• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Kad greičiau ateitų mėnesinės, reikia gerti pelynų nuovirą“. „Aprišta siūlu ir įkišta į makštį česnako skiltelė padeda nuo pienligės“. „Ausų siera patepta žaizdelė ant lūpos greičiau užgyja“. „Jei įkando uodas reikia nagu pažymėti ant tos vietos kryželį – nebeniežės, o raudonu siūlu apvyniojus karpą ir tą siūlą sudeginus, karpa nukris“...

REKLAMA
REKLAMA

Tokiais ir panašiais patarimais dalijasi internautai. Vieniems tai iš tiesių padeda, kitiems suveikia placebo efektas, tretiems – kelia įtarimą ir jie kreipiasi į medikus. Iš lūpų į lūpas pereinantys „gydymo“ būdai net neturi konkretaus apibūdinimo, tai močiučių, draugių, „kažkas sakė“ – metodai, bet yra ir tokių, apie kuriuos rašo spauda, atliekami tyrimai, nenutyla ginčai, jie turi pasekėjų, bet vis tiek atrodo keisti ir ne visada įtikinami.

REKLAMA

Nuodingi grybai – padeda!?

Kam šovė į galvą gydyti ligas musmire, iki šiol lieka paslaptimi, bet faktas yra faktas, toks būdas iš tiesų efektyvus. Bobučių receptuose galima rasti teiginį, kad raudonoji musmirė, užpilta degtine ir užkasta į žemę mėnesiui, gydo onkologinius susirgimus. Tačiau neverta eksperimentuoti ir užkandžiauti gabalėliais supjaustyta ir pakepta musmire, ją reiktų ruošti pagal specialų receptą, tik tokiu atveju nebus pavojingų pasekmių. Nors, jei musmirės tikrai turėtų kažkokių stebuklingų gydomųjų savybių prieš vėžį, farmacinių kompanijų specialistai seniai jau jas būtų nurinkę ir sukūrę visų taip laukiamą preparatą.

REKLAMA
REKLAMA

Gydymas išmatomis

Procese dalyvauja du žmonės, vienas iš jų – ligonis, kitas – sveikas donoras. Pastarasis duoda „medicininę medžiagą“, kuri po to perkeliama į ligonio žarnyną. Tokia įmantri terapija naudojama gydant uždegimines žarnyno ligas. Deja, kur tokią terapiją taiko, sužinoti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nikotinas

Kiek mus Sveikatos apsaugos ministerija ant tabako gaminių didelėmis ir mažomis raidėmis perspėja apie rūkymo žalą, negi veltui? Ne visai. Specialistai atlikę tyrimus pastebėjo, kad kai kurių sunkių psichikos ligų (Parkinsono liga, Alzheimerio liga) rizika rūkaliams yra 2 kartus mažesnė nei tiems, kurie saugo save nuo nikotino. Dabar nikotinas naudojamas gydant dėmesio deficito sindromą sergant hiperaktyvumu (ADHD), bet žinoma tokį „gydymą“ skiria tik suaugusiems žmonėms.

REKLAMA

Be to, yra duomenų, kad pats nikotinas, gaunamas iš nikotino pakaitalų, gali būti taikomas gydant priklausomybę nuo jo. Tokius teiginius Balsas.lt pakomentavo gyd. psichiatras Dainius Stasiūnas. „Mes nikotino netaikome gydymo tikslams, – sakė „Ąžuolyno“ klinikos medikas. – Iš principo nikotinas organizme veikia kaip silpnas stimuliatorius, plečia kraujagysles, tame tarpe ir smegenų, pagerina smegenų veiklą. Tačiau tokiam gydymui gyventojų nuostata yra neigiama. Anksčiau labai sėkmingai psichoterapijoje buvo taikomas haliucinogenas LSD, sutrumpėdavo terapijos laikas, žmonės pasidarydavo atviresni, tačiau dėl tokių pat priežasčių gydymo taip pat buvo atsisakyta. AHDH galėtų būti gydomas nikotinu, bet kadangi visuomenė prieš, toks gydymas netaikomas.“

REKLAMA

Lieknėjimas „maitinantis“ saulės energija

Iš tiesų, toks metodas yra, ir jis patiks tiems, kurie mėgsta išbandyti įvairius netradicinius sveikatinimo ir organizmo valymo būdus. Dietos esmė – maitinimasis saulės nergija, o ne visiems įprastu maistu. Svarbiausia, reikia išmokti tai daryti. Tik žiemos metu bus ne kas – juk saulės bus mažai, o valgyti tai reikia. „Saulevalgystės“ mėgėjai nekantriai laukia, kada techologijos pasieks tokį lygį, kai bus galima patiems „konservuoti“ saulės energiją ir ją panaudoti žiemą. O kaip tai atrodo moksliškai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pavyko sužinoti, studijuojant biocheminius organizmo procesus, „maitinantis“ saulės energija, arba, kaip pasakytų visi normalūs žmonės, badaujant, organizmas negauna jokių maisto medžiagų, jau nekalbant apie vitaminus ir mikroelementus, kurie gyvybiškai būtini tūkstančiuose biocheminių ir fiziologinių organizmo reakcijų bei procesų. Bet smegenys juk veikia, joms nuolat reikia maisto.

REKLAMA

Negaudamas jo, organizmas naudoja savo atsargas. Kai jos išsenka, sutrinka fiziologiniai procesai: nebedirba širdis ir kvėpavimo raumenys. Nutrūkus deguonies tiekimui į smegenis 10 sekundžių, žmogus praranda sąmonę, o po 5 minučių smegenys negrįžtamai pažeidžiamos ir miršta. Pasigaminti smegenims būtinos gliukozės iš saulės energijos, mes, žmonės, negalime, nes fotosintezė, kurios dėka savo gyvybę palaiko augalai, žmogaus organizme nevyksta.

REKLAMA

Prakaito terapija

Seniai žinoma, kad prakaituojant iš kūno per odą pasišalina šiek tiek toksinų. Tai patvirtina ir saunos, rusiškos pirties, infrasaunos bei kitų panašių metodikų populiarumas. Prakaito terapija taikoma kaip pagalbinė priemonė gydant ne tik fizinius, bet ir psichologinius, emocinius negalavimus. Ypač šis metodas patartinas žmonėms, kurių veikla susijusi su cheminėmis ir kitomis nuodingomis medžiagomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Molio terapija

Yra žinoma, kad molis jau daug amžių naudojams norint pagerinti odos būklę, bet ne visi numano, kad šis būdas gali padėti ir esant rimtiems vidaus organų susirgimams. Amerikos mokslininkų tyrimai parodė, kad, kai organizme, trūkstant kalcio, padidėja kaulų lūžių tikimybė molio terapija padeda ne prasčiau, o kartais net geriau nei vaistai.

Tęsinio laukite rytoj...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų