Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbanti vidaus ligų gydytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.), dalindamasi tuo, ką kasdien mato dirbdama su Covid-19 ligoniais, teigė negalinti atsistebėti tautiečių elgesiu.
„Žiūriu ir noriu rėkti: ar jūs visai durni?! Nuo komentarų, kad statistika užsikrėsti, o juo labiau numirti yra tokia niekingai maža, kad net neverta gilintis, man norisi atsisėsti kamputyje ir verkti. Kažin į kokią sumautą statistiką patenka vakar [gruodžio 14 d. – aut past.] mano stacionarizuota 27 metų žiauriai dūstanti 21 savaitę nėščia mergina arba kelios 30-etės kolegės, kurios negali sakinio suregzti neuždususios?! – dėstė ji savo socialinio tinklo paskyroje. –
Buvau šiandien parduotuvėje, nes laisva diena ir valgyti norisi, o šaldytuve tik padžiūvęs lašinio bryzelis. PAKRAUPAU. Vaikštinėja kaip miške grybaudami, kiekvieną kinišką šūdniekį knibinėdami. Einu namo ir verkiu, nes žinau, kad šventės bus įpakuotos į polietileninį kombinezoną ir prieš miegą stovinčias dūstančiųjų akis, kuris maldauja tokio elementaraus dalyko – kvėpuoti. Vakar kalbėjau su reanimatologe – visi pavargę kaip šunys, morališkai išsekę, nes ryte išrašė 5 mirties liudijimus ir taip kasdien. Klausiu koks apytiksliai amžiaus vidurkis mirusiųjų. Gaunu atsakymą – nuo 55 iki 65 metų. Tėvų amžiaus, nukrečia vidinis šiurpas.
Klausiu, kas sunkiausia šiuo metu RITS. Atsako, kad iki kovido ligoniai patekdavo į reanimaciją dažniausiai be sąmonės, o dabar žiauriai dūstantys ir SĄMONINGI. Šneki su jais, tieki deguonį protu nesuvokiamu kiekiu, guldai kniūbščius, per parą jis tampa „savas“, atrodo, kad išsikapstys, tačiau po kelių dienų vėl atvykus į budėjimą neberandi. Tas visiškas bejėgystės jausmas.“
Baigdama gydytoja į klausimą, ko norėtų Kalėdoms, atsako tiesiai šviesiai – „proto tiems Maximų grybautojams“.
„Jokių dovanų nenoriu ir nepriimsiu, nes noriu savo draugų, artimųjų bei pažįstamų sveikų. Šventes pašvęsim kitais metais. Linkiu visiems nesusirgti“, – linkėjo medikė.
Ligoninių užimtumas siekia ir 100 proc.
Ligoninėse gydomi 2478 COVID-19 pacientai, 187 iš jų – reanimacijoje, deguonis reikalingas 1431 pacientui, 106 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Šiuo metu užimta apie pusė ligoninių lovų: 8073 iš 16 tūkst. 619. Iš 678 reanimacijos lovų užimtos 407. Iš 633 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 267, iš 6219 lovų su deguonimi užimta 2545.
Štai VUL Santaros klinikose, gruodžio 21 dienos duomenimis, iš visų COVID-19 ligai gydyti skirtų stacionaro vietų užimta 92 proc., t. y. gydomas 178 sergantis pacientas, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose esančių vietų užimta 94 proc. (arba 47 pacientai). Iš visų 225 COVID-19 sergančiųjų VUL Santaros klinikose gydomi 7 vaikai.
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimta 96 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 92 proc., Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 83 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 92 proc., Ukmergės ligoninėje – 98 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 57, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 84 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 100 proc., Druskininkų ligoninėje – 97 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, Trakų ligoninėje – 96 proc., Švenčionių ligoninėje – 100 proc.
Virš 2 tūkst. atvejų
Per praėjusią parą patvirtinta 2130 naujų koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė 20 žmonių, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas. Praėjusią parą pasveiko 116 sirgusiųjų.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 114 tūkst. 487 asmenys, 62 tūkst. 67 – tebeserga, 50 tūkst. 863 – pasveiko.
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1039 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 518 užsikrėtusiųjų.
Praėjusią parą ištirta 5780 ėminių dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 564 tūkst. 194.