Siekiant lieknesnės figūros, pirmiausia, jokiu būdu nesiimkite staigių drastiškų veiksmų, o tikslo link eikite mažais žingsneliai, keičiant savo kasdienius įpročius ir pasitelkiant keli triukus.
Prieš kiekvieną valgymą ar užkandžiavimą išgerkite stiklinę vandens
Ruošiantis valgyti visada išgerkite vieną stiklinę vandens, kadangi šis įprotis neabejotinai sumažins apetitą ir maisto suvalgysite kur kas mažiau nei įprastai. Be to, rekomenduojama gerti ne visiškai šaltą, o kambario temperatūros vandenį. Manoma, jog tokiu būdu organizmas per daug neišeikvos energijos stengdamasis sušildyti vandenį ir ją nukreips greitesniam vaisto suvirškinimui.
Valgykite kas 3-4 valandas
Daugelis nėra pratę valgyti taip dažnai, tačiau būtent valgymas kas 3-4 valandas yra būdas užkirsti kelią persivalgymui. Po valgio mūsų skrandis dažniausiai ištuštėja praėjus trims valandoms, būtent dėl to ir rekomenduojama nepraleisti nei vieno dienos valgymo.
Ilgainiui, nuolat valgant nustatytu laiku ir nepersivalgant, alkio jausmas po 3-4 valandų atsiranda natūraliai, tad kiekvieno valgymo metu svarbiausia saikas. Maitinantis tokiu būdu per dieną dažniausiai būna 5 valgymai – trys iš jų rimti ir du užkandžiavimai.
Planuokite, ką valgysite
Planavimas, ką valgysite pusryčiams, pietums, vakarienei bei užkandžiavimo metu labiau jus apsaugo nuo nesveiko maisto vartojimo. Keliaujant į darbą pasigaminkite sveikus pietus, įsidėkite sveikų užkandžių ir neškitės su savimi, kad nereikėtų nuklysti ir lėkti į pirmą pasitaikiusią piceriją.
Neskubėkite
Kaip žinia, pavalgius sotumo jausmas ateina po 15-20 min. todėl neskubėkite valgyti ir nekimškite maisto tol, kol pasijusite sotūs. Taip pat labai svarbu gerai sukramtyti maistą, kadangi blogai sukramtytas maistas sukelia virškinimo diskomfortą, kaip pilvo skausmai, sunkumo jausmas ar virškinimo sutrikimas. Be to, valgant lėtai, suvalgomas kur kas mažesnis kiekis maisto, nei skubant, todėl sumažėja ir persivalgymo rizika.
Pakeiskite kelis produktus sveikesniais
Pabandykite savo mityboje atrasti sveikesnių produktų alternatyvų, kurie neturi tiek daug kalorijų, cukraus ar kitų kenksmingų priedų. Pavyzdžiui, vietoj traškučių ar kitų nesveikų užkandžių rinkitės riešutus, kurių pasirinkimas išties platus. Vietoj majonezo ir grietinės pabandykite vartoti graikišką jogurtą. Retkarčiais paprastas bulves pakeiskite saldžiosiomis bulvėmis, pienišką šokoladą iškeiskite į juodąjį. Sveikesnių produktų alternatyvų yra daug, tereikia šiek tiek pastangų, fantazijos ir kilogramai ims tirpti.