Reaktyvinė kuprinė „Jetlev-Flyer“, kuriai prognozavo specialistai, pasaulinę sensaciją suaugusiems ekstremalaus sporto gerbėjams turi rimtą ir pigesnį konkurentą – reaktyvinę vandens skraidyklę „Flyboard“.
Reaktyvinė vandens skraidyklė „Flyboard", kaip juokauja jos kūrėjas, sporto entuziastas iš Prancūzijos miesto Marselio Franky Zapata, skirta žmonėms-delfinams
„Juk mes visi svajojome vandens paviršiumi nardyti kaip delfinai“, – šypsosi F.Zapata.
Franky sukonstravo naują reaktyvinė kuprinės, kurią dar vadina, skraidykle, atmainą - "Flyboard". Tiesa, nors ši skraidlentė (flyboard) su įprastomis lentomis neturi nieko bendro, tačiau paskraidyti su ja galima įspūdingai.
F.Zapata savo naujame kūrinyje ekstremalams siūlo įsispirti į specialią avalynę, ant kurios padų pritvirtinti apie 100 AG reaktyviniai varikliai, kurie ir pakelia į orą žmogų.
Valdyti variklių galingumą, atlikti triukus ore, ant vandens ir po vandeniu, galima vairalazdėmis, iš kurių taip pat švirkščiamos, tiesa, gerokai silpnesnės, vandens srovės.
Svarbiausias skirtumas tarp šių ekstremalių vandens konstrukcijų - vilkėjimo būdas ir tai, kad su prancūzo „Flyboard" reaktyvine skraidykle galima ir nerti į vandenį, o po to išnerti į 10 metrų aukštį!
Dar vienas svarbus skirtumas - suaugusiems skirtų žaislų kaina: „Jetlev" kainuoja apie 60 tūkst. svarų, o „Flyboard" - tik 4,2 tūkst. svarų.
Abiejų įrenginių veikimo principas - toks pat: į orą reaktyvinės kuprinės pilotą kelia vandens srautai. Vanduo stora, prie vandens motociklo prijungta žarna siurbiamas iš telkinio, ant kurio asmuo pramogauja, ir iššvirkščiamas su didele jėga atgal į ežerą.
Ekstremalas.lt siūlo pasižiūrėti naująjį F.Zapata kūrinį, kur su skraidlente jis išties nardo kaip delfinas ir sugeba darytis kūliavirsčius ore.