• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytoja perspėja, kad ir sulaukusios 20-ies moterys gali susidurti su perimenopauze to nesuprasdamos dėl informacijos apie ligos simptomus trūkumo.

Gydytoja perspėja, kad ir sulaukusios 20-ies moterys gali susidurti su perimenopauze to nesuprasdamos dėl informacijos apie ligos simptomus trūkumo.

REKLAMA

Dr. Louise Newson iš Stanfordo prie Eivono pasakojo, jog net nežinojo, kad sulaukusi 40-ies išgyveno perimenopauzę, o jai skirtas gydymas buvo netinkamas – vietoj pakaitinės hormonų terapijos jai pasiūlyta įsigyti antidepresantų.

Gali trukti dešimtmetį

Perimenopauzė yra laikas, per kurį jūsų kūnas natūraliai pereina į menopauzę, o tai reiškia reprodukcijos pabaigą. Tai taip pat vadinama menopauzės perėjimu ir gali trukti 10 metų, kol įvyks perėjimas į menopauzę.

L. Newson, kuri dabar valdo „Menopauzės gydytojos“ svetainę, kentė prastą nuotaiką, nuovargį, dirglumą ir migreną. Kiti simptomai yra vaisingumo sumažėjimas, karščio bangos, kaulų masės netekimas ir cholesterolio kiekio pokyčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslų daktarė, knygos „Pasirengimas perimenopauzei ir menopauzei“ autorė, paaiškino, jog pacientės yra jaunos moterys, įskaitant vieną 14-metę, kuri menstruacijomis sirgo tik vieną mėnesį prieš prasidedant perimenopauzei.

REKLAMA

„Tai yra apie tai, kad moteris bando suprasti, sekti savo menstruacijų ciklą, stebėti simptomus ir sužinoti, kad perimenopauzė gali įvykti dar likus dešimtmečiui iki menopauzės“, – aiškino L. Newson ir pridūrė, kad testo nustatyti perimenopauzei nėra.

40-ies susiduria su perimenopauze

„Vidutinis amžius, kada prasideda menopauzė, Jungtinėje Karalystėje yra 51 metai, todėl dauguma 40 metų moterų jau susiduria su perimenopauze. Tačiau viena iš 100 moterų iki 40 metų susiduria su ankstyva menopauze“, – tęsė mokslų daktarė.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad 20-30 metų moterys gali su tuo susidurti. Specialistė sakė, kad moterys daugelį metų nesvarstė apie pakaitinę hormonų terapiją dėl „klaidingos informacijos“ ir kad gydymas yra veiksmingas būdas „sumažinti ligos riziką“, rašoma dailymail.co.uk.

„Daugelį metų buvo daug dezinformacijos. Žmonės manė, kad menopauzė yra kažkas, kas sukelia keletą karščio bangų ir mes galime tai išgyventi. Tačiau kai suprantame, kad ta yra hormonų trūkumas, keliantis pavojų sveikatai, kuris tiesiogiai veikia visas moteris, o vyrus netiesiogiai, tačiau tam yra gydymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaruosius 20 metų buvome nustoję naudotis pakaitine hormonų terapija, nes žmonėms buvo teikiama klaidinga informacija. Jei nėra gydymo, galvosime, kad tai susitvarkys savaime. Bet iš tikrųjų yra gydymas, kuris yra pagrįstas įrodymais. Yra būdų išsiaiškinti, kas vyksta ir sumažinti ligų riziką. Turime kažką keisti, kad pagerintume moterų sveikatą”, – kalbėjo gydytoja.

REKLAMA

Paskyrė netinkamą gydymą

Remdamasi savo patirtimi ji sakė, kad perimenopauzė yra tarsi „demonas galvoje, liepiantis jai šaukti“. Moteris atskleidė, kad jai nebuvo paskirta pakaitinė hormonų terapija, o vietoj jos pasiūlyti antidepresantai:

„Tai ironiška, nes aš kūriau savo svetainę apie menopauzę. Man buvo 45 metai ir aš pradėjau jaustis labai pavargusi, irzli ir buvau susipykusi su visa savo šeima. Atrodė, kad mano galvoje buvo demonas, sakantis, kad galu šaukti ir tai normalu, taip pat kamavo migrena ir pabudimai naktį.“

REKLAMA

Moteris, parašiusi knygą „Pasirengimas perimenopauzei ir menopauzei“ savo simptomus nurašė sunkiam darbui, tačiau galiausiai suprato, kad išgyvena perimenopauzę ir norėjo pradėti gydymą.

„Aš žinojau, kad pakaitinė hormonų terapija teikia daugiau naudos nei žalos. Aš nuėjau pas savo šeimos gydytoją, kuris man klaidingai pasakė, kad negali skirti pakaitinės hormonų terapijos, nes tai pavojinga ir pasiūlė man antidepresantų, kurie gali padėti pataisyti nuotaiką. Taigi turėjau eiti ir ieškoti pagalbos kitur“, – savo istorija dalinosi L. Newson.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų