• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai neseniai patvirtino tai, ką įtarė bene kiekviena dailiosios lyties atstovė. Net priešistoriniais laikais dominavo... moterys!

REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjo, jog urvinės moterys dažnai eidavo į medžioklę, tuo tarpu jų partneriai – tinginiaudavo namuose.

REKLAMA

Tyrimas kartu ir paneigia faktus, jog urviniai vyrai būdavo agresyvūs, vadovavo ir dominavo santykiuose. Tai taip pat reiškia intriguojančią galimybę, jog animacinio filmo „Flinstounai“ herojai Vilma Ir Fredas iš tiesų atspindėjo to meto Žemės gyvenimą...

Taigi, urvinės moterys buvo veiklesnės. Galbūt net mušdavosi lazdomis... Vaizdžiai pasakojant, buvo tokios, kurios galėjo parversti priešininką ir už plaukų jį partempti namo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau prieš maždaug 2 milijonus metų kažkas pradėjo keistis ir po truputį dailiosios lyties atstovių laisvę pakeitė degančių liemenėlių išsivadavimas, atėjo  naujas grožio kultas.

Minėtąjį tyrimą atliko garsūs Oksfordo Universiteto mokslininkai, drauge su kolegomis iš kitų pasaulio šalių. Lazerių ir kitų technologijų pagalba jie tyrinėjo Pietų Afrikoje surastus suakmenėjusius dantis, jų emalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atradome naujų būdų priversti senus kaulus prabilti“, - teigė mokslininkai.

Minėtos iškasenos buvo tyrinėjamos gana plačiu spinduliu. Tai padėjo suprasti, ar tiriamų dantų „savininkai“ buvo vietiniai, ar atvykėliai.

Taigi, daugiau nei pusė dailiosios lyties atstovių dantys atskleidė, jog šios keliavo – buvo atvykę iš kitų regionų. Tuo tarpu tokių vyrų – vos 10 procentų. Taigi, stipriosios lyties atstovai mirdavo ten pat, kur buvo gimę, o moterys buvo labiau linkusios susirasti naujus namus.

REKLAMA

„Vienas mūsų tikslų buvo ištirti pirmykščių žmonių gyvenimo, judėjimo įpročius. Matome, kad dailiosios lyties atstovės nebijodavo atitrūkti nuo namų ir pačios kurtis savo gerbūvio.“,- teigia mokslininkai.

Senovėje gyvenusių šeimų santykiai daug metų buvo spėliojimo objektas. Daug kas kūrė teorijas remdamiesi randamų fosilijų dydžiu, taip pat remdamiesi miglotomis žiniomis apie protėvius.

REKLAMA

Beje, pavyzdžiui, moteriškos lyties šimpanzės taip pat palieka savo socialinę grupę ar bandą vos tik subręsta. Gorilų būrius, kuriuose dominuoja vienas stiprus vyriškos lyties atstovas, linkę palikti abiejų lyčių gyvūnai. O juk žmonių kilmė siejama su minėtaisiais gyvūnais.

Šiandieniniai, modernaus pasaulio gyventojai yra paveikti tokių socialinių reiškinių kaip santuoka, nuosavybė, skyrybos... „Būtų sunku juos lyginti su pirmykščiais žmonėmis“, - sakė tyrėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų