• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie dainų konkursą įprasta kalbėti, vertinant dainas. Ar susimąstome, kad populiarūs renginiai pasauliui dovanoja ne tik dar keliasdešimt puikių ir smagių dainų, bet ir vyro bei moters įvaizdį. Juo seka daug jaunų žmonių. Dainuojančios žvaigždės daro didelę įtaką augančioms asmenybėms, stebinčioms konkursą. Ko gi šį kartą apie vyriškumą ir moteriškumą galėjome pasimokyti iš dainininkų?

Apie dainų konkursą įprasta kalbėti, vertinant dainas. Ar susimąstome, kad populiarūs renginiai pasauliui dovanoja ne tik dar keliasdešimt puikių ir smagių dainų, bet ir vyro bei moters įvaizdį. Juo seka daug jaunų žmonių. Dainuojančios žvaigždės daro didelę įtaką augančioms asmenybėms, stebinčioms konkursą. Ko gi šį kartą apie vyriškumą ir moteriškumą galėjome pasimokyti iš dainininkų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švelnus ir lengvas moteriškumas

Prigimtinis moteriškumas pasižymi lengvumu, švelnumu, taikiu atkaklumu. Šalia moteriškų moterų visiems būna geriau, lengviau. Ar pastebėjote, kokią atmosferą sukūrė Belgijos atstovė Laura Tesoro? Ar norėjosi šokti kartu? Na, bent jau stebėti visą pasirodymą tikrai buvo miela. Ši jauna moteris parodė, kad buvimas savimi, natūralumas, nerūpestingumas ir savotiškas vaikiškumas, manierų atsisakymas - taip pat yra būdas išreikšti save didelėje scenoje. Beje, ši dainininkė savo švytėjimu priminė lietuvaitę Ievą, kuri dalyvavo Lietuvos Eurovizijos atrankoje. Pastebėkime, kad toks moters įvaizdis yra itin retas scenoje. Deja.

REKLAMA

Jamala iš Ukrainos palietė dar vieną ypatingai svarbų moteriškumo aspektą - neabejingumą pasauliui, taikai, žmogui, gyvybei. Nuostabi jaunos atlikėjos saviraiška. Nuostabi istorija, kurią padovanojo pasauliui. Ji priminė mums visiems, kad be moterų pasaulis tampa agresyvus. Moteris - tai ne švelnus ir lengvas neįgalus pūkelis. Moteris - tai didelė pasaulinės taikos kūrėja.

REKLAMA
REKLAMA

Suvaidintas ir primityvus moteriškumas

Apie kokį stebuklą dainavo Azerbaidžano atstovė? Ar matėme stebuklą? Puikiai galėjome stebėti tipinį sceninės moters įvaizdį: primityvus seksualumas, kai net nelieka paslapties ant moters ir neįpareigojantis lengvumas. O kaip gali meilė būti nusikaltimu? Ar suvokiame, ko klausomės?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bulgarijos dalyvė Poli Genova pasiūlė mums dar vieną primityvios moters įvaizdį. Lengvas gašlumas klubinėje aplinkoje. Kopijuojančioms ir ieškančioms savo unikalumo mergaitėms - tai dar vienas aplinkelis moteriškumo kelionėje link tikrosios savęs. Ar pavyko kam nors atpažinti puikiai surepetuotus ir milijoną kartų matytus garsių pop dievaičių judesius Ivetos iš Armėnijos pasirodyme?

REKLAMA

Ši jauna moteris tiesiog persisunkusi visu tuo, kas tūkstantį kartų jau buvo matyta ant scenos. Belieka palinkėti jai kur kas didesnio savitumo ir drąsos atrandant save.

Aš jos išsigandau, o tu?

Aš išsigandau Serbijos dainininkės. Vis bandžiau suprasti, kas nutinka su moterimi, kuri scenoje atrodo taip agresyviai. Su viskuo. Manieros, judesiai, kaip iš kankinimo kameros. Ir pati kankina, ir pati kankinasi. Net nebūtina suprasti dainos, užtenka vien veido išraišką stebėti dainos metu. Kas joje atsispindi? O suprantant dainos žodžius, kyla klausimas - tai kokios buvo kitos dainos Serbijos atrankoje? Akivaizdu, kad kiekvienas atlikėjas pasirenka tas dainas, kurios tinkamos jo vidinei būsenai, pasaulėžiūrai.

REKLAMA

Ši dainininkė man priminė lietuvaitės Aistės kančią dainoje, kurią ji padovanojo Lietuvos Eurovizijos atrankoje. Ir tai nėra nei gerai, nei blogai. Tiesiog turėjome puikią progą stebėti, kuo gyvena Europos moterys ir vyrai, į ką orientuojasi, apie ką dainuoja, ko linki sau ir klausytojams. O pastariesiems, mums, belieka atsirinkti: kokią dainą įsileisti į savo gyvenimus, o kokią girdint geriau užsikimšti ausis ir pasaugoti save nuo bereikalingos intervencijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Romantiški berniukai

Dauguma Eurovizijoje dalyvavusių vyrų visai nepriminė tikrojo vyriškumo, o savo kūnus su gražiais balsais naudojo moterų užliūliavimui. Ir ne tik. Klausaisi Nyderlandų ir galvoji - ką gali su tokiu vyru nuveikti? O gi smagiai praleisti laiką. Ir neskubėti niekur. Atsipūsti. O visais kitais svarbiai gyvenimo reikalais pasirūpins kažkas kitas. Izraelio atstovas mus taip pat nukėlė į pasaką. Man atrodo, kad žvaigždėse negimsta tokie dendžiai. Bet gali būti visaip. Kokią žinią ieškantiems savęs berniukams atneša šie dainininkai?

REKLAMA

Apie ką skatina susimąstyti jaunus vyrukus? Link kur nukreipia akių ir širdies žvilgsnį? Drąsiai teigiu: nors vartotojiška ir primityvi kultūra sulaukia sėkmės, laimei, jaunimas šiame pasaulyje nėra toks primityvus, kad galėtų kaifuoti nuo saldžių dainelių. Ir pirmųjų vietų laimėtojų dainų kokybė brandžiam ir sąmoningam žmogui normaliu atveju kelia nuostabą. Ir nevalia visko taip rimtai priimti, nes Eurovizija - tai dar vienas didelių žmonių žaidimas. Didelį įspūdį paliko išnaudotos techninės galimybės ant scenos. Galima buvo Rusijos dainininko net negirdėti, o mėgautis vien tik vaizdu ekrane.

REKLAMA

Laukinė vyro prigimtis

Gero vyriško kvapo suteikė vos keli dalyviai. Aštresnis ritmas, šaižesnis garsas, mažiau dendiškumo ir rožinės spalvos, daugiau tvirtumo, užtikrintumo ir drąsos išleisti vyriškuosius žirgus bei vilkus į sceną pasiganyti. Tokį vyrišką pasaulį priimame natūraliai, net jei nesuprantame jo. Stebimi ant scenos vyrai kelia didesnį pasitikėjimą nei tie, kurie savo švelniais balsais užliūliuoja. Vengrijos atstovas Freddie, Baltarusijos finalistas, kaimyninės Latvijos dainininkas suteikė progos prisiliesti prie tikrojo vyriškumo ir jo nesutramdomumo. Neslėpsiu savo simpatijų Donatui Montvydui. Tvirtumas, drąsa, aiškumas, vyriškas švelnumas ir galia. Gera buvo stebėti. Gera buvo žinoti, kad tai mūsų Lietuvos veidas Eurovizijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Demonai ant scenos

Kai kurių dainų klausantis, norėjosi išjungti televizorių, nes darėsi nejauku. Žmonių jautrumas garso bangoms yra labai subjektyvus pajautimas. Kaip ir matomiems vaizdams. Tačiau į platų eterį patekusios kai kurios dainos ne juokais pajėgios užteršti jaunų žmonių širdis ir protus. "MInus One" iš Kipro ir Gruzijos finalistai lai skamba rečiau. Būkime budrūs ir tausokime save!

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų