• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vykdami į pajūrį nepamirškite į kelionės maršrutą įrašyti ir naujos pramogos, kuri atsirado visai šalia Klaipėdos. Atvykę čia galėsite pasidžiaugti, kad vienu metu sugebėjote pamatyti ne tik įspūdingiausias pasaulio vietas ir stebuklus, tačiau ir egzotiškus augalus. „Babilonų sodų“ miniatiūrų parko įkurėja Vita Aušrienė pasakoja, kad šiuo metu džiaugiasi sulaukianti lankytojų gausos.

14

Vykdami į pajūrį nepamirškite į kelionės maršrutą įrašyti ir naujos pramogos, kuri atsirado visai šalia Klaipėdos. Atvykę čia galėsite pasidžiaugti, kad vienu metu sugebėjote pamatyti ne tik įspūdingiausias pasaulio vietas ir stebuklus, tačiau ir egzotiškus augalus. „Babilonų sodų“ miniatiūrų parko įkurėja Vita Aušrienė pasakoja, kad šiuo metu džiaugiasi sulaukianti lankytojų gausos.

REKLAMA

Iš Klaipėdos kilusi Vita juokauja, kad pramogomis kitiems rūpintis pradėjo kiek anksčiau, dar prieš 2000-uosius. Iš pradžių kartu su vyru ji Radailiuose įkūrė pirčių kompleksą, kuris vėliau išsiplėtė ir virto restoranu, viešbučiu. Kiek vėliau, klaipėdiečių šeima šalia „Radailių dvaro“ atidarė ir dinozaurų parką, skirtą vaikams bei jų tėveliams.

Pasiteiravus, kaip kilo idėja sukurti dar vieną pramogą, moteris atvirauja, kad idėjai subręsti prireikė laiko, ji ilgus metus buvo „nešiota“ širdyje bei mintyse.

REKLAMA
REKLAMA

„Ši idėja – sukurti miniatiūrų parką – čia ir dabar neatsirado. Mes ją išgimdėme, savyje išnešiojome. Pirmame miniatiūrų parke lankiausi prieš daugiau nei 15 metų, tačiau dar tada negalvojome, kad norime jį įkurti Lietuvoje. Pačią mintį vėliau vystėme apie 5-7 metus, kol supratome, kad reikia, norime ir darysime.

REKLAMA

Viskas prasidėjo nuo to, kad pastebėjome, jog pajūryje trūksta pramogų. Nors sezonas ir yra trumpas, bet žmonės atvažiuoja ilsėtis, o plataus pramogų spektro pasiūlyti neturime. Būtent todėl ir nusprendėme pabandyti.

Vienas iš pasiūlymų poilsiautojams buvo dinozaurų parkas, kuris labiau orientuotas šeimoms su vaikais, o miniatiūrų parkas, kuriame galima pamatyti ne tik skulptūras, tačiau ir augalus, yra aktualesnis suaugusiam lankytojui“, – nusišypso Vita.

REKLAMA
REKLAMA

Užsiims edukacija

Klaipėdietė sako norinti lankytojus supažindinti ne tik su statiniais, kurie pasaulyje kelia nuostabą ne vienam turistui, tačiau ir su augalais, kurie užburia savo egzotika bei grožiu. Vita džiaugiasi, kad šalia miniatiūrų jai pavyko atkurti ir augalus, kurie šiuose kraštuose auga:

„Žinoma, kiekvienais metais vienmečių gėlių kompozicijos keisis, jos bus kitokios. Na, o dabar kol kas džiaugiamės pirminiu variantu, galbūt kitais metais galėsime kiek atsipūsti, bus mažiau parko atidarymo chaoso. Atrodo, kad net ir dabar jau pastebi, ką galėtum padaryti kitaip, gražiau ir geriau.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Babilonų sodai“ lankytojus užburia tuo, kad čia galima pamatyti žymiąją Gizos piramidę, Didžiąją kinų sieną, Pizos bei Eifelio bokštus bei daug kitų pasaulio stebuklų, grožybių. Parką įkūrusi moteris pasakoja, kad turi svajonę rudenį lankytojams pasiūlyti ir edukacines programas, per kurias galės daugiau papasakoti apie miniatiūromis virtusius statinius, augalus.

REKLAMA

„Ateityje planuojame čia pasistatyti ir pastatą, galbūt kavinukę ar parduotuvę, kurioje būtų galima nusipirkti arbatžolių arba mūsų vietinio medaus iš avilių. Turime planų prisivilioti ir pajūrio vestuvininkus. Ruošiame jiems erdvę tuoktuvėms, fotosesijoms, kad turėtume ką pasiūlyti ir pakviesti atvykti čia pasifotografuoti“, – sako pašnekovė.

V. Aušrienė sako, kad idėjos įgyvendinimas prasidėjo nuo įprastos veiklos. Kartu su vyru ji be galo mėgsta keliauti, todėl kelionėmis siekia pažinti ne tik pasaulį, kultūras, tačiau ir apsilankyti įspūdinguose parkuose:

REKLAMA

„Idėja atidaryti miniatiūrų parką ilgai kabojo todėl, kad vis nežinojome, kaip viską norime pateikti lankytojui. Yra daug gerų ir gražių parkų, tačiau norėjosi sukurti kažką kito, kad būtų galima pamatyti ir miniatiūras, ir dar kažką šalia jų. Supratę, kad norime pristatyti ir augalus, radome priimtiną variantą ir mums patiems.

Pačias miniatiūras rinkomės atsižvelgdami į tai, kas mums patiems labai patinka, ką norisi aplankyti, kas yra žinomiausia ir kur patys nesame dar buvę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, Gizos piramidė jau pati iš savęs neša žinutę apie senuosius pasaulio stebuklus, o Japoniją norėjome pristatyti todėl, kad ši tekančios saulės šalis – kitokia. Ji žavi savo filosofija, savotiška kultūra, supratimu. Ieškojome ir senosios Europos atgarsių, o Kinų siena taip pat yra vienintelė ir nepakartojama, tiesiog grandiozinė. Viską pamažu vis rinkome, rinkome ir surinkome.“

Iššūkiai ir ateities planai

Pasiteiravus, su kokiais sunkumais teko susidurti, pašnekovė neslepia, kad didžiausiu iššūkiu tapo miniatiūrinių skulptūrų gamyba bei bandymas susidraugauti su oro sąlygomis.

REKLAMA

„Kai tu ką nors sugalvoji, dar nereiškia, kad kažkas tuojau pat ims ir pagamins. Tos miniatiūros, kaip bebūtų gaila, yra gaminamos ilgai. Nėra taip, kad dabar sumąsčiau ir jos tuoj pat atsiras... Kiekvienai miniatiūrai reikia nemažai laiko. Viskas priklauso nuo to, kas ir kaip bei kur yra gaminama, todėl gamyba užtrukti gali nuo 4 mėnesių iki metų.

Be to, teko susidurti ir su gamtos sunkumais. Praėjusi vasara buvo be galo karšta, tad teko kovoti su sausra, o vėliau rudenį neatsigynėme lietaus. Taip užpylė, kad patyrėme nemažai sunkumų. Su vandeniu kovojome visą rudenį ir vis ieškojome būdų, kaip jį pažaboti. Tačiau dabar atrodo, kad viską tiesiog darėme, darėme ir padarėme“, – nusišypso pašnekovė.

REKLAMA

Parko įkūrėjus džiugina ir tai, kad apsilankę poilsiautojai bei vietiniai gyventojai negaili pagyrų. Būtent tai ir motyvuoja parko planus kurti į priekį. Vita teigia, kad pirmosiomis atidarymo dienomis jos vyras, bendrasavininkas bei idėjos autorius, stovėjo prie išėjimo ir teiravosi žmonių nuomonės:

„Mums atrodo, kad viskas yra labai gerai arba labai blogai. Visgi, pirmą kartą į parką atėjęs žmogus viską mato kitomis akimis nei mes. Tačiau džiūgaujame, kad žmonės dalinosi maloniomis nuomonėmis, įspūdžiais, jiems patiko augalai. Vieni vienus dalykus pastebi, kiti – kitus. Nusiskundimų, kad nepatiko ar „nesąmonė“ – nesulaukėme.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad žmonėms būtų lengviau pažinti parko augalus, Vita planuoja ateityje pateikti ir išsamius aprašymus. Lygiai tokius pačius, kokie šiuo metu yra šalia miniatiūrų. „Norime padaryti tą patį ir su augalais, aprašyti juos: kada žydi, kur auga, kokio aukščio užauga ir panaši. Manome, kad tai bus naudinga ir įdomi informacija gamtos mylėtojams“, – priduria ji.

Šiuo metu atidarymo proga yra taikomos nuolaidos bilietams – suaugusiems kaina 15 eurų, vaikams nuo 5 iki 12 metų – 10 eurų, vaikai iki 5 metų įleidžiami nemokamai. Įprastinės bilietų kainos suaugusiems yra 19 eurų, vaikams nuo 5 iki 12 metų – 13 eurų, vaikai iki 5 metų įleidžiami nemokamai.

Niekas ten neplūsta. Pravažiavom pro šalį, kelios mašinos tik buvo
Plūsta. Tv3 visai nudurnėjot???
Paleido reklama, kad žmonės pritraukt. Kaina neadikvti eksponatams. Lietuviškai šūdas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų