešti tai draugui. Nedaryk klaidos ir nepulk rašyti elektroninio laiško ar sms žinutės. Labai svarbu susitikti ir išsiaiškinti akis į akį. Nejaugi nori likti nesuprasta ir pasirodyti kaip bailė? Kad ir kaip būtų, parneris nusipelno pagarbos ir turi teisę išgirsti tavo apsisprendimą asmeniškai.
Susitikite ramioje aplinkoje: pavyzdžiui, parke arba prie upės. Tam netinka triukšmingi pramogų centrai ar žmonių pilnos kavinės. Svarbu, kad paskutinį kartą galėtumėte netrukdomi pasikalbėti.
Eidama susitikti su juo paskutinį kartą turi aiškiai žinoti, ką ir kaip sakysi. Jokių abejonių! Būk pasiruošusi jo reakcijai. Nepamiršk, jog turi teisę nutraukti santykius, tačiau privalai leisti žinoti jam, kodėl taip nusprendei.
Ką ir kaip sakyti?
Būk nuoširdi ir netempk gumos, o klok viską iškart. Taip bus lengviau. Nesileisk į įprastas kalbas ar apsikabinimus. Taip niekada neišdrįsi pasakyti, ką nori. Kalbėk trumpai ir aiškiai. Ramiai išdėstyk priežastis dėl kurių esi nelaiminga, būdama su juo. Stenkis kuo mažiau jaudintis, kad kaip skaudu ir sunku būtų. Būk pasirengusi atsakyti į jo klausimus. Nuoširdžiai pasikalbėkite. Išklausyk ir jį. Galbūt nesutarimai laikini, arba ne taip supratote vienas kitą?
Kaip jis gali reaguoti?
Jei pažįsti savo draugą gerai, turėtum numanyti, kaip jis gali sutikti šią nemalonią žinią. Būk tam pasiruošusi.
Tikėtina, jog tavęs prašys suteikti „antrą galimybę“ bandydamas suminkštinti tavo širdelę: „Aš pasikeisiu“, „Negaliu be tavęs“ ir panašiai. Išklausyk jį, tačiau nesubliūšk ir nepasiduok įtikinėjimams. Tu jau priėmei sprendimą. Prisimink visas susirašytas priežastis. Ar tiki, jog jis pasikeis? Prisimink, kiek kartų jau tai žadėjo? Visgi, jeigu tavo vaikinas nėra iš tų niekad nesikeičiančių „pažadukų“ gal verta dovanoti?
Dar keletas patarimų:
• Būk tikra, jog vaikinas pirmas sužinos apie tavo sprendimą skirtis. • Venk išsiskyrimo ypatingomis progomis ar svarbiomis dienomis. • Nebūk grubi ir nešauk. • Stenkitės išsiskirti taikiai ir linksma gaida. • Nepradėk įtikinėti vaikino, jog jis susiras geresnę. Tavo užuojautos dabar jam visai nereikia.
Išsiskirti visada lengviau nei klijuoti santykius iš naujo. Tačiau nuspręsti turi. Kaip ten bebuvę, kankintis neverta. Prisiminimai visada liks, tačiau gyvenimas bėga toliau. Vieni dalykai turi pasibaigti, kad galėtų prasidėti kiti. Galbūt likimas tau jau ruošia didelę staigmeną?