Ignalinos savivaldybei, Strigailiškiui ir Palūšei kurortinės vietovės statusas suteiktas, bet regionui trūksta modernių paslaugų.
Kol kas kaimo turizmo sodybose poilsiautojų tėra tik vienas kitas, o Palūšės centre esantys sutriušę nameliai, kuriuose mėgdavo apsistoti grupės, tiesiog aplenkiami.
„Bandėme šnekėti su grupių vadovais, keletas grupių buvo atvažiavę.
"Visi tėvai sako: kaip mes vaiką leisim, kai nebėra pinigų“, – pasakoja VšĮ „Palūšė“ turizmo centro direktorius Arnoldas Gasparavičius.
Aukštaitijos nacionaliniame parke yra apie šimtą kaimo turizmo sodybų. Kai kurie savininkai skundžiasi, kad pernai vasarą nuo skambučių plyšę telefonai šiemet tyli, nors kainos 20 procentų mažesnės.
Mažesnių kavinių darbuotojai sako akis pražiūrėję belaukdami klientų, nors teigia ir dirbantys lanksčiau, ir patiekalus atpiginę.
Užtat valčių ir baidarių nuomotojai tvirtina sezoną pradėję sėkmingai. Tik nuotaiką gadina didėjanti kokurencija – kas vasarą prie ežerų išdygsta po 3–4 valčių nuomos punktus.
Per dieną valtimis išplaukia apie 1,5 tūkst. turistų, per sezoną Ignalinos, Strigailiškio ir Palūšės kurortines vietoves aplanko beveik 200 tūkstančių. Tačiau ne visi patenkinti jų infrastruktūra.
Valdžios atstovai pripažįsta – paslaugų sfera turistams kol kas dar užtektinai neišplėtota.
„Jie yra įpratę gauti paslaugą prie pat vandens. Prie vandens reikėtų įrengti daugiau aikštelių, atvežti pirčių, valčių, kanojų. Tuo klausimu ir dirbame su verslu“, – sako Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.
Anot mero, už europines lėšas įvykdžius keletą projektų, Igalinos rajonas ateityje taps patrauklesnis.
Zina Paškevičienė
LTV naujienų tarnyba