Alius su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino, kaip prižiūri savo hortenzijas, kurios metai iš metų nenustoja džiuginti dideliais ir gražiais žiedais.
Tauragiškis atskleidė hortenzijų priežiūros paslaptį
Vyras atkreipė dėmesį į tai, jog hortenzijos šiuo metu yra visiškai ant bangos ir jų galima rasti praktiškai kiekviename kieme. Hortenzijos puošia ne tik Aliaus sodą, tačiau jų turi pasisodinęs ir terasoje vazone:
„Hortenzijų sodinimas vazone man labai pasiteisino. Žmonėms, kurie gyvena daugiabučiuose ir turi balkonus, tai yra puiki išeitis – tokiu būdu jie gali džiaugtis žiedais.“
Vyras atvirauja, jog hortenzijas jau daugelį metų augina dėl savo malonumo, kaip sodo puošmeną, kadangi gyvena 12 arų sklype, turi daug įvairių augalų, tačiau didžiąją kiemo dalį vis tik yra užėmusios hortenzijos.
Be hortenzijų Aliaus sodą puošia daugiametės gėlės, kurios žydi nuo pat ankstyvo pavasario iki žiemos pradžios, tačiau kiekvieną sezoną vis keičiasi jų žydėjimas.
Aliaus sode auga tik šluotelinės hortenzijos, kurios yra šviesios spalvos, tačiau vėliau pasidaro žalios – laimo spalvos. Šluotelines hortenzijas vyras renkasi dėl to, nes jos nėra tokios lepios, kaip didžialapės, kurios būna ryškių spalvų. Taip pat jo kieme galima rasti ir įvairiausių krūminių hortenzijų ir keletą augančių ant koto, kurios atrodo įspūdingai.
Paklaustas, kaip prižiūrėjo savo gėlės, kad jos apdovanojo tokiais dideliais žiedais, Alius nė nedvejodamas atsako, jog hortenzijoms nereikia ypatingų sąlygų ir daug priežiūros – svarbu pavasarį tinkamas ir gausus išgenėjimas.
„Reikia nebijoti jų išgenėti kuo daugiau. Kuo labiau išgenėsi – tuo daugiau ir didesnių žiedų turėsi, o nuo pavasario reikia pradėti jas tręšti specialiomis trąšomis: jos skatina žiedus. Trąšas naudoju universalias, gėlėms, mėgstančioms rūgščią dirvą.
Kai kurie tręšia ir su šilauogių trąšomis, nes šie augalai mėgsta panašią žemę. Svarbu, kad trąšos skatintų gausesnį žydėjimą. Tręšti reikia iki tol, kol jos pradeda žydėti. Baigiame tręšti rugpjūčio mėnesį, prieš pat artėjant rudeniui.
Hortenzijos labai mėgsta drėgmę. Mėgsta saulėtą, tačiau pusiau pavėsingą vietą. Jei vasara yra karšta – reikia nepamiršti palaistyti, jei neturime laistymo sistemos“, – apie hortenzijų priežiūrą pasakoja Alius.
Padarę tai, sulauksite daug žiedų
Paklaustas, ar hortenzijų tręšimui naudoja namines, natūralias trąšas, vyras atsako, jog nenaudoja, mat apie tai neišmano, todėl eksperimentuoti nenori, bet pasitiki jau subalansuotomis ir sukurtomis trąšomis, o rezultatas džiugina akį.
Didžiausia Aliaus įspūdingų hortenzijų paslaptis ir yra genėjimas. Vyras neslepia, kad gaila jas išgenėti ir palikti tik su 2–3 pumpurais, tačiau be to nebūtų ir viso grožio.
Vyras turi ir pagrindinį patarimą pradedantiems hortenzijų augintojams: „Raskite gerą vietą šioms gėlėms, kur jos dažniausiai matytųsi. Taip pat svarbu parinkti ir rūgščią dirvą: durpes sumaišyti su kompostu arba juodžemiu, o pasodinus hortenzijas jas mylėti, prieiti, pakalbėti, paglostyti – gėlės už tai atsidėkoja, o didelių paslapčių nėra – viskas labai paprasta.“
Viskas taip paprasta, jog šių gėlių nė nebūtina paruošti žiemai. Kai kurie sodininkai jas nukerpa, tačiau Alius jų nekerpa niekada. Kai kurie žmonės sako, kad jei žiemą daug sninga – gėlių žiedai nulūžta, tačiau vyras šį mitą paneigė. Norint, kad žiemą hortenzijų žiedai nenulūžtų, reikalingas tik genėjimas.
„Žiemą visada jas palieku su žiedais. Jos yra atsparios mūsų lietuviškoms šalnoms ir žiemoms. Tai yra didžiulis pliusas. Aš esu tokios nuomonės, kad augalas turi augti gamtoje ir arba išgyventi, arba ne. Nieko nedengiu. Jei augalas neišžiemoja, vadinasi, kad tokių augalų ir nereikia sodinti“, – įsitikinęs Alius.
Svečiai, apsilankę vyro sode, visada pagiria ir džiaugiasi gėlėmis. Hortenzijos puikiai matosi pro visų trijų kambarių langus. Alius džiaugiasi, jog kiekvieną kartą atitraukus žaliuzes, jį pasitinka hortenzijos.
„Nežinau, kas gali būti gražiau. Kadangi žiemą jų nenukerpame, jos tuomet turi kitokį vaizdą negu vasarą: paruduoja, apšerkšnija.“
Paklaustas, kokių planų savo sodui turi ateičiai, Alius teigia, jog dabar turi per daug vejos, o pagal dabartines kraštovaizdžių dizainų tendencijas vejos turi būti kuo mažiau – geriau turėti gėlyną ir juo mėgautis, todėl planuoja sumažinti vejos plotą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!