Marius sako, kad jam labiausiai patinka gamtos peizažai. Vyras pamena, kai vaikystėje būdamas kaime galvodavo, jog nori užfiksuoti matomus gamtos vaizdus. O vėliau vyras suprato, kad svajoti reikia atsargiai, nes svajonės pildosi.
„Patinka fotografuoti gamtą, nes ji yra graži. Pamenu, kai kaime su seneliu perrišinėdavau karves ir jau vaikystėje galvodavau, kad būtų smagu įamžinti šią akimirką. Taip pat todėl, nes labai patikdavo saulėlydžiai, kurie retai kada būna vienodi“ , – sako jis.
Pirmąjį fotoaparatą nupirko tėvai
Vyras sako, kad visada buvo ir yra „tiksliukas“. Mokykloje jam patiko informatika ir matematika, o dabar vyras dirba analitinį darbą. Marius teigia, kad nelaiko savęs meniška asmenybe ir įspūdingus momentus jam pavyksta užfiksuoti, nes žino, kaip tai padaryti techniškai tvarkingai.
„Esu bendravęs su meniškos sielos asmenybėm ir tuo metu galvojau, kad mūsų požiūriai išsiskiria ir aš negaliu savęs pavadinti menininku.
Žinoma, arčiau pažiūrėjus į mano darbus, tikriausiai, turiu kažkokią jautrumo gyslelę, nes be jos, nepavyktų įžvelgti tam tikro grožio“, – teigia vyras.
Marius pamena, kad 2007-ais metais tėvai jam padovanojo skaitmeninį fotoaparatą „muilinę”, kuri paskatino jaunuolį dar labiau pasidomėti fotografijos principais.
„Naudodamas tėvų dovaną, pradėjau domėtis fotografija, bet supratau, kad noriu geresnio rezultato, tad ilgą laiką taupęs pinigus, nusipirkau veidrodinį fotoaparatą.
M. Kunigiškis sako, kad nors iš pradžių tai buvo tik laisvalaikio praleidimo būdas, po keleto metų jis nusipirko veidrodinį fotoaparatą ir nuotraukas pradėjo kelti į socialinį tinklą „Facebook“.
„Kažkada sugalvojau, kad reikia „Facebook“ pradėti viešinti tai, ką darau. Laikui bėgant, pastebėjau, kad sulaukiau nemažai susidomėjimo“, – teigia jis.
Pats fotoaparatas visų nuotraukų nepadarys
Vyras sako, kad nusipirkęs fotoaparatą suprato, jog reikia daug žinių, norint perteikti dalykus taip, kaip juos mato.
„Todėl pradėjau skaityti literatūrą, domėtis, internete ieškoti pavyzdžių. Svarbu žinoti, kad norint padaryti gražią nuotrauką reikia suprasti, kaip teisingai apšviesti“, – sako Marius.
Kai vyras nusipirko profesionalų fotoaparatą, galvojo, kad gausis labai gražios nuotraukos, bet tada vėl supratau, kad reikia objektyvų bei įvairios kitokios technikos, tinkamo apšvietimo, išlaikymo, šviesos jautrumo.
„Visada kartojau ir kartosiu, kad reikia labai daug išmanyti. Nors naujieji fotoaparatai padaro nemažai už vartotoją, kuris nuspaudžia fotoaparato mygtuką“ – teigia jis.
Pavyko užfiksuoti neįtikėtinų kadrų
Marius Kunigiškis sako, kad netikėtus gamtos reiškinius jam pavyksta užfiksuoti, nes nuolat domisi kokie bus orai, ieško gražių gamtovaizdžių ir dažnai tinkamu metu atsiranda tinkamoje vietoje.
„Įsimintinų kadrų turiu labai daug. Gražiausi momentai būna rytais arba kai atsiranda rūkas. Paskutiniu metu stengiuosi, kad kažkas būtų įdomiau, tai fiksuoju audras, uraganus.
Paskutiniu metu Lietuvoje apsilanko uraganai, tai tada ar prieš liūčiai prasidedant stengiuosi užfiksuoti.
Kartais pasidomiu kur slenka debesys ir kada galima tikėtis tam tikrų gamtos reiškinių – tada galiu užfiksuoti tai, ko nepavyksta kitiems žmonėms“, – teigia jis.
Vyras pamena, kad vienas įsimintiniausių kadrų – kai artėjant audrai, jis užsilipo ant labai aukšto kalno ir pakėlęs droną, užfiksavo visą gamtos didybę.
„Tai buvo gan ekstremalu, nes debesis artėjo, o aš buvau labai aukštai užsilipęs. Pakėlęs droną nulipau, susirinkau visus daiktus ir po maždaug minutės prasidėjo liūtis. Tada gavosi gera kompozicija ir gražus audros šleifas“, – pasakoja Marius.
Taip pat vyras pamena, kai pavyko užfiksuoti apšerkšnijusią Trakų pilį bei iš rūko klonių kyšančią televizijos bokšto viršūnę.
„Trakų pilies nuotraukoje užfiksuotas vaizdas, atrodė lyg iš pasakos. Užfiksuoti televizijos viršūnę buvo labai įdomu, nes bokšto apačioje buvo tirštas rūkas.
Labai smagu pakėlus droną užfiksuoti tokius kadrus, nes kai vaikštome žeme, tiesiog negalime to pamatyti“, – mintimis dalijasi vyras.
Vyras pastebi, kad daugiau reakcijų sulaukia Lietuvos kraštovaizdžių nuotraukos.
„Kartais įkeliu užfiksuotų momentų iš įvairių pasaulio šalių, tačiau atrodo, kad žmonėms tai neįdomu. O spalvingi saulėlydžiai ar Baltijos jūra, sulaukia nemažai patiktukų. Žmonėms įdomu viskas, kas pateikta netikėtu kampu.
Naujas Mariaus atradimas – dronas
Vyras sako, kad norėdamas paįvairinti savo kadrus, po dešimties metų veidrodinio fotoaparato naudojimo, nusipirko savo pirmąjį droną, su kuriuo gali užfiksuoti žmogui nematomus vaizdus.
„Dronas – kamera su sparnais. Tad tinkamu metu būdamas tinkamoj vietoje, galiu jį pakelti ir pamatyti tai, ko įprastai pamatyti nepavyksta.
Žinoma, vėl tik nusipirkti droną neužtenka. Reikia tam tikrų žinių, suprasti koks apšvietimas yra tinkamas, pasirinkti atitinkamą vietą.
Kai įkeliu nuotraukas, žmonės klausia: „Kaip tu čia taip padarei? Aš turiu tokį pat droną, bet man taip neišeina”“, – pasakoja jis.
Vyrui pavyksta suderinti savo pomėgį ir darbą
Vyras sako, kad visur su savimi nešasi ir fotoaparatą ir rasti laiko savo mėgstamai veiklai – nesunku.
„Fotografija užsiimu laisvu nuo laisvalaikio metu. Kai kažko labai nori, tai viskas yra įmanoma. Galima rasti laiko prieš darbą, po jo arba net gi per pietų pertrauką.
Žinoma, mano šeimynai ne visada patinka, kai nuolat žiūri pro langą ir mąstau, ką nufotografuoti, bet dažniausiai rezultatas patinka ir jiems.
Nuolat stebiu orų prognozes ir jeigu matau, kad ryte bus rūkas, tada atsikeliu anksčiau ir bandau tai užfiksuoti. Kartais būna, kad vakarais sėdžiu ir pažiūriu į debesis arba giedrą naktį pamatau mėnulį – tai padeda sutaupyti laiko darbo metu“, – šypsodamasis pasakoja Marius Kunigiškis.