• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo mėnesį kambariniai augalai pradeda intensyviai augti, todėl juos reikėtų gausiau laistyti ir tręšti.

Kovo mėnesį kambariniai augalai pradeda intensyviai augti, todėl juos reikėtų gausiau laistyti ir tręšti.

REKLAMA

Pavasario pradžioje galima persodinti daugumą kambarinių augalų. Jei augalai dideli ir juos sudėtinga perkelti į kitą vazoną, reikėtų pakeisti viršutinį žemės sluoksnį.

Į naują vazoną tokiame pat gylyje, kokiame augo anksčiau, sodinami gerai palaistyti augalai. Vazonas turi būti didesnis tik per du pirštus.

Persodintas augalas gausiai palaistomas. Subėgęs į lėkštutę po vazonu vandens perteklius išpilamas. Persodinti augalai patiria stresą, todėl jiems reikia skirti daugiau dėmesio, dažniau apipurkšti vandeniu. Vėliau jie laistomi tik tiek, kad neišdžiūtų žemė. Tręšti galima tik po kurio laiko, kai gėlės pradeda augti, išleidžia naujus lapelius ar žiedus.

Dabar tinkamas metas genėti ir formuoti fikusus, oleandrus, kinrožes, tradeskantes, pelargonijas. Per žiemą ištįsusius ūglius būtina išpjauti, kitus patrumpinti per pusę ar trečdaliu. Nukirpti ūgliai, pamerkti kambario temperatūros vandenyje ar susmeigti į drėgną smėlį, durpes ir pridengti polietileno plėvele, greiti įsišaknyja.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgėjant dienai, prasideda ir kaktusų vegetacija, todėl juos galima po truputį lieti vasarošilčiu, apie 30 laipsnių šilumos, vandeniu.

REKLAMA

Į šviesią vietą jau metas perkelti tamsoje ar saulės neapšviečiamoje patalpoje žiemojusius kaktusus. Tuos, kurių pumpurai jau gerai išsivystę, reikia palaistyti, o nepabudusius laikyti sausai. Anksti žydinčius galima persodinti tik po žydėjimo. Į naujus vazonus jie perkeliami, kai peržydi.

Svogūniniai augalai persodinami tada, kai pagelsta ir išdžiūva lapai. Kambarinių augalų nesodinkite į per didelius vazonus, nes augs lėčiau, o šaknims neišsiraizgius substratas rūgštės. Kambariniai augalai plonomis šaknimis – begonijos, raktažolės, gloksinijos, achimenės – sodinamos į lengvą substratą. Geriausiai tinka sodo žemės, durpių, komposto ir smėlio mišinys (3 : 1 : 1 : 1).

Nedaug šaknų turintiems kambariniams augalams – pelargonijoms, krinams, amarilėms, klivijoms, fikusams, dracenoms – tinkamiausias sunkesnės sodo žemės, lapinės žemės, komposto ir smėlio mišinys (2 : 2 : 2 : 1). Kambarinius augalus storomis šaknimis – palmes, alavijus – sodiname į sunkų substratą. Jis paruošiamas iš molingos sodo žemės, lapinės žemės, durpių ir smėlio (5 : 1 : 1 : 2).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų