Dar ankstyvą pavasarį žmonės buvo skatinami pasiskiepyti nuo erkių sukeliamų ligų, kadangi šiais metais šie nedideli, tačiau itin įžūlūs vabalėliai yra itin aktyvūs.
Taip pat reikėtų nepamiršti ir uodų. Įkyrus ne tik jų zvimbimas, bet ir niežulį sukeliantis įkandimas.
Jei mėgstate laiką leisti lauke, užsiimti aktyviomis veiklomis, neišvengsite ir vieno iš šių parazitų įkandimo.
Portalas dailymail.co.uk pasidalino patarimais, kaip sustabdyti po erkių ir uodų įkandimų atsiradusį niežulį.
Pirmas žingsnis: greitas reagavimas
Jei įkandus erkei ar uodui vabalėlis vis dar yra prisisegęs prie jūsų odos, kuo skubiau jį pašalinkite. Jei pajutote įkandimą, tačiau nematote, kur tiksliai buvo pažeista jūsų oda, paprašykite, kad kiti jus apžiūrėtų.
Daugelis vabalų įkandę miršta arba nuskrenda tolyn, tačiau tokie kaip erkės, pasilieka odoje ilgesniam laikui ir nepaliaujamai siurbia kraują.
Aptikus galvą į jūsų kūną įsmeigusią erkę, švelniai bet tvirtai suimkite ją kuo arčiau odos ir ištraukite. Jei kūnas atsiskyrė nuo galvos, kuo skubiau ją pašalinkite, kadangi galvoje gali slėptis Laimo ligą sukeliančios bakterijos.
Kad ir koks gyvis jums įkando, visų pirma reikėtų atidžiai nuplauti pažeistą vietą. Tam padaryti užtenka tik vandens ir muilo.
Antras žingsnis: atšaldyti ir numalšinti uždegimą
Kad nuramintumėte niežtinčią ir paraudonavusią odą, geriausia tai daryti itin paprastomis priemonėmis.
Ant sudirgusios vietos 10 minučių patariama uždėti ledo. Jei įgėlė bitė ar įkando voras, galite išgerti priešuždegiminių vaistų. Veikdami iš vidaus jie sumažins uždegimą.
Tačiau jei nepadeda net šaltas kompresas, yra kelios naminės priemonės, kurios garantuotai sumažins paraudimą ir niežulį.
Trečias žingsnis: pasidairykite virtuvėje
Vienas iš laimingos odos veiksnių – tinkamo pH palaikymas. Priklausomai nuo hormonų lygio ir aplinkos poveikio, prisitaikydama oda reguliuoja savo pH. Tinkamai jį subalansavus, oda ima kovoti su infekcijomis ir išorės veiksniais, šiuo atveju vabzdžių įkandimais.
Kas išbalansuoja odos pH? Pažeistos odos kasymas. Atstatyti pH lygį padeda paprastas ir obuolių sidro actas, kadangi jis pasižymi antiseptinėmis ir su grybelinėmis infekcijomis kovojančiomis savybėmis, be to, jame gausu fermentų, pagreitinančių odos gijimo procesą.
Geriausias būdas atstatyti odos pH naudojant actą – į vonią įpilti maždaug 2,5 stiklinės acto ir joje šiek tiek pagulėti.
Vabalų įkandimus ramina ir su vandeniu sumaišyta kepimo soda. Iš šių dviejų ingredientų pagaminus pastą, užtepkite ją ant pažeistos vietos ir po 10 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.
Bakterijoms, galėjusioms patekti į uodo ar erkės įkastą vietą, naikinti taip pat naudojamos citrinos. Atminkite, kad citrinos sultys gali sukelti perštėjimą.
Taip pat nenusigąskite jei žaizdelė šiek tiek ištino. Tai ženklas, jog baltieji kraujo kūneliai ėmė kovoti su infekcija.
Ketvirtas žingsnis: prieskonių įvairovės teikiama nauda
Druska iš žaizdos pašalina visą drėgmę ir mažina patinimą ir niežulį.
Kaip ir alijošius, bazilikas savo sudėtyje turi cheminių medžiagų, vėsinančių odą. Sutrinkite kelis baziliko lapus ir juos uždėkite ant įkandimo. Po kelių minučių nustebsite jų poveikiu.
Niežulį ir patinimą taip pat mažina svogūnai. Moksliniai tyrimai ne kartą įrodė, jog svogūnai mažina uždegimus, juos rekomenduojama vartoti net artritu sergantiems žmonėms.
Net ir po pačio kruopščiausio įkandimo priežiūros, atidaus plovimo ir kompresų, kiekvienas vabzdžio įkandimas vis dar kels net ir menkiausią niežulį.
Kad ir kaip besistengtumėte, nepamirškite su savo oda elgtis atsargiai ir venkite ją kasyti, kadangi taip pažeidžiamas viršutinis odos sluoksnis, vėliau gali atsirasti dar didesnis uždegimas.