Žvilgsnis saulės link
Senovės jogai šį pratimų kompleksą naudojo kaip meditacijos formą, kad atvertų kūną, mintis ir dvasią saulės šviesai. Šiltuoju sezonu pratimai atliekami gryname ore, ryte arba vakare, kai saulė nusidažo raudona, oranžine spalva. Atvėsus orams pratimus galima atlikti prie lango.
Plačiai atsimerkite ir žiūrėdama į neryškią saulę 9 kartus giliai įkvėpkite bei iškvėpkite. Pajuskite, kaip saulės energija pro akis patenka į kūną. Tada užsimerkite, uždenkite akis delnais ir palūkėkite keletą minučių, kol prieš išvysite juodą spalvą – taip atsipalaiduosite, sumažės akispūdis.
Geriname žvilgsnį arti–toli. Šiuolaikinė medicina teigia, kad su amžiumi raumenys, leidžiantys greitai sufokusuoti žvilgsnį ties artimais ir tolimais objektais, silpnėja, todėl darosi vis sunkiau greitai kaitalioti arti ir toli esančius objektus. Tačiau reguliariai atliekant šiuos pratimus gebėjimas sufokusuoti žvilgsnį išlieka nepakitęs.
• Išsirinkite toli (už 60–70 metrų) esantį objektą (medį, stovintį automobilį, pastatą ir kt.).
• Paimkite kortelę su juodomis raidėmis – pakankamai didelėmis, kad jas aiškiai matytumėte.
• Laikykite kortelę akių lygyje, ištiestą rankos atstumu, taip, kad gerai matytumėte raides.
• Gerai įsižiūrėkite į tolimąjį objektą.
• Dabar sugrįžkite žvilgsniu prie kortelės, keletą sekundžių pažiūrėkite.
• Pakartokite pratimą 3 kartus.
• Kai kortelę su raidėmis jau matysite visai aiškiai, pratimą atlikite pritraukdama kortelę dar arčiau, vėl pakartokite 3 kartus.
Akių suspaudimas
Lėtai įkvėpkite ir palengva tvirtai suspauskite akis, palaikykite 10–15 sekundžių. Lėtai iškvėpkite tardama garsą „šššššš“ ir tuo pat metu plačiai atsimerkite. Pakartokite pratimą 3–6 sykius. Tai pagerins akių kraujotaką, apsaugos nuo ašarojimo, sustiprins vokų ir ašarų liaukų raumenis. Pasak jogų, gydomasis garsas „šššššš“ padeda išsivalyti kepenims, ramina nervų sistemą.
Akupresūra akims
Akupresūra – tūkstančius metų Kinijoje praktikuojamas gydymo ir ligų profilaktikos būdas. Jis gali būti nesunkiai pritaikomas ir regos korekcijai.
• Pirštų pagalvėlėmis judėkite aplink akiduobes, rodomaisiais pirštais spauskite kiekvieną tašką po 10 sekundžių. Tada pradėkite ratą iš naujo, švelniai pasukdama kiekvieną tašką po 5 sekundes.
• Rodomojo, didžiojo ir bevardžio piršto pagalvėlėmis švelniai paspauskite užmerktų akių vokus 30 sekundžių, tada atleiskite.
• Patrinkite delnus vieną į kitą, kad jie sušiltų, ir uždėkite ant užmerktų akių, palaikykite, kol akyse taps visai tamsu. Pajuskite, kaip atsipalaiduoja akys ir mintys.
Natūropatinis akių stiprinimas
• Delną atremkite į akiduobės kaulo kraštą, ties antakiais. Stipriai paspauskite ir pamasažuokite odą aukštyn–žemyn, kairėn–dešinėn, mažais ratukais, po 12 kartų.
• Priglauskite delnus smilkinių apačioje, ties išoriniais akių kampučiais. Pamasažuokite šias vietas aukštyn–žemyn, kairėn–dešinėn, sukamaisiais judesiais, po 12 kartų.
• Sudėkite pirštus ant skruostikaulių po akimis. Pamasažuokite šias vietas aukštyn–žemyn, kairėn–dešinėn, sukamaisiais judesiais, po 12 kartų.
Veido lyginimas
Šiltais delnais sukamaisiais judesiais paglostykite veidą nuo kaktos žemyn skruostikaulio link, tada atgal ausų link. Kasdien atliekamas, šis masažas padeda atsikratyti smulkių raukšlelių, pagerina kraujotaką viršutinėje galvos dalyje, akys geriau aprūpinamos maistingosiomis medžiagomis, taigi išlieka sveikos ir žvalios.