Jau per pirmuosius mėnesius namai prisipildo naujais rūbeliais, įvairiomis higienos priemonėmis, sauskelnių pakuočių kalnais bei kitais naujagimiui būtinais daiktais ir produktais. Vis dėlto, pasak akušerės, tinklaraščio „Gandro lizdas“ autorės ir trijų vaikų mamos Ievos Girdvainienės, auginant vaiką reikėtų vadovautis taisykle „Mažiau yra daugiau“, o renkantis produktus, visų pirma kreipti dėmesį į kokybę ir nesivaikyti prabangių prekės ženklų.
„Aš juokiuosi, kad tėčiai dažniausiai nori investuoti į vežimėlį, o mamos į viską. Vis dėlto, ne viskas auksas, kas auksu žiba, todėl renkantis produktus patarčiau įsivertinti du esminius dalykus: kokybės ženklinimą ir individualius jūsų vaiko poreikius“, – sako I. Girdvainienė.
Mokėti skaityti etiketes
Etiketės ant prekių bei produktų atsiranda ne veltui. Jose esanti informacija dažnai pasako daugiau nei pakuotė ar kaina. Pašnekovė pataria atkreipti dėmesį į produkto kokybės ženklinimą. „Ant pakuočių esantis ženklinimas nėra tiesiog rinkodarinis triukas, norint jį gauti, prekė turi praeiti ilgą sertifikavimo kelią, o jos kokybei yra keliami itin aukšti reikalavimai. Pavyzdžiui „Lidl“ esantys „Lupilu“ produktai pažymėti „Šiaurės gulbės“ ženklu. Tai indikuoja, jog jie atitinka aukščiausius tvarumo reikalavimus ir yra ne tik kokybiški, bet ir draugiški aplinkai“, – sako akušerė.
Sauskelnės – nebijoti bandyti ir atrasti savo
I. Girdvainienė sako, kad, renkantis sauskelnes galioja kelios taisyklės, kurios pravers ne tik pirmuosius mėnesius, bet ir mažyliui augant. Visų pirma, nėra universalių, visiems vaikams tinkamų sauskelių, todėl reikia nebijoti ir pradžioje išbandyti bent kelias: „Vaikai yra labai skirtingi, odos jautrumas ir reakcija į medžiagas yra individualus. Neišsigąskite, jei iš pirmo karto nepavyks rasti idealaus varianto. Renkantis atkreipkite dėmesį į du dalykus: sauskelnės turėtų būti pagamintos iš natūralaus pluošto ir tikrai patogu, kai sauskelnių priekyje yra indikatoriaus juostelė. Tai padės sekti šlapimo kiekį sauskelnėse ir išvengti bereikalingo jų keitimo ir švaistymo.“
„Lidl“ esančios „Lupilu“ sauskelnės ne tik atitinka minėtus kriterijus, tačiau dažnai yra pigesnės nei gerai žinomų prekės ženklų alternatyvos.
Pagal vaiko kalendorių
Pradėjus primaitinimą kietu maistu labai svarbu, kad jis kistų kartu su vaiko raida. Arba, kitaip tariant – pagal jo kalendorių. „Pavyzdžiui „Lupilu“ vaisių ar daržovių tyrelės bei desertai yra sukurti taip, kad vaikas nuo mažų dienų gali augti su vienos linijos produktais, taip išlaikant įprastą mitybos ritmą“, – sako I. Girdvainienė.
Specialistė pakartoja patarimą atidžiai skaityti etiketes ir pabrėžia, kad svarbu ne tik produkto sudėtis, bet ir sertifikavimas: „Jis užtikrina, kad tyrelės, užkandžiai ar desertai yra pagaminti iš aukštos kokybės produktų ir yra itin saugūs vartoti. Todėl ne prekės ženklas, o pakuotėje surašyta informacija turėtų vesti tvaraus pasirinkimo link.“
Higienos priemonės visai šeimai
Pasak I. Girdvainienės, renkantis švaros priemones verta žinoti, kad geriausia yra naudoti vienos linijos produktus, stebėti kaip reaguos vaikelio oda, o pasiteisinusius prausiklius bei kitas priemones naudoti pagal poreikį. Kūdikio per dažnai prausti tikrai nereikia, nes persistengus gali imti sausėti oda.
„Neturint specifinių dermatologinių iššūkių, investuoti į prabangius šampūnus ar kremus neverta. Galima rasti kokybiškų, tačiau kiekvieno kišenei įkandamų produktų ir dairytis toli nereikia. Tarkime „Lupilu“ turi visą liniją, skirtą kūdikiams, kuri yra ir sertifikuota, ir draugiška kišenei“, – pataria specialistė. Ji priduria, kad kiekvienos mamos lentynoje turėtų atsirasti ir cinko oksido tepalas, kuris yra pirmas pagalbininkas sudirgusiai ar paraudusiai kūdikio odai.
I. Girdvainienė atkreipia dėmesį, jog, šeimai pasipildžius mažuoju nariu, patartina visos šeimos drabužius skalbti tos pačios rūšies skalbikliu.
„Kūdikiai itin jautriai reaguoja į kvapus, o glaudžiant juos prie savęs, mūsų rūbų kvapas gali juos erzinti. Galiausiai tai juk irgi šeimos narys, todėl kažkaip išskirtinai ar atskirai nuo kitų vaiko rūbelių plauti nereikia. Viskas paprasčiau nei iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti“, – šypsosi pašnekovė.