• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai laukiančių, o eilės galas siekia 2028 metus – tokia situacija valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose atliekami tyrimai dėl miego apnėjos. Gyventojai išgirdę, kiek reikia laukti, susiima už galvos ir keliauja į privačias įstaigas, kur už visus tyrimus moka ir po 500 eurų. Gydytojas tvirtina, kad žmones pasiekia vis daugiau informacijos apie šį sutrikimą, todėl ir norinčiųjų išsitirti daugiau, o pati tyrimo specifika – sudėtinga.

Tūkstančiai laukiančių, o eilės galas siekia 2028 metus – tokia situacija valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose atliekami tyrimai dėl miego apnėjos. Gyventojai išgirdę, kiek reikia laukti, susiima už galvos ir keliauja į privačias įstaigas, kur už visus tyrimus moka ir po 500 eurų. Gydytojas tvirtina, kad žmones pasiekia vis daugiau informacijos apie šį sutrikimą, todėl ir norinčiųjų išsitirti daugiau, o pati tyrimo specifika – sudėtinga.

REKLAMA

Eglė, kurios vyrui buvo reikalinga tyrimas dėl miego apnėjos – sutrikimo, kai miegant sustoja kvėpavimas nuo 10–30 sek. iki kelių minučių – tvirtino, kad Kauno klinikose buvo pasakyta, jog tyrimo reikės laukti trejus metus. 

Dėl šio sutrikimo gali išsivysti ilgalaikiai sveikatos sutrikimai, todėl Eglės vyras nusprendė išsitirti privačiai, tačiau išsityrus kilo kitų nesklandumų.

REKLAMA
REKLAMA

Miego apnėja yra mano vyrui. Vyras ėjo privačiai, mokėjo 200 eurų. Su tyrimų rezultatais grįžo į Kauno klinikas, bet jiems kažkas netiko, kažko trūko ant popierių, antspaudo ar ko.

REKLAMA

Kauno klinikų daktarė pasakė, jog reiks vistiek iš naujo darytis tyrimą pas jų. Užrašė vyrą į pirmenybę, nes jis tolimųjų reisų vairuotojas ir, kai atsiras kokia laisva vieta, paskambins jam.

Po kelių mėnesių skambina į mano numerį daktarė, atsiliepiu, sako: „Yra vieta atsilaisvinusi, reiktų šiandien atvažiuoti“. O mano vyras kaip tik buvo išvažiavęs prieš kelias dienas į reisą. Praradome progą, vėl laukiame laisvos vietos“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo Eglė.

REKLAMA
REKLAMA

Tokių situacijų, kai gyventojai turi laukti kelis metus šio tyrimo – ne viena. Socialiniuose tinkluose dalijamasi, kad daugeliui reikia laukti apie trejus metus eilėje.

„Paskambinus ir išgirdus, kad siūlo 2027 m.datą, teko negražiai atsisveikinus pabaigti pokalbį. Eilės ten tokios, kad galimybė sulaukti tyrimo yra labai miglota“, – rašo gyventoja socialiniuose tinkluose.

„Iki to laiko galima ir numirti“, – tvirtino kita.

Kauno klinikose šio tyrimo laukia iki 2028 metų

Kauno klinikų direktoriaus medicinai ir slaugai pavaduotojas Šarūnas Mačinskas naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad šiuo metu laukimo eilė planiniam miego apnėjos tyrimui Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos Miego laboratorijoje yra iki 2028 m. – reiškiasi, naujai užsiregistravusiems žmonėms tenka laukti virš trejų metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Š. Mačinskas pridūrė, kad tyrimo klinikoje laukia apie 1200 žmonių. 

„Pastebima, kad sergančiųjų sunkiais kvėpavimo sutrikimais miego metu skaičius išlieka stabilus, tačiau žmones pasiekia vis daugiau informacijos apie tokius sutrikimus ir galimybes juos gydyti, jie tampa sąmoningesni ir dažniau kreipiasi pagalbos į gydytojus specialistus.

REKLAMA

Pacientams, kuriems nustatomas kvėpavimo nepakankamumas, įtariama kita sunki liga, tyrimas atliekamas skubos tvarka“, – informavo pašnekovas.

Jis atkreipė dėmesį, kad laukimo eilės susidaro dėl to, nes vienu metu polisomnografu gali būti tiriamas tik vienas pacientas ir tam skiriama atskira, vienvietė, specialiai įrengta palata.

„Dažnai vienas pacientas ligoninėje praleidžia dvi paras: pirmąją parą jis tiriamas, antrąją pacientui, patvirtinus vidutinio sunkumo ar sunkią miego apnėją, išbandomas ir pritaikomas gydymas. 

REKLAMA

Matydami augantį šių paslaugų poreikį, 2023 m. įrengėme papildomas dvi palatas šiam tyrimui atlikti. Šiuo metu Pulmonologijos klinikoje veikia penkios palatos, kurios yra skirtos tik šiems tyrimams atlikti. Visi minėti tyrimai atliekami nemokamai“, – pridūrė Š. Mačinskas.

Privačioje klinikoje tyrimai gali kainuoti ir 500 eurų

Privačiose klinikose obstrukcinės miego apnėjos tyrimo kainos svyruoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimą galima pasidaryti už 220 eurų vienoje klinikoje, kitoje – už 199 eurus. Kai kur kaina siekia ir 145 eurus.

Svarbu pridurti, kad tai tik polisomnografijos kaina. Prieš tai atliekamos ir gydytojo konsultacijos, kurios – privalomos. Jos gali kainuoti ir apie 50–80 eurų.

„Kainos visur privačiose klinikose šio tyrimo yra panašios – apie 200 eurų, plius, gydytojo konsultacija, kuri privaloma, kainuoja apie 70 eurų. Dar gydytojo pakartotinė konsultacija po tyrimo apie 50 eurų, na, o poto dar gali būti reikalingas titravimo tyrimas dėl tinkamų parametrų parinkimo miego apnėjos aparatui.

REKLAMA

Tai spėju, kad privačiai šitas viskas gali kainuoti apie 500 eurų, jeigu ne daugiau“, – skelbia internautas socialiniuose tinkluose, pats susidūręs su tyrimais dėl miego apnėjos.

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Laima Grižaitė naujienų portalą tv3.lt informavo, kad obstrukcinės miego apnėjos tyrimas gali būti atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kurioms suteikta teisė teikti antrinės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros – suaugusiųjų pulmonologijos paslauga. Minėta paslauga suteikta 11 asmens sveikatos priežiūros įstaigų, 16 veiklos adresų.

REKLAMA

Miego apnėjos sindromo tyrimas gali būti atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kurioms suteikta teisė teikti tretinės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros – suaugusiųjų pulmonologijos paslauga, ši paslauga suteikta 5 asmens sveikatos priežiūros 7 veiklos adresais.

Daugiausia tyrimų atliekama Kauno klinikose

Valstybinės ligonių kasos atstovė Jolanta Normantienė naujienų portalui tv3.lt nurodė, per šių metų pirmuosius aštuonis mėnesius iš viso valstybinėse įstaigose atlikta 1045 tokių tyrimų. Per visus pilnus praeitus metus – 1466 tyrimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai polisomnografijų, apmokėtų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, atlieka Kauno klinikos. Per šių metų aštuonis mėnesius šioje klinikoje jau buvo atlikta 629 polisomnografijos 460 asmenų.

Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose – 269 polisomnografijos 224 asmenims.

Tyrimas nemokamai atliekamas ir Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje bei Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kur tyrimų apimtys žymiai mažesnės. 

Kolektyvinį ieškinį sveikatos apsaugos ministerijai. Ir baigtas kriukis. Lai moka už privačių kabinetų paslaugas, jei negeba sukontroliuoti jai pavaldžių įstaigų gydytojų, tas pačias paslaugas teikiančių privačiose įmonėse. Nes paradoksas - valstybės išlaikomi gydytojai dažnai 2/3 laiko praleidžia privačiose klinikose. Beje, ten nukreipa ir pacientus. Kartais kyla įtarimas, kad net dirbtinai kuria eiles.
Valdžios prioritetai
Valdžios prioritetai
Manau, nieko nuostabaus, jeigu Vyriausybės ministrei pirmininkei Šimonytei labiausiai gaila, kad per kadenciją nepavyko priimti Partnerystės įstatymo. Gal Lietuvos piliečių sveikata jai galimai ne pirmos svarbos dalykas?
JIEMS ŽMONES DZIN SVARBIAU LGBT IR ŠARVUOCIAI KOOOSMINEMIS KAINOMIS !!!! VIENAS ŠARVUOTIS PO 14 MLN KAIP DVIEJU TANKU ARBA 14 RUSIŠKU BMP......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų