Tikimasi, kad karališkosios šeimos narės sėdėtų suglaustomis arba ties kulkšnimis sukryžiuotomis kojomis, rašoma dailymail.co.uk.
Sasekso kunigaikštienė, kaip žinoma, sunkiai prisimindavo šį nurodymą ir dažnai kojas sukryžiuodavo instinktyviai.
Neseniai pasirodė nuotrauka, kurioje Meghan sėdi kartu su princu Harry ir karaliene 2018 m. birželį Bakingamo rūmuose vykusioje Jaunųjų lyderių apdovanojimų ceremonijoje.
Matoma, kad ji sukryžiavusi kojas ties keliais, vis tik paskui pasitaisė ir pakreipė jas į šoną.
Dėl akivaizdžios etiketo klaidos karališkosios šeimos gerbėjai apkaltino Meghan „nepagarbiu“ elgesiu karalienės akivaizdoje ir pavadino nedovanotina klaida prieš karalienę.
Šis renginys buvo vienas pirmųjų Meghan susitikimų su Harry ir mirusia karaliene. Elžbietos II jaunųjų lyderių programa buvo skirta jaunų žmonių iš visos Sandraugos pasiekimams pažymėti, o tai karalienei buvo nepaprastai svarbu.
To paties mėnesio pradžioje Meghan dalyvavo naujo tilto per Merzio upę atidaryme Češyre – tai buvo jos pirmasis bendras su karaliene renginys.
Ne pirma Meghan klaida
Socialiniuose tinkluose paplito ir kita Meghan klaida – filmuotoje medžiagoje matyti, kaip ji žengia priešais monarchę, pažeisdama vieną svarbiausių ir lengviausiai įsimenamų karališkųjų protokolų.
Nepaisant klaidos, atrodė, kad karalienė ir Meghan gerai sutaria, o hercogienė buvo nufotografuota pralinksminanti karalienę.
Nors pokalbiai su karaliene įprastai būna privatūs, Harry vėliau savo 2023 m. memuaruose „Atsarginis“ (angl. „Spare“) atskleidė, kad porą suartino meilė šunims.
Pastebėtas ir dar vienas augančios draugystės ženklas – Meghan segėjo subtilius auskarus su perlais, kuriuos jai padovanojo karalienė. Vėliau šiuos auskarus Meghan segėjo per karalienės laidotuves 2022 m. rugsėjį.
Kitą mėnesį Meghan apie savo santykius su Elžbieta II kalbėjo interviu JAV žurnalui „Variety“, kuriame sakė: „Aš apmąsčiau tuos pirmuosius oficialius susitikimus su ja, koks ypatingas jausmas tai buvo. Jaučiuosi laiminga ir toliau didžiuojuosi, kad turėjau puikų santykį su šeimos matriarche.“
Karališkuosiuose sluoksniuose šją kojų padėtį karališkosios šeimos moterys naudoja ilgai sėdėdamos, kad išlaikytų „pusiausvyrą ir laikyseną“.
Pasak buvusio karaliaus Karolio III kamerdinerio, hercogienės sėdėjimas taip pat yra būdas išsaugoti kuklumą dėvint sijoną ar suknelę.
Taip pat siekiama, kad kojos atrodytų ilgesnės ir elegantiškesnės, be to, patogiau sėdėti avint aukštakulnius.
Nerašyta etiketo taisyklė
Karališkojo etiketo ekspertė Myka Meier žurnalui „People“ sakė, kad kojų sukryžiavimas ties keliais yra viena iš „didžiausių etiketo klaidų, kurias gali padaryti dama“.
Nėra oficialios rašytinės taisyklės, kurioje būtų nurodyta, kad karališkosios šeimos moterims draudžiama sėdint sukryžiuoti kojas. Ir nors tai gali būti smerkiama, daugelis taip darė ir anksčiau.
Catherine, princesė Diana ir net mirusi karalienė buvo nufotografuotos nuotraukose sėdinčios sukryžiuotomis kojomis. Karalienė Elžbieta mieliau sėdėdavo taip, kad jos kojos būtų ant grindų, o keliai būtų sulygiuoti, bet ne visai liestųsi.
Diana dažnai kelius ir kulkšnis laikydavo kartu, o pėdas – ant grindų, blauzdas pasvirusias 45 laipsnių kampu.
Karališkosios šeimos narius nuo mažens etiketo ir tradicijų moko namų personalas, bet kadangi Meghan ištekėjo už Harry būdama 36 metų, ji nebuvo auklėjama taip, kad suprastų visas taisykles ir papročius.
Meghan turėjo išmokti, kaip tinkamai paspausti karališkosios šeimos nariui ranką, atsistoti, kai tai daro monarchas, ir vengti bet kokio PDA (viešo meilės demonstravimo).
Jos mokymai taip pat apėmė ir tai, kaip elgtis karališkųjų vizitų ir susitikimų metu bei rūmų gyvenimo subtilybių pažinimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!