Vienas svarbiausių dalykų, ko linkime vieni kitiems gražiausiomis progomis, yra sveikata, o Nacionalinio kraujo centro darbuotojų teigimu, šalies gydymo įstaigose nuolatos juntamas kai kurių svarbiausių kraujo grupių poreikis, kurį vos spėja patenkinti savo kraują dovanojantys donorai.
Atlikti kilnų poelgį dalyvaujant kraujo donorystės akcijoje – sergantiems žmonėms suteikti galimybę pasveikti – pasiryžo daugiau nei 20 įstaigos darbuotojų, iš kurių 14 donorais tapo pirmą kartą. Šiems darbuotojams Nacionalinio kraujo centro medikai įteikė tai patvirtinančius pažymėjimus.
Donorais tapusių įstaigos darbuotojų įspūdžiai buvo skirtingi, bet tikrai ryškūs. Vieni su šypsena prisipažino šiek tiek prisibijoję medicininės šios procedūros dalies, kiti buvo nusiteikę labai ryžtingai, o visus drąsino tie, kurie donorais tapo jau nebe pirmą kartą. „Na, šiek tiek nedrąsu buvo, nes kraujo daviau pirmą kartą, – „Akistatai“ prisipažino Pravieniškių PN-AK direktoriaus pavaduotojas Arvydas Stankevičius. – Tačiau buvo stipri visų mūsų motyvacija – juk niekada nežinome, kada mums ar mūsų artimiesiems kažkieno padovanotas kraujas gali tapti pagrindiniu išgyvenimo faktoriumi“.
Pasak A. Stankevičiaus, visiems, pasiryžusiems tapti kraujo donorais, buvo paimti mėginiai ir iš karto nustatyta kraujo grupė. „Po to kiekvienas atidavėme maždaug po 450 ml kraujo“, – pasakojo direktoriaus pavaduotojas.
Įkalinimo įstaigos direktoriaus Virginijaus Ceslevičiaus nuomone, ši akcija labai simboliška, nes daugelis įstaigos darbuotojų – pareigūnai, ne tik dirbantys kasdienį sunkų darbą, bet davę priesaiką padėti visuomenei ir puoselėti gerą pareigūno vardą. Įstaigos vadovas tikisi, kad neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje aktyviai dalyvaujantys statutinės įstaigos darbuotojai šį kilnų poelgį padės populiarinti ir visuomenėje. Direktoriaus teigimu, šis tikslas ne mažiau svarbus, nei pati donorystė.
Akcijoje dalyvavusiems ir kraują dovanojusiems donorams Nacionalinis kraujo centras įteikė atminimo dovanėles. Pataisos namų darbuotojų paaukotas kraujas po atitinkamų tyrimų keliaus į Lietuvos ligonines, kur kažkam padės atgauti sveikatą ar net išgelbės gyvybę.
Beje, sužinoję apie tai, jog buvo vykdoma tokia akcija, kraujo donorais pareiškė norą tapti ir kai kurie nuteistieji. Manoma, kad ateityje būtų įmanoma įgyvendinti šiuos kilnius nuteistųjų norus, tačiau tai nėra taip paprasta, nes kraujo donorais leidžiama tapti tik visapusiškai įvertinus žmogaus sveikatos būklę, todėl įkalinimo įstaigos vadovams teks pasukti galvą, kaip tai techniškai išspręsti.
Beje, moterims per metus leidžiama duoti kraujo 4, vyrams – 6 kartus. Pertraukos tarp kraujo davimo privalo būti ne trumpesnės kaip 2 mėnesiai.
Pravieniškių PN-AK ir „Akistatos“ inf.